• Mirtazapin Sandoz csökkentés

        Legfrissebb cikkek a témában
         

        Tisztelt Doktornő! Segítségét szeretném kérni gyógyszeremmel kapcsolatban. Evészavarom lassan 15 éve áll fenn, 7 éve kerültem olyan helyzetbe, hogy az orvosom gyógyszeres terápiát javasolt. Ennek keretein belül a Prozacot, Olanzapynt és sok más típust próbáltunk, de nekem a Mirtazapin használt leginkább - aminek nem elsősorban hangulatjavító. hanem altató hatását éreztem, viszont abban is volt rá szükségem. (Amikor gyógyszert váltottunk, akkor az alváshoz külön "segítségre", más gyógyszerre volt szükségem, ezért visszatértünk erre.) Viszont az elmúlt időszakban, emésztési problémák miatti kivizsgáláson kiderült, hogy a hisztaminbontó enzimem, a DAO-enzim szintem alacsony, ami okozhatta a tüneteim jelentős részét. Olvastam sok mindent ezzel kapcsolatban, többek között olyat is, hogy az antipszichotikumok, nyugtatók okozhatnak csökkent enzimtermelést. Ez volt az egyik oka annak, hogy a kb. 1,5 hónapja 1,5 tabletta (45 mg) Mirtazapin adagomat elkezdtem csökkenteni, most már nem szedem egyáltalán. Sajnos azóta aludni sem tudok, természetes szerekkel próbálkoztam bármiféle eredmény nélkül. Az elalvás a legnehezebb, de ha sikerül is, akkor is többször ébredek éjszaka. Másrészt a vírus miatt kénytelen voltam orvost váltani, aki egyszerűen azt mondta, hogy ideje lenne nem gyógyszerrel, hanem valódi munkával megoldani a problémát, kezdjem el elhagyni. Így az egyik kérdésem: - Az alvásprobléma csak átmeneti, a leszokást kísérő tünet lehet? Amennyiben nem, akkor ha hosszú távon mondjuk negyed tablettát, 7,5 mg-ot szedek, (ha ez elegendőnek bizonyul az alváshoz) az bármilyen más károsodást okozhat a szervezetemben? Lehetséges, hogy idővel újra egyre többet kell majd szednem, ha ez az adag már nem lesz hatékony az alváshoz? - Kisebb dózis, maradjunk a 7,5 mg-nál, mellett a DAO-enzim termelődésem normalizálódhat? - Vagy lehet olyan szintetikus altatóval kompenzálni, ami nem kábít más napra, de nem okoz egyéb csökkent működést a szervezetemben, sem hozzászokást? Tudna esetleg ajánlani konkrétan valamit? Természetesen a lelki terápiát is elkezdem, de most már hetek óta nem pihenem ki magam rendesen, ami a napközbeni teljesítményemet is befolyásolja, így nagyon "csábító" lenne visszatérni a biztos alváshoz, de az emésztésemben sem szeretnék nagyobb kárt okozni, mint ami jelenleg fennáll... Doktor Úrral az első - és utolsó - konzultációnk hangulata után nem feltétlenül szeretném folytatni a gondozást, ezért fordulok Önhöz. Segítségét előre is köszönöm! M.K.

        Dr. Pálvölgyi Rita válasza a gyógyszerváltás témában

        Tisztelt Kérdező, A Mirtazapin leírásában nem szerepel az Ön által leírt mellékhatás. Én sehol nem akadtam ilyen információra, ettől még lehet, hogy szerepel a ritka mellékhatások között, amit nem tüntetnek fel a gyógyszer tájékoztatón. A gyártó céget esetleg meg lehetne kérdezni, ők tudják a legpontosabb visszajelzést adni erről. Az alvászavar gyakran visszatér a gyógyszer elhagyásakor. Nem tudom, hogy kisebb gyógyszermennyiség hogyan hatna az enzimtermelődésre, altató hatása viszont sokszor már ebben a mennyiségben is kielégítő.. Gyógyszeres kezelésként még a Miagent szoktam alkalmazni, ha antidepresszáns hatás mellett szedációra is van szükség. Esetleg meg lehetne próbálni. A benzodiazpinek sajnos valóban hozzászokást okoznak hosszabb távon. Üdvözlettel: Dr. Pálvölgyi Rita

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Kérdés: 2020. november 01., 08:29; Megválaszolva: 2020. november 05., 22:39

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        tisztelt Szakértő!! Van egy 16 hónapos fiú unokám és egy éves kora óta figyeljük a viselkedését. A szülők aggódnak hogy nem autista e? Voltunk fejlődés neurológián két helyen is. Egyik helyen sem mondták, hogy az lenne, de ajánlottak...
        Tiszteletem! Nem sürgős kérdés. Év elején voltam rokkantsági felülvizsgálaton akkor több mindent néztek. Az egyik amikor kis kalapáccsal, megütötték a térdeim, az egyik térdem megrándult, a másik nem. Szerintem akkor jó aminek jónak...
        Tisztelt Doktornő! Segítségét szeretném kérni gyógyszeremmel kapcsolatban. Evészavarom lassan 15 éve áll fenn, 7 éve kerültem olyan helyzetbe, hogy az orvosom gyógyszeres terápiát javasolt. Ennek keretein belül a Prozacot, Olanzapynt és sok...
        26.éves ember vagyok van 2.gyönyörű gyermekem, Az életem Szerelmével 15.éves korom óta együtt vagyunk ,sokat szenvedtünk együtt mindig a lakhatással volt gondunk, Autónepper vagyok, sajnos rá szoktam a Marihuánás cigarettára Függő...
        Kedves Doktornő! Tavaly áprilisban egy edzés során hirtelen megállt a szívem, hanyattdőltem és eszméletlen lettem, mentőorvos által kaptam BLS-t, majd a mentősöktől kaptam oxigént is és egy schokkot a defibrillátorral. Ezután a Városmajori...
        Tisztelt Doktornő! Két éve vannak erős panaszaim. Folyamatos fájdalmat éreztem a tarkómnál-nyakamnál, a vérnyomásom gyakran kiugrott. Mindenre kivizsgáltak, csak a nyaki csigolyáknál volt egy kis elváltozás. A vérnyomásomra szedek...
        Kedves Doktornő! 41 éves leszek. Három gyermekem van.Több mint 10 éve szedek pánikbetegségre Citapram tablettát. A gyógyszer mellett teljesen tünetmentes vagyok sportolok dolgozom. Elhagyni próbáltam de sajnos visszajöttek a tüneteim.Jelenleg...
        Üdv, Nehéz leírni,de megpróbálom.Néha kicsinek,néha nagynak érzem magam szó szerint nem olyan átvitt értelemben,hogy ha becsukom a szemem,lüktet és olyan mintha hirtelen összemennék vagy megnőnék.Ez valamilyen létező...
        Üdvözlöm!-olyan kérdésem lenne hogy a Citapram 20 mg reggel és a Mirzaten 15 mg este,összeférhető gyógyszer?
        Tisztelt doktornő/úr! 21 éves lány vagyok. Egy ideje foglalkoztat a kérdés, hogy miért becsülöm le ennyire magam és miért érzem rossznak az életem?! Egész eddigi életem során nem voltam megelegedve magammal, mindig is maximális voltam de...