Rekurrens Izolált Alvási Paralízis

Rekurrens Izolált Alvási Paralízis - mi ez a betegség?

A fórumban írottak nem képezik a WEBBeteg orvosi tartalmának részét, azok igazság- és valóságtartalmáért portálunk felelősséget nem vállal. Orvos szakértőinknek szánt kérdését ne itt, hanem az Orvos válaszol rovatban tegye fel!

Leírás

Hozzászóló: laracroft1988, 2008-05-31 14:49
A témát azért dobtam föl, mert nagyon érdekesnek tartom, és személyesen is érdekelve vagyok benne. A bonyolult név csak látsztat, igazából ez egy nagyon is hétköznapi dolog, szerintem nagyon sokmindenki átélte már. Nem akarnék az orvosi háttérbe nagyon belemélyedni, nagyon prózai okból, mivel nem vagyok orvos, akit érdekel keressen rá, rengeteg cikk és fórum szól erről, aki az egészet megérti gartulálok hozzá. A dolog lényege( pontokba szedem inkább, mert sose lesz vége) 1. Lefekszel aludni. 2. Normális esetben ilyenkor szépen elalszol, és egy idő után elkezdődik a REM fázis, azaz szépen elkezdesz álmodni, és persze az álomt valóságként éled meg, és nem vagy tudatában, hogy alszol. 3. Ha ez nem így alakul, akkor ébren vagy, hallassz, ha a szemedet sikerül kinyitnod, akkor látod is a környezetedet, csak az a probléma, hogy nem tudsz mozogni. 4. A normális reakció persze a félelem, és a menekülés, tehát igyekszel kiabálni, mozogni, és ha nagyon rossz a dolog még levegőt is kapni, mert sajnos néha egy kicsit nehezen megy. Ennek a magyarázata, hogy a REM fázisra jellemző izombénultság állapotában vagy, ami azért kell, hogy az álmaid során végzett mozdulatokat ne akard végrehajtani a valóságban is, csak az érzékeid működnek "rendesen". 5. Ha jól jársz, akkor egy idő után sikerül megmozdulnod, azaz tökéletesen felébredsz, de ha nem akkor ez az állapot félelmetes hallucinciókkal járhat. Hallhatsz zenét, éles hangokat, beszédet, esteleg láthatsz dolgokat, amik az esetek nagy részében nem túl kellemesek. Az ilyet átélt emberek negy része ezt valamilyen "ördögi jelenlétnek titulálja", de ne felejtsük el, hogy ezek orvosok által vizsgált dolgok és semmi közük a mindenféle szellemekhez stb. 6. Ha nem történik kísérlet a mozgásra, amit nem hiszek, akkor jönnek csak az érdekes dolgok. Innen nem folytatom tovább, hosszú lenne akit érdekel nézzen utána, de várom a a hasonló élménybeszámolókat, kíváncsi vagyok, hogy másnál ez hogyan zajlik, írjatok.