• Antidepresszáns csere?

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Üdvözlöm! 3 hete szedem a Rexetin 20 mg SSRI tablettát, 3/4 tablettánál tartok. Szorongásra és derealizációra kaptam. Igazából a szorongásom a derealizáció miatt lett erősebb, ördögi kör azt mondják, de szeretnék pozitívan hozzáállni, terápiára is járok. Nagy gondom, hogy már amikor még csak a fél tablettát szedtem, már orgazmusképtelen lettem, holott ezzel sose volt semmi problémám. Most már ez is stresszel, hogy a párom emiatt rosszul érzi magát. Olvastam, hogy a Rexetin hatóanyaga erősebben okoz ilyesmit, mint más SSRI pl eszcitaloprám hatóanyag. Vagy van remény arra, hogy még pár hét és teljesen beáll a gyógyszer és visszatér a dolog? Vagy próbálkozzam más hatóanyaggal más antidepivel? Mi a valószínűsége hogy ha leteszem a gyógyszert majd akkor ez az orgazmusképtelenség nem marad meg? Köszönöm!

        Dr. Pálvölgyi Rita válasza a Gyógyszer mellékhatás témában

        Tisztelt Kérdező, Ha kialakul egy szexuális diszfunkció az antidepresszáns szedése mellett, ez csak akkor múlhat el, ha csökkenti az adagot. Azt meg lehet próbálni, ha visszatér fél tablettára, mi a helyzet. Ha ez nem segít, akkor gyógyszert tanácsos váltani. Egyénileg eltérő, hogy ki hogyan reagál. Az Escitalopramnak valóban jobb a mellékhatásprofilja, így ezzel érdemes próbálkozni. Üdvözlettel: Dr. Pálvölgyi Rita

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Dr. Pálvölgyi Rita
        pszichiáter, pszichoterapeuta Tőle szeretnék kérdezni

        Dr. Pálvölgyi Rita
        Tünetellenörző Laborértékek

        Kérdés: 2019. április 01., 10:23; Megválaszolva: 2019. április 01., 14:31

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Üdv! 2,5 hónapja szedem a Rexetint 20 mg, szorongásra, egy egész tablettánál tartok már. Az elején kezdtem negyeddel egy hétig, majd féllel egy hétig, majd 3/4-ed. Járok orvoshoz is rendszeresen, és elkezdtem intenzíven (heti 4x5x) sportolni...
        160cm 46kg vagyok, még nem diagnosztizáltak, de felmerült az anorexiw nervosa gyanúja. Nem részletez3m a tüneteket. Szkizotipias rendellenesség diag viszont van. 2014-2017-ig diagnosztizálva volt az anorexia nervosa is, de aztán lekerült a...
        Kedves Doktornő! Le kellett szoknom a xanaxról 0,5 mg-ról 0,25-re, mert nagyon lelassitott. Szeretném megkérdezni mit tudnának arra tanácsolni, hogy nappal ne szédüljek annyira illetve este nyugodtabb estém legyen. Eléggé bizonytalan vagyok a...
        Kedves Doktorno! Kerdesem, hogy a skizoaffektiv zavar milyen modon oroklodik? Amennyiben az amyai nagypapanak diagnosztizalt betegsege van, mekkora az eselye annak, hogy az unokaknal megjelenik a betegseg??? Nagyon koszonom. Egy aggodo ...
        Tisztelt Doktornő! Nagyon meg vagyok ijedve jelen pillanatban... Az elmúlt 3 hónapban folyamatosan efféle dolgok történnek velem: Amikor becsukom a szemem, geometriai formákat látok, melyek nagyon világosak és színesek, körbe körbe forognak,...
        Üdvözlöm! 3 hete szedem a Rexetin 20 mg SSRI tablettát, 3/4 tablettánál tartok. Szorongásra és derealizációra kaptam. Igazából a szorongásom a derealizáció miatt lett erősebb, ördögi kör azt mondják, de szeretnék pozitívan hozzáállni,...
        31 éves férfi vagyok 4 éves kapcsolatomnak lett nagyon csunya vége a hetekben! Szinte majd nem minden kapcsolatom ugyan így alakult, annyi különbbséggel hogy az utóbbinak egy 7éves kisfia van aki miatt elég sok volt közöttünk a kofliktus!A...
        Kedves Címzett! Egy 19 éves egyetemista lány vagyok. 3 hete szedek fogamzásgátlót és egy furcsa tünet jelentkezett nálam, ami valami féle mentális probléma lehet. Már 14 évesen a hatalmába kerített ez az állapot kb 3 hétig, ami egyfajta...
        Tisztelt Doktornő! Fél éve kezdődött nálam a szorongás.Eleinte próbáltam gyógyszer nélkül leküzdeni, de sajnos csak rosszabb lett. A pszichiáter reggel egy szem 50 mg stimulotont és este rivotrilt írt a szorongásomra, és alvászavaromra....
        Kedves Doktor Úr/Doktornő! Egy olyan kérdésben szeretném segítségét kérni, hogy mostanában eléggé letompultnak érzem magam agyilag, nem tudom magamat olyan választékosan kifejezni, rosszabb a koncentrációs képességem, lassabb lett sokkal a...