Mi történik ha kevered? antipszihotikum és drogok keverése?

Kedves Doktor Úr/Doktor Nő, Nekem egy egyszerű viszont nagyon érdekes kérdésem van. Az egyik ismerősöm bipoláris depresszióra szed antipszihotikumot (olanzapin teva) és antidepresszánst (stimuloton) . A kérdés az lenne, hogy ezeknél az emebereknél milyen hatést vált ki ha gyógyszerre füveznek vagy valamifele drogot hasznalnak? A baratom ragyujtott egyzser egy füves cigire és 2 perc mulva elesett mert nem birt talpon maradni majd teljesen önkivületi állapotba került. A szive nagyon nagyon hevesen vert. Kérte hogy mentőt hivjunk de nem akartuk bajba sodorni őt. a kérdésem az hogy tényleg meghalhatott volna? És miért került ilyen önkivületi állapotba (hangokat hallott nemlévő dolgokat látott és remegett kapkodta a levegőt.) pedig ez csak egy apró füves cigi volt. Forumokon azt lehet olvasni, hogy ezeket a gyógyszereket nem lehet és nem szabad droggal keverni mert veszélyes. De a kérdésem az hogy miért? Mi zajlik le egy ilyen mentális beteg szervezetében a drog és a gyógyszer keverékénél ami mind kettő a dopamin és szterotonin működést szabályozza? Kérem valak segÍtsen és válaszoljon, hogy tudjam és én és mások is tisztában legyenek ezekkel a veszélyekkel. Legyen mindenki tisztában hogy ez hogy működik. Azt is szeretném tudni, hogy mi az amiért a barátomat bipolárisnak hivják? az ő szervezetében mi működik máskpépp mint az egészséges szervezetben? Köszönettel Ádám

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Veress Dóra válasza bipoláris zavar témában

Kedves Kérdező!

Nagyon összetett problémára szeretne egyszerű választ kapni, de azt kell mondanom, hogy a kutatók is csak tapogatóznak, hogy mi okozza a bipolaris hangulatzavart. Annyi biztos, hogy a betegek agyában zavart egyes idegi hírvivő molekulák termelése és felszabadítása, és ezért alakulnak ki a depresszió ill. a mánia tünetei. Az antipszichotikumok főleg a dopamin, szerotonin anyagcserét befolyásolják, és ezek stabilizálásán keresztül fejtik ki a hatásukat. A fű a kannabinoid receptorokat stimulálja, és ezeken keresztül okoz eufóriát. A fetiekből is látható, hogy a bipoláris betegek idegrendszere eleve instabil, amire valahogyan hatnak az antipszichotikumok. Ebbe a kényes egyensúlyba nyúl bele a kannabisz, aminek a hatása önmagában sem egyértelmű, mivel eufórián kívül okozhat pánikroham-szerű tüneteket is. A barátjánál valószínűleg ez utóbbi tüneteit észlelték, ezért volt halálfélelme és testi tünetei. Azt javaslom, hogy ne próbálkozzanak újra a füvezéssel és felejtkezzenek el bármilyen más drog kipróbálásáról is, mivel kiszámíthatatlanok a hatások. Egészséges ember számára is megterhelő lehet a drogok hatása, fokozottan igaz ez a mentális betegekre.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2014. július 07., 16:14; Megválaszolva: 2014. július 11., 21:28
Kérdések és válaszok: Pszichés betegségek
Ezektől a gyógyszerektől mikor...
A fiamról szeretnék kérdezni. Legelőször 7éve kezdődött és szinte minden évben visszatér. De ez a mostani tűnik a legsúlyosabbnak ez már 3...
cipralex erősíthet-e pörgést
Tisztelt doktornő, párom több éve Cipralex- Lamolep párosítást szed bipoláris betegségére. Reggelente 5 mg Cipralexet, és egy 100 as Lamolepet, ez...
Szimpla pszichés probléma, vagy...
Tisztelt Doktor Nő! Jól tudom, Ön pszichológus, így csak sejtése lehet önnek is, hogy lehetséges-e a hormonális probléma esetemben? Már...
Gyógyszerütközés miatti depresszió
Amióta (2002) diagnosztizálták nálam a bipoláris depressziót, az elején pár gyógyszert kaptam. Mostanára ennek a dupláját szedem és érzem, hogy...
fogyás pszichés betegség mellett
Pszichés betegségben szenvedek, bipoláris hangulatzavar és ehhez társul egy agorafóbia. Szeretnék fogyni, de mozgás nélkül ez nem megy, ráadásul...