gyógyszer mellékhatások

Tisztelt Doktornő! Nemrégiben váltottam gyógyszereket. Jelenleg kb. egy hete szedek napi egy Depakine Chrono 500mg, Citapram 20 mg, iletve Concor cor 0, 25 mg, és este Olanzapin Teva 5mg. A tájékoztatóban olvastam, hogy súlygyarapodásra számíthatok, mint elsődleges mellékhatás...kérdésem az, hogy ez igaz-e? És ha igen, mi a háttere a hízásnak, étvágynövekedés, vagy egyéb? Megelőzhetem-e diétával és mozgással a hízást? Válaszát előre is köszönöm: Magdolna

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Pálvölgyi Rita válasza gyógyszermellékhatás témában

Kedves Magdolna,

A fenti gyógyszerek közül 3 / a Concor kivételével/ hízást okozhat, egyénileg eltérő mértékben. Az étvágy is növekedhet, és az anyagcsere változása is hathat ilyen irányban. A diéta és a mozgás fontos és hasznos is. Ha ezzel nem sikerülne fenntartani a testsúlyát, beszélni kell a kezelőorvosával, hogy mit tehetnének. Gyógyszercsökkentés, esetleg váltás jön szóba.

Üdvözlettel:

Dr. Pálvölgyi Rita

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2015. január 12., 17:18; Megválaszolva: 2015. január 13., 07:38
Kérdések és válaszok: Pszichés betegségek
Pánikbetegség
Tisztelt Doktornő! 15 éve vagyok pánikbeteg, és Velaxin kapszulát szedek rá. A tipikus pánikrohamok ugyan nem jönnek rám, viszont hajlamos vagyok...
Alvászavar
Tisztelt Webbeteg! 23 éves vagyok és rossz alvó. Éjjelente általában 2 alkalommal ébredek vizelési ingerre és megyek el a mosdóba, ezek után...
Tisztelt doktornő ! Óvodai...
Középső óvodai csoportban , rendszeres napi szintű 3 gyerek (5 évesek ) részéről a többi társa ellen a kisebb nagyobb bántalmazás , fizikai...
Elmebeteg az anyukám
Tisztelt Doktornő! Elkeseredésemben és tanácstalanságomban fordulok Önhöz. Édesanyámnak mindig is rossz természete volt. Kötözködő, agresszív...
Miért érzem ezt
Mióta szültem 5 éve, azóta azt érzem, hogy a gyerek köztünk van. Van miidő, énidő egymásra a férjemmel, mégis azt érzem nem tudom a gyereket...