száj és nyelv dagadás

Tisztelt Doktornő! A férjemnek egyre gyakrabban minden ok nélkül bedagad vagy az ajka vagy a nyelve. Kalcium tabletta bevétele után órák múlva elmúlik. Mi okozhatja, illetve milyen orvoshoz fordulhatunk segítségért.? Attól félek, hogy egyszer úgy bedagad a nyelve, hogy megfojtja.

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Csáki Csilla válasza száj témában

Kedves Kérdező!

Egyes gyógyszerek szedése okozhatja a száj-nyelvdagadásos tüneteket, amennyiben van a háttérben valamilyen eddig ki nem mutatott allergia/keresztallergia. Javaslom a gondos allergiavizsgálatot és a szedett gyógyszerek felülvizsgálatát, esetleg cseréjét, a belgyógyásszal egyeztetve!

Üdvözlettel:

Dr. Csáki Csilla

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2012. szeptember 04., 21:05; Megválaszolva: 2012. szeptember 08., 15:04
Kérdések és válaszok: Allergia
Koronavírus vakcina beadása...
Tisztelt Dr. Hargonyi Csilla, Azzal a kérdéssel fordulok Önhöz, hogy a párom nem meri beoltatni magát koronavírus elleni vakcinával, mert allergiás...
Allergia és vérvétel
Kedves Dr. Nő! 05.11-én megyek Inhalatív 40-es panel (allergén spec IgE) Rovar-allergén spec IgE (méh/darázs) vérből. Lendin 20 mg-ot szedek. A...
Olthatóságom Covid-19 vakcinával
Gyermekkoromban kétszer volt anaflixiás rohamom (penicillin – Vegacilintől , amydosphen) , ez a gyógyszerérzékenység mindig fel van tüntetve az...
Alkohol utáni szorongás, gyors...
Jó napot! Szeretném megkérdezni hogy mitől vannak ezek a furcsa tünetek alkohol fogyasztás után mint pl: remegés, vizes tenyerek, gombóc a torokban...
Újra előjöttek rajtam a...
Tisztelt Doktor Ur/No! 15 éves koromban nagyon durva allergiás reakcióim voltak (angioödéma,csalánkiütések testszerte,volt hogy a teljes arcom...