Lehet valami bajom?

Ittam egy korty muskátli tápoldatot. Rögtön utána meghányattam magam és 1l tejet és körülbelül 1 liter vizet. Eddig nem érzek semmi szokatlant. Lehet valami bajom?

Legfrissebb cikkek a témában
    Nincs találat!

Dr. Szanyi Andrea válasza tápoldat témában

Kedves Kérdező!

Mivel nem írta le, hogy milyen készítményt ivott, egészen pontos válasz nem adható. Miután meghányatta magát, a lenyelt tápoldat nagy része minden bizonnyal távozott. Lehet hogy maga az oldat nem is mérgező, például egy muskátli tápoldat leírása szerint "Méregjelzés nélküli készítmény, közegészségügyi szempontból nem veszélyes." másrészt egy másiktápoldat lenyelésekor az előírás "szájüreget kimosni, bőséges vizet inni." Ha megvan az eredeti csomagolás, nézze meg mit ír a címke vagy használati utasítás. Ha panasz és tünetmentes, akkor valószínűleg megúszta, ha bármilyen panasza van keresse fel a lakóhelye szerint illetékes toxikológiai osztályt.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2012. november 23., 21:54; Megválaszolva: 2012. november 27., 21:10
Kérdések és válaszok: Egyéb
Lép hiányából fakadó eljárás
Tisztelt WEBBeteg! 10 éve hogy egy baleset következménye képpen el kellett távolítani a lépem. A lép szerepet vállal az elhalt vörösvvérsejtek...
Herpesz vírus (vérvétel)
Tisztelt Doktornő! Most vetettel le a vért a herpeszvírusra, 2022. áprilisában. Azért vetettem le, mert ha valamilyen stressz, "idegesség" ér...
Kérdőjeles probléma
Jónapot kívánok! Előre is elnézést kérek, nem vagyok levél íráshoz szokva szóval nem biztos hogy értelmesen fogalmazok. Majdnem egy éve hogy...
Mai válaszra kérdés
Kedves dr. Baki Márta ! Sajnos nem figyelmesen olvasta el a feltett kérdéseimet, illetve nem látta a utolsó mellkas CT felvétel leírását, pedig le is...
Allergi miatt szenvedek tanácsot...
Tisztelt Doktornő! Kb. 25 éve pollenallergiát állapítottak meg. 2 éve erősödtek fel a tüneteim, szinte éves szinten kell szednem gyógyszert, és...