• Cushing szindróma?

        Legfrissebb cikkek a témában
         

        Tisztelt Webbeteg! Crohn betegséget diagnosztizáltak nálam egy éve, de tüneteim már 16 éves korom óta voltak. Mostanában rosszabbodott a betegségem, és egy rosszullétem után az orvosom szteroidot írt fel (metilprednizolon), melyet november végén kezdtem el szedni 32mg-al kezdve, majd folyamatosan csökkentve most február elsején hagytam abba. A betegségem tünetei tényleg jobbak lettek, kevesebbet megy a hasam, és csak ritkán vannak hasgörcseim, a számban is csak egyszer volt seb. DE most, hogy már abba hagytam a szteroidot azt hittem, hogy a mellékhatásai megszűnnek, ehhez képest egyre rosszabbak: minden nap fáj a fejem, a látásom az elmúlt pár napban nagyon rossz lett, főleg reggel csak nagyon homályosan látok, ilyenkor olvasni sem tudok, és a nap folyamán csak kicsit javul a helyzet, három nap alatt majdnem két kilót híztam, az arcom borzasztóan néz ki, akkora a tokám, hogy teljesen el van deformálódva az egykor szép arcom, a hasamon akkora striák jelentek meg, hogy ijesztő, és a combomon is, és egy kevés a koromon is. Borzasztóan fáradt vagyok, körülbelül 3-4 órát tudok egyszerre ébren lenni, és borzasztó pattanásos lett az egész mellkasom. Allergiás reakcióim vannak, sokszor tele leszek kiütésekkel, amik viszketnek. A legutóbbi vérvizsgálatom eredménye elég siralmas lett, és még cukorbetegséget is kimutatott, pedig nekem előtte ilyen nem volt. A belgyógyászom nem mondott igazán semmit, nála két hete voltam, de akkor még a legtöbb tünetem nem is volt. Ezek a legijesztőbben az elmúlt pár napban erősödtek meg. Ja, és mintha szőrös lenne oldalt az arcom. Lehetséges, hogy Cushing szindróma alakult ki nálam? Hogy fordulhat ez elő, mikor rendesen csökkentettem a szteroidot? Kihez forduljak most? Mi a kezelése? Előre is köszönöm válaszukat!

        Dr. Fáklya Mónika válasza a cushing témában

        Tisztelt kérdező! A tünetei valóban sterodidhatás tüneteinek tűnnek. Az jó, hogy most már nem szed steroidot, mert akkor ezeknek csökkenniük kell. Mindenesetre javaslom, hogy menjen vissza kezelőorvosához a panaszaival. Bár nem vagyok gastroenterológus, de tudomásom szerint léteznek olyan steroid készítmények is, amelyek lokálisan csak a bélben hatnak, és nincs a szervezet egészét befolyásoló mellékhatásuk. Amennyiben esetleg legközelebb is steroid igény jelentkezne, érdemes megbeszélnie kezelőorvosával, hogy ez a kezelés önnél szóba jöhet-e.

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Dr. Fáklya Mónika
        endokrinológus, gyermekgyógyász Itt kérdezhet

        Dr. Fáklya Mónika

        Kérdés: 2012. február 08., 13:17; Megválaszolva: 2012. február 10., 13:52

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt DoktorNő. Kicsit hosszú lesz az én esetem. Idén le kellett állítani a Cymbalta antidepresszáns kezelést (pánik/szorongásos betegség miatt) mert állandó kifulladás érzésem volt,fokozottan izzadtam, kb. 1.5 óránként át kellett...
        Tisztelt Doktor úr! Pajzsmirigygöböt diagnoztizáltak nálam 3at is.A szövettani eredmény szerint strúma.Az egyik göb közel 3cm-es,és a kezelőorvos szerint ha tovább nől műteni kell.Aztszeretném kérdezni,hogy lehet e a göböket...
        Tisztelt Cím! Segítségét szeretném kérni abban, hogy magas TSH (5,6) és magas antiTPO (>1300) esetén szedhető-e az astragalus kínai csűdfű? Milyen hatásai lehetnek? Fitoterapeuta ajánlotta a gyulladás...
        szeretném megkérdezni hogy pajzs vérvételeim közül/tsh,t3,t4,anti tpo/közül a t4 emelkedett kicsit.10.Évek ota.nem változott egyik sem.Göbök vannak ami nöl.Most 3év alatt 4mm nöt.Hizásom van,de nagyon lassu folyamatban.11kb 2-3 év...
        Kedves Doktornő! Szept 20 volt egy vérvételem. Abban emelkedett (6,5)tsh lett de a T4 13.6 volt.(határon belül) Utánna kiderült h terhes vagyok. Most vagyok 6 hetes terhes. Csináltattam pajzsmirigy labort, melynek eredménye tsh 6.79 (0.3-5.3 ig,...
        Tisztelt Doktor Úr/Nő!Basedow-s betegként milyen c-vitamint tudna ajánlani jószívvel? Pld a Jutavit retard kész rémálom volt,7-8 alkalommal is pisiltem éjjel.A Szent-Györgyi gyomorégést okozott.A Novo c liposzómás semmi negatívumot nem...
        Tisztelt dr úr /dr nő! 2002 -ben teljes pajzsmirigy eltávolításom volt. Azóta L-thyroxin gyógyszert szedek, rendszeres kontroll mellett. 2019.07.30 labor érték, gyógyszer125 µg TSH 6,162* szabad T4 16,27* szabad T3 4,4 A TSH és T4 magas a labor...
        Tisztelt Doktornő! Kérdéssel, tanácsért fordulok önhöz.2002 óta pajzsmirigy alul működésem van. Letrox 50 mg-ot szedtem rá,terhességeim idején nagyobb dózist, aztán volt egy nagyobb mértékű fogyásom (sikeres diétának köszönhetően)...
        Tisztelt doktornő! Korábban Basedow-t igazoltak nalam .akkor is túlsúlyom volt..eg grammot sem fogytam csak más jellemző tünettekkel mentem orvoshoz.őleg a szapora pulzus és a tremot miatt.kaptam Metothyrint...igaz nem diétaztam de híztam .....az...
        Jó napot Doktor Úr/Nő! 23 éves vagyok, 72kg és ez a pajzsmirígy laborvizsgálat a délutáni órákban lett elvégezve tudna nekem segíteni, hogy ez mit jelent? Mert akárhány oldalt néztem meg, mindenhol más volt a normál érték. Válaszát...