Koleszterin gyógyszerrel kapcsolatos

Tisztelt Cím! Évek óta szedek koleszterin csökkentő gyógyszert és évek óta szenvedek allergiában. Szemhéjam beödémásodik és apró viszkető kiütések keletkeznek a testemen. Többször voltam allergia vizsgálaton ahol nem tudták kimutatni az allergia okozóját. A háziorvos azt javasolta, a szemödéma miatt, hogy menjek szemészetre. A szemészeten rendszeres "vendég" vagyok az allergiám miatt. Viszont mivel már bebizonyosodott több gyógyszerrel szemben is/ Penicilin, Sumetrolim, Pyassan, Eryc, Leflokin, Boneact/ hogy allergiát vált ki nálam ezért kb.3 hete úgy döntöttem, hogy abbahagyom a háziorvos által felírt gyógyszer a"Rosuvastatin 10 mg" tabletta szedését. Azóta a szemödémám és a kiütéseim nem jelentkeztek. A napokban magánzóként voltam egy koleszterin szűrésen és az eredmény az összkoleszterin szintem: 5, 9 volt, amely kicsit magasnak tűnik, ezért vettem "Koleszterin Kontroll filmtablettát", melynek szedését napi 3x1 tabl. elkezdtem. Rendszeresen járok úszni /heti 3 alkalom/ és tornázni/heti 2 alkalom/. Az étkezésemre is figyelek. Kérdésem az lenne, hogy érdemes-e a háziorvosomnak jelezni, hogy abbahagytam az általa felírt Rosuvastatin szedését, hogy újabb gyógyszerrel próbálkozzunk, /nem tudom, hogy mennyire veszélyesen magas ez az 5, 9 -es összkolesztrein szint értéke/ vagy a Koleszterin Kontroll tabletta 1-2 hónapig történő szedése után ha még magas lesz/mely az az érték ami magasnak számít/ az összkoleszterin szintem, esetleg akkor érdemes, hogy jelentkezzek a háziorvosnál. Tisztelettel és köszönettel várom válaszát! T Lászlóné

Dr. Árki Ildikó válasza gyógyszerallergia témában

Tisztelt Kérdező!

Nincs könnyű helyzetben ennyi, gyógyszer (főleg antibiotikum) allergiával sem Ön, sem az Önt kezelő orvos. A rosuvastatin allergia nagyon ritka, magam még nem találkoztam vele eddig. Úgy gondolom, helyes, ha értesíti a fejleményekről a háziorvosát és így valószínűleg felsorakoztatja gyógyszerallergiái közé a rosuvastatint is, és meg is tudják beszélni a következő laborkontroll idejét. Továbbra is kívánok egészséges életmódot és egy kicsit alacsonyabb koleszterin szintet.Üdvözlettel. dr. Árki Ildikó

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Dr. Árki Ildikó
Dr. Árki Ildikó Rovatvezető, WEBBeteg vezető orvos szakértő
Kérdés: 2013. április 29., 18:23 ;Megválaszolva: 2013. május 02., 19:04
Kérdések és válaszok: Allergia
Gyógyszerallergia
Tisztelt Doktornő! Azzal a kérdéssel fordulok Önhöz, hogy korábban szedtem Apranax (naproxen) terméket, nagyon jól bevált, semmi panaszom nem volt...
Gyógyszer allergia
Tisztelt Dr Hangonyi Csilla. 20 éves koromban tüdőgyulladás kezelésére írtak fel nekem tetraciklin alapú antibiotikumot. Az első adag után...
Gyógyszerallergia kimutatása
Tisztelt Doktornő! Immun túlműködésem miatt az életem során egyre több allergia adódott. Szeretném fogászatban használatos érzéstelenítőkre...
gyógyszerallergia
Tisztelt Doktornő! Remélem tud nekem segíteni:) 2011-ben az egyik fogam nagyon begyulladt, gyökértörés volt. A gyulladás miatt sok antibiotikumot...
Algoflex M vagy Bioparox allergia
Tisztelt Dr. Hangonyi Csilla Asszony! Még tegnapelőtt este lettem figyelmes a combomon jelentkező piros foltokra, de akkor még nem gyanakodtam rá, hogy...