• ASPIRIN KOMPLEX 500 mg/ 30 mg granulátum belsőleges szuszpenzióhoz (20x) adatlap

        1. MILYEN TÍPUSÚ GYÓGYSZER AZ ASPIRIN KOMPLEX GRANULÁTUM ÉS MILYEN BETEGSÉGEK ESETÉN ALKALMAZHATÓ?

        Az Aspirin Komplex granulátum fájdalomcsillapító, gyulladáscsökkentő, lázcsillapító és orrdugulást csökkentő hatással rendelkezik. A fehér granulátum kétféle hatóanyagot tartalmaz: acetilszalicilsavat és pszeudoefedrin-hidrokloridot.

        Az Aspirin Komplex granulátum orrdugulás enyhítésére, és megfázással kapcsolatos fájdalom és láz csillapítására használatos.

        Gyógyszerinfók

        Gyártó: Bayer Hungária
        Hatóanyag: pseudoephedrine;acetylsalicylic acid
        Normatív TB támogatás: nem támogatott
        Közgyógyellátásra adható: nem
        EÜ támogatásra adható: nem
        EÜ 100% támogatásra adható: nem
        Kiadhatóság: Orvosi vény nélkül is kiadható

        Ha egy tünet erősségével kitűnik a többi tünet közül, inkább olyan gyógyszert kell bevenni, mely csak az egyik hatóanyagot tartalmazza.

        2. TUDNIVALÓK AZ ASPIRIN KOMPLEX GRANULÁTUM ALKALMAZÁSA ELŐTT

        Ne szedje az Aspirin Komplex granulátumot

        • ha allergiás (túlérzékeny) az acetilszalicilsavra, a pszeduefedrin-hidrokloridra vagy az Aspirin Komplex granulátum egyéb összetevőjére;
        • ha túlérzékeny a szalicilátokra, amelyek közé az acetilszalicilsav is tartozik;
        • ha gyomorfekélye van;
        • ha fokozott a vérzési hajlama;
        • ha terhes vagy szoptat;
        • ha vese, vagy májelégtelensége van;
        • ha súlyos, kezeletlen szívbetegsége van;
        • ha egyidejűleg 15 mg vagy ennél több metotrexátot szed hetente;
        • ha nagyon magas a vérnyomása vagy súlyos koszorúér betegsége van;
        • ha monoaminooxidáz-gátlót (MAOI) tartalmazó hangulatjavító gyógyszert is szed.

        Az Aspirin Komplex granulátum fokozott elővigyázatossággal alkalmazható:

        • ha allergiás más fájdalomcsillapító(k)ra, reuma-ellenes, vagy gyulladásgátló gyógyszerre;
        • ha allergiában szenved (pl. bőrreakciók, viszketés, csalánkiütés), asztmája, szénanáthája, orrnyálkahártya duzzanata (orr polip), vagy krónikus légúti megbetegedése van;
        • ha véralvadásgátló gyógyszereket is szed (antikoagulánsok);
        • ha volt már gyomorfekélye, vagy emésztőrendszeri vérzése;
        • ha vese vagy májkárosodása van;
        • műtét előtt (olyan kis operációkat is beleértve, mint a foghúzás);
        • ha pajzsmirigy túlműködése, cukorbetegsége, szívbetegsége, szemnyomás fokozódása, prosztata megnagyobbodása van, vagy érzékeny a nátha és megfázás elleni készítmények egyes hatóanyagára pl. fenilefrin és efedrin (szimpatomimetikus gyógyszerekre);
        • ha többféle fájdalomcsillapítót együtt szed. Annak a kockázatnak teheti ki magát, hogy a fájdalomcsillapítók rendszeres alkalmazása tartós vesekárosodást okozhat;
        • ha köszvényre hajlamos, kis adagokban az acetilszalicilsav csökkenti a húgysavürítést. Ez köszvényes rohamot okozhat.

        Kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét, ha nem tudja eldönteni, hogy alkalmazhatja-e az Aspirin Komplex granulátumot.

        Alkalmazása idős korban:

        Idősebb betegek különösen érzékenyek lehetnek a pszeudoefedrin központi idegrendszeri hatására és alvászavarokat vagy érzékcsalódásokat (hallucinációkat) idézhet elő.

        Alkalmazása gyermekkorban:

        Lehetséges, hogy kapcsolat van a készítmény egyik hatóanyaga (acetilszalicilsav) és a Reye szindróma kialakulása között, ha gyermekeknek adják. A Reye szindróma egy nagyon ritka, de életet veszélyeztető betegség is lehet, ezért az Aspirin Komplex granulátum nem adható 16 évesnél fiatalabb gyermekeknek, hacsak az orvos másként nem rendeli.

        A kezelés ideje alatt alkalmazott egyéb gyógyszerek

        Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg, vagy nemrégiben szedett egyéb gyógyszereiről, beleértve a vény nélkül kapható készítményeket is.


        További gyógyszerek pseudoephedrine;acet... hatóanyaggal

        További gyógyszerek a(z) Láz- és fájdalomcsillapítók kategóriában

        Új keresés