Van még remény?

Kedves Doktor Úr! Kérem az őszinte véleményét, hogy leszek.e még valaha jobban? 2 hétig szedtem PPI-t és 2 hétig quamatelt. PPI ből többfélét is-lehet ez volt a baj, hogy váltogattam őket? Mindegyiktől csak rosszabbul lettem, így az orvosommal megbeszéltem hogy elhagyhatom őket. PPI-től szinte leállt az emésztésem, gyomorfájás, gyomorégés, szorulás jelentkeztek Elhagytam már őket 9 napja. Hiába szedem az itopride ot és a probiotikumot nem vagyok jobban. A gyógyszerek szedése alatti-fentebb említett tüneteim -megmaradtak. Ön szerint meddig várjak még,hogy jobb lesz? ez a 9 nap még kevés az elhagyás óta? Nem kellett volna már javulnia? Önnek volt olyan a praxisában, hogy valaki 1 hónapos kúrával örökre elrontotta a gyomrát? Köszönöm válaszát.

Legfrissebb cikkek a témában

    Nincs találat!

Dr. Plósz János válasza a PPI témában

A PPI hatás 2-3 nap alatt megszűnik, a szerek okozta másodlagos hatásoknak is meg kell szűnnie pár hét alatt. Véleményem szerint a panaszokat valami egyéb betegség okozza, nem a PPI-szerek elnyújtott mellékhatása.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2020. június 26., 13:20; Megválaszolva: 2020. június 26., 20:40
Kérdések és válaszok: Egyéb
allergia vagy más
Tisztelt Doktornő! Nov. közepe óta a fő problémám,hogy az orrom bedugul a mellkasomon át a gyomromig. Az orrdugulás kb 50 százalékos, a gyomrom...
Bizsergés végtagokban
Tisztelt Szakértők! Az alábbi problémával kapcsolatban szeretnék segítséget kérni: Több mint egy hete kezdődött, először talpzsibbadással...
Van-e teendőm a köv. vérkép...
Tisztelt Doktornő/Doktor Úr! Készíttettem egy vérképet, mert az utóbbi időben fáradékonyabb vagyok a szokásosnál. Elküldöm Önnek a leletet, és...
Beütöttem a fejem
Kedves Doktornő! 6 nappal ezelőtt lehajoltam, hogy levegyem a cipőm majd elfelejtettem, hogy felettem van a bojler/kazán és így lendületből...