Bokaödéma.

T.Doktornő.Cukorbeteg vagyok, és az alsó lábszáron barna pigmentes elváltozás látható. A másik gondom, vérnyomásra kaptam Lisonorm forte, és Lisopress tablettát +Tenox, és Cardevilol Hexal-t is.Ezeknek a mellékhatásain rajta van a lábfej, boka megdagadása. Aug.hónapban enyhe ujjremegésre kiírták a Teva ropinirolt, is amin ugyanúgy rajta van a boka és lábfej megdagadása.Ez a tünetet a Ropinirol 8-mg szedése után vettem észre.Kérdezném a doktornőt mit tegyek mert a háziorvos véleménye hogy esztétikai probléma nem okoz gondot.És a barna pigmentes lábszár is zavar mivel kezelhető? Egyenlőre még nincs fekélyes seb, csak kissé száraz bőr.Várom szíves válaszát az ödémára, és a lábszárproblémára.Tisztelettel Pintér László.

Dr. Bodnár Edina válasza lábdagadás témában

Barnás elszíneződést a lábszárakon krónikus vénás elégtelenség és cukorbetegség is okokzhat. A felsorolt gyógyszerek körül a Tenox okozhatja leginkább a bokadagadást. Forduljon személyesen bőrgyógyászhoz.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2012. november 08., 09:47; Megválaszolva: 2012. november 12., 09:47
Kérdések és válaszok: Bőrbetegségek
Mitől ödémásodok? 2
Tisztelt Szanyi Andrea doktornő! Köszönöm válaszát! Igen, változik a testsúlyom az ödémával. Néha, ha nagyon vizes vagyok, 4-5 kg-mal is...
Hónalj nyirokcsomó duzzanat
Tisztelt szakértő! Pár napja a jobb hónaljamban érzékeltem egy kb kisebb babszem méretű duzzanatot/ csomót. Csak a jobb oldalon, bal oldalon...
Mohs műtét
Tisztelt Doktornő! Végtag bőréből hagyományos módon eltávolított, kb 1,5 cm átmérőjű, szövettanilag igazolt dermatofibrosarcoma protuberansról...
Kiütésszerű pöttyök hasi öv...
Évek óta küzdök hasi övben szinte állandóan jelenlévő illetve hullámzó bőrkiütésemmel. Ciklusom második felében mintha erősebben jelentkezne....
Mi történik a köldökömmel??
Ma (05.22.) hajnalban el kezdett fájni a köldököm, elég piros is és kicsit más mint szokott lenni. Eléggé megijedtem..Mi lehet a baj?