Szédelgés, gyengeség okai

Jó Napot Kívánok! Olyan problémám van, hogy napok óta szédelgek főleg felálláskor, és nagyon gyengének is érzem magam. Mértem vérnyomást mivel azzal szoktak néha problémáim lenni. Az utolsó mérésnél: 105/79. A pulzusszámom 98 -101 néha az fölött. Éjszaka csak 2-3 órát tudok aludni, azt is szakaszokban.Egyszerűen minden hang idegesít, és egyfolytában jár az agyam. Szedek orvos tanácsára Wellbutrin kedélyjavítót, mert állandóan szorongok, depressziós vagyok. Most egy hete itthon vagyok, a munkahelyem meg fog szűnni, és családi okok miatt is kissé feszült vagyok. Gondolja, hogy ez a rossz közérzet a sok idegeskedéstől van, vagy valami más oka lehet? Mi a véleménye? És mit tehetnék hogy tudjak aludni, mert ez hosszú távon ki fog meríteni. Régen frontin nyugtatót kaptam, amit ha este vettem be jobban tudtam aludni. (Sajnos mindig is rossz alvó voltam de ha valami gond van körülöttem, akkor már szinte elviselhetetlen.) Előre is köszönöm válaszát, bár úgy gondolom azt fogja tanácsolni, hogy mindenképpen keressem fel a háziorvosomat, de ő most szabadságon van. Üdvözletem: Angéla

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Csuth Ágnes válasza gyengeség témában

Kedves Angéla!

Az alacsony vérnyomás okozhatja a szédülést, a rossz közérzetet, de még a depresszió is hozzájárulhat, sőt egyéb szervi okok is lehetnek a háttérben, például vérszegénység, pajzsmirigy betegség, stb. Emiatt valóban javaslom a vizsgálatot, mert látatlanban nem tudom megmondani, találgatni pedig nem szerencsés.

Az alvással kapcsolatosan azt tudom javasolni, hogy olvassa el Alvási higiénia című cikkünket. Emellett este fogyasszon citromfű teát, ha ez nem elég, keresse fel pszichiáterét is.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2011. szeptember 27., 11:53; Megválaszolva: 2011. szeptember 28., 10:57
Kérdések és válaszok: Depresszió
Meddig tart a mirtazapin elvonási...
Tisztel Doktornő! 8 évig naponta szedtem 30 mg mirtazapin-t. Körülbelül egy hete letettem. Azt látom, hogy nélküle is boldog vagyok. Viszont...
Hogyan kezeljük?
Tiszelt Doktornő! Nagymamámmal kapcsolatban írok. Nagyapám 3 évvel ezelőtt sajnos tüfődaganatban elhunyt. (előtte egy hosszabb ápolási folyamatot...
A kiüresedésem gyógyítható?
Tisztelt Dr. Pálvölgyi Rita! Abban az ügyben szeretném a tanácsát kérni, hogy már kb. 5 éve képtelen vagyok érzelmek megélésére, tehát semmi...
Érzelmi kilengések
Kedves Doktor Nő! Azért fordulok önhöz, mert nem tudom mit tegyek. Utóbbi más fél év során többször voltak hangulatingadozásaim, de többnyire...