Szertralin hatásának kezdete

Tisztelt doktornő! Szorongásos depresszióm és szociális fóbiám van. 100 mg szertralint szedtem, de saját hibámból 6-7 napig kihagytam a szedését. Most elkezdtem újra szedni, 200 mg-ot írt fel az orvos. A kérdésem az lenne, hogy mikor várható a gyógyszer újbóli hatásának kezdete? 6-7 nap kihagyás elég ahhoz, hogy olyan biokémiai állapot alakuljon ki, mintha nem is szedtem volna a gyógyszert? Egyébként a 6-7 napban visszatért a depresszió és a szorongás. Köszönettel: Tamás

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Pálvölgyi Rita válasza antidepresszáns hatása témában

Tisztelt Kérdező,

Az a tapasztalat, hogy ilyen esetben kevesebb idő kell a gyógyszer hatásának visszatéréséhez, mint korábban. Praktikusan néhány nap után már várható. Ha beállt a hatás, kezelője - gondolom, - csökkenteni fog az adagon.

Üdvözlettel:

Dr. Pálvölgyi Rita

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2015. július 08., 19:54; Megválaszolva: 2015. július 09., 11:05
Kérdések és válaszok: Depresszió
Ez lelki bántalmazás?
Tisztelt Dr. Pálvölgyi Rita! Egy speciális problémával kapcsolatban kérem a véleményét. 42 éves férfi vagyok. Anyagi és egyéb okok miatt még...
Mikor lesz vege?
Tisztelt Doktornő! Vilageletemben szorongó alkat voltam, es ragaszkodo. Mindig csak egy emberhez ragaszkodtam, es ha az nem csak velem foglalkozott akkor...
Mi az oka az éjszakai...
Bár dr. Fehér Gergelynek címeztem volna a kérdésemet, mint neurológusnak, de akkor felteszem itt: Arról szeeretnék információt kapni, hogy...
Gyógyszer mellékhatás
Tisztelt Doktornő! Több, mint egy éve hasi és bélproblémáim vannak. 2016-ban eltávolították az epehólyagomat, utána nem volt vele gondom....