Gyógyszer!

Üdvözlöm! -olyan kérdésem lenne hogy 10 évig Citapram 20 mg ot szedtem.De most úgy döntöttem hogy elég volt belőle! -4 hete hogy nem szedem.Előtte 2 hétig feleztem az adagot.Mennyi időre lehet számítani mire a gyógyszer teljesen kiürül. Van még tőle néha de inkább a reggeli órákban remegés,rossz közérzet,néha bizonytalan járás és gyengeség! De vannak már egyre jobb napok is,el kezdtem futni vissza jött a kedvem elég sok mindenhez! -Illetve még álmatlanság,rémálmok is jellemző de az már múlóban.Ezek mind hiánytünetek lennének? Köszönöm válaszát!

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Pálvölgyi Rita válasza témában

Tisztelt Kérdező,

Igen, a leírt tünetek elvonásos tünetek. Hosszútávú szedést követően ezek néhány hétig elhúzódhatnak, de el fognak múlni lassan. Amire figyelni érdemes, hogy nem térnek-e vissza az eredeti tünetek, amire a gyógyszert szedni kezdte. Egyelőre úgy olvasom, hogy nem jelentkezett ilyen.

Üdvözlettel:

Dr. Pálvölgyi Rita

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2020. november 30., 10:01; Megválaszolva: 2020. december 07., 10:11
Kérdések és válaszok: Depresszió
Depresszió nélkül
Tisztelt Doktornő! 40 éves férfi vagyok, három gyerkőccel, családdal, vezetői beosztásban. Sajnos 2019- ben beleszaladtam egy major depressziós...
Ez lelki bántalmazás?
Tisztelt Dr. Pálvölgyi Rita! Egy speciális problémával kapcsolatban kérem a véleményét. 42 éves férfi vagyok. Anyagi és egyéb okok miatt még...
Mikor lesz vege?
Tisztelt Doktornő! Vilageletemben szorongó alkat voltam, es ragaszkodo. Mindig csak egy emberhez ragaszkodtam, es ha az nem csak velem foglalkozott akkor...
Mi az oka az éjszakai...
Bár dr. Fehér Gergelynek címeztem volna a kérdésemet, mint neurológusnak, de akkor felteszem itt: Arról szeeretnék információt kapni, hogy...
Gyógyszer mellékhatás
Tisztelt Doktornő! Több, mint egy éve hasi és bélproblémáim vannak. 2016-ban eltávolították az epehólyagomat, utána nem volt vele gondom....