Szemhéjcsomok?
Kedves Doktornő! Olyan kérdésel fordulok önhöz, hogy kb 2 éve van a szemhéjamon azon is belül, de lehet, hogy a szemgolyón 2 kis csomó szerüség, elöször 1 volt, utánna már 2 töt észleltem van olyan mikor megkeményedik és fáj is. Utánna meg viszahuzodik és nem fáj. De nem akar teljesen elmúlni már 2 éve, kérdésem: mi lehet ez? És ehhez lehet köze, hogy nem birom az erös napfényt? Sokszor szinte alig látok. Várom a válaszát.
Dr. Papp Júlia válasza szemhéj témában
Tisztelt Kérdező! Műszeres szemvizsgálatra lenne szükség, mely alapján el lehet dönteni, hogy milyen terápia (antibiotikumos ill. gyulladás csökkentőt tartalmazó szemcsepp vagy szemkenőcs) esetleg műtéti megoldásra van szükség. A régóta tapintható eltérés leggyakrabban a jégárpa (a szemhéjszéli mirigyek gyulladása). Ugyanakkor extrém ritkán egyéb eredete is lehet a göbös elváltozásnak. A fényérzékenység lehet alkati fokozott érzékenység, vagy enyhe gyulladás tünete is.
A válasz 5 évnél régebben keletkezett, így egyes tanácsok napjainkra túlhaladottá válhattak.