Visszérműtét után 2.

kedves dr.úr! visszérműtéten estem át és mikor levették a kötést meglepődtem, u.is a várt 2 metszés helyett 3 lett a bal lábamon belül, nemcsak lágyék és boka, hanem a térd alatt is kissé beljebb, szembetűnőbb helyen. kérdezném, mitől függ hogy hány metszés lesz, és mennyire fog a műtéti heg látszani a későbbiekben? én tartok tőle hogy eléggé látszani fog! köszönettel: Judit

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Csanádi Gábor válasza visszérműtét témában

Tisztelt Kérdező!

A problémát okozó véna kivétele gyakran nem lehetséges két metszésből. Abban az esetben, ha korábban gyulladás volt, vagy kitágult, kanyargós szakasz alakult ki a kihúzáshoz használt szonda elakad. Ekkor szükséges plussz metszés. Ez a biztonságos műtét része. Teljesen nyomtalanul gyógyuló műtéti metszés nincs. 6 hét elteltével használjon a heget korrigáló krémet, ebben kérje az operációt végző sebész segítségét. Nappal hordjon rugalmas harisnyát, ezzel javítva a vénás keringést.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2010. május 10., 13:23; Megválaszolva: 2010. május 10., 13:23
Kérdések és válaszok: Műtétek, sebészet
Nyirokfolyás
Tisztelt Doktornő! 2016.02.26-án a bal lábam átesett egy viszérműtéten.16 bemetszés történt, kettőből nyirokfolyadék váladékozott, az egyik...
Visszér maradványok
Tisztelt Szakértő Úr/Hölgy! 2013. dec 17-én visszérműtét volt a jobb lábamon. Amikor már a sebeket nem kellett kötöznöm, tisztálkodás közben...
Visszérműtét
Tisztelt Doki! Parom bal labat 2005-ben mutottek visszerrel a bokatol combtovig. Sajnos mostanra ismet kidagadtak az erek ujjnyi vastagsagura. Kerdesem az...
Visszér
Nemrég műtötték a lábam, kivették a visszereket.Sajnos kötöszöveti gyengeség, így vissza fog térni. A vágásokon géz van, rajta fásli.Nem tudom...
Visszérműtét után 1.
2 hete visszérműtét után esem át és a műtött lábam nagyon visszket és hámlik a bőr.mit tehetnék ez ellen? hogy csillapíthatnám a visszketést? ...