Epés reflux

Dr. Plósz János részére Kedves Doktor Úr! D 30000-es vitamint szedtem. A D vitamin szedése után a gyomrom nagyon savas, keserű lett. Időnként hányingerem van. Alhasi fájdalmaim vannak. Mit tetszene javasolni, hogy a panaszaim elmúljanak. Válaszát előre is köszönöm. Tisztelettel: Molnárné

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Plósz János válasza a gyomorfájdalom témában

A panaszt nem feltétlenül a D vitamin okozza (inkább egy gyomorbélhurut lezajlása). Első körben gyakori, rendszeres, nyugodt, kis étkezések tartását, bevonószerek (Talcid, Gaviscon rágótabl.) panaszvezérelt használatát, probiotikum kúrát javasolnék. Ha a panaszok nem szűnnek, akkor mindenképp tovább kell vizsgálódni.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2020. május 10., 14:41; Megválaszolva: 2020. május 13., 11:34
Kérdések és válaszok: Emésztőrendszeri megbetegedések
Vélemény kérés
Üdv! Gyomorkapszulás vizsgálatom volt, melyből kiderült apróbb fekélyek látszódnak a vékonybél végén. Kaptam egy gyomorsav lekötőt, ami a...
sovány vagyok hizni szeretnék
Tisztelt Doktor Úr! Az utóbbi 2 évben 6kg ot fogytam valószinüleg azért, mert nem tartottam a reflux diétát, minden héten emiatt egy nap legalább...
Veres nyálka szellenteskor
Tisztelt Doktur Ur! Az alabbi tünetek alapjan milyen problema allhat a hatterben? 35 eves nö vagyok, gyermektelen. Ülö foglalkozast vegzek, legalabb 10...
Sörélesztő intolarencia
Tisztelt Doktor Úr! Haspuffadás és fokozott gázképződéd miatt végeztettem egy étel intolarencia tesztet amiben a következő eredményeket kaptam...
Műtét utáni hasmenés
Doktor úr bélelzáródás miatt műtétem volt,másodszor.A bélelzáródás bélösszenövés miatt alakult ki mindkét alkalommal.Ha jól tudom ilyenkor...