Jogi értelemben fogyatékosságnak számít-e a Tourette-szindróma?

6 éves korom óta vannak tic-jeim, és 12 évesen diagnosztizálták nálam a Tourette-szindrómát. Azért szeretném tudni, hogy jogi értelemben ez a betegség fogyatékosságnak számít-e, mert így a felvételi pontszámításnál ez számomra 40 pluszpontot jelentene. Előre is köszönöm a választ!

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Árki Ildikó válasza Tourette syndroma témában

Tisztelt Kérdező!

A fogyatékosság igazolásához szakértői (vagy szakértő bizottság) véleménye szükséges.

A 2011 évi CCIV Törvény a nemzeti felsőoktatásról értelmező rendelkezések fejezet meghatározása szerint: "108§ 6.187 fogyatékossággal élő hallgató (jelentkező): aki mozgásszervi, érzékszervi vagy beszédfogyatékos, több fogyatékosság együttes előfordulása esetén halmozottan fogyatékos, autizmus spektrum zavarral vagy egyéb pszichés fejlődési zavarral (súlyos tanulási, figyelem- vagy magatartásszabályozási zavarral) küzd."

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Dr. Árki Ildikó
Dr. Árki Ildikó Rovatvezető, WEBBeteg vezető orvos szakértő
Kérdés: 2013. szeptember 04., 18:29; Megválaszolva: 2013. szeptember 06., 21:15
Kérdések és válaszok: Jogi esetek
Furcsaságok egy párkapcsolatban
Tisztelt doktornő /doktorúr! Pszichológiával kapcsolatos a következő kérdésem mert nem tudom rá a választ és sehol sem találok rá választ...
21 honapos baba
Üdvözlöm! A szomszéd kisfiu miatt kerestem meg Önt! A kisfiu 21 honapos és még tápszert eszik egyszerre kb 50-100 ml (rendes ételt soha nem eszik...
A gépjárművezetési alkalmasság...
Tisztelt Doktornő! Gyerekkoromban sokszor jelentkezett migrénes fejfájás. Idén, február 23-án munkahelyemen ülve zsibbadó érzést észleltem a...
Jogosultság
Tisztelt Doktornő! Szeretném megtudakolni, hogy jár-e nekem az adókedvezmény (visszamenőlegesen is) veleszületett kis lábujj hiányára! Voltam...
Emelt összegű cs. p. -hoz tartozó...
Tisztelt szakértő! Gyermekem ADHD-s, amelyről szakértői bizottság állitott ki papirt, F9090 BNO kódunk van. A kérdésem az lenne hogy most akkor...