olanzapin elhagyása

Tisztelt Dr./Dr Nő! Az lenne a kérdésem, hogy a kezelőorvosom 20mg olanzapint írt fel nekem. A gyógyszert 2 hétig szedtem. A mellékhatások jelentkeztek nálam, (testsúly gyarapodás, vércukorszint-emelkedés, anyagcserezavarok...) A gyógyszer elhagyása után ezek a tünetek, ill. hormonális elváltozások rendeződni fognak maguktól?

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Pálvölgyi Rita válasza a gyógyszeres kezelés témában

Tisztelt Kérdező! A gyógyszer elhagyása után az említett mellékhatások megszünnek. Ugyanakkor a tünetek, amire a gyógyszert felírták, vélhetően visszatérnek. Úgyhogy a kezelőorvosával kéne megbeszélni a problémát. Üdvözlettel: dr. Pálvölgyi Rita

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2014. november 07., 08:17; Megválaszolva: 2014. november 08., 09:17
Kérdések és válaszok: Pszichés betegségek
Mi lehet velem
Pár éve meghalt a párom. Vele 14 évig éltem együtt. Kezdetektől imádtam a kutyákat, cicákat így lett nekünk is. Ha megláttam egy kutyát cicát...
pszcihiátria intézet
Tisztelt Doktornő, Testvérem bipoláris zavarral jelenleg a Jáhn Ferenc kórház pszcihiátriai osztályán kezelik (január eleje óta). Szeretnénk...
Mi okozhatja?
Tisztelt Válaszadó! Az öcsém 14 éves, születésétől kezdve szívbetegségben szenved valamint hamar (kb. 6 hónapos korában) kiderült, hogy a jobb...
Idegrendszer erősítés
Második gyerekem óta ( 2 éve ) nagyon meggyengült az idegrendszerem. Kis korkülönbség van köztük. Tavaly mióta szültem, azóta már idegesít a...
Brintellix mellékhatás
Tisztelt Doktornő! Brintellix gyógyszerrel kapcsolatban szeretnék érdeklődni. Kezdeti mellékhatás, furcsa élénk álmok 5mg mellett. Kérdésem, hogy...