Pco és meddőség

A PCOS és az inzulinrezisztencia között szoros összefüggés van. A másik veszély, amivel számolnia kell az inzulinrezisztenciában szenvedőknek: ez a 2-es típusú cukorbetegség előszobája.

A fórumban írottak nem képezik a WEBBeteg orvosi tartalmának részét, azok igazság- és valóságtartalmáért portálunk felelősséget nem vállal. Orvos szakértőinknek szánt kérdését ne itt, hanem az Orvos válaszol rovatban tegye fel!

PCOS- ciklusrendezés ösztrogénnel?

Hozzászóló: Idiklat, 2014-02-11 11:12
Mondható, hogy népbetegség. Nem található meg minden tünet mindenkinél egyformán- egy a lényeg: a hormonháztartás összesenben több lépcsőben sem működik jól, az FSH szint magas, annyira, hogy egyszerre több tüsző is érni kezd- és nő így az ösztradiol szint is. (a tesztoszteron-ösztradiol átalakulás valamilyen szinten megvan, ennek függvénye, hogy van vagy nincs kóros szőrnövés. Az érő 4-6-...12 tüsző viszont nem képes rendesen beérni, így elfolyósodik, cisztává alakul. A méh nyálkahártyája vastagodik, félidőben -ha egy érett petesejt megtermékenyül, progeszteron-túlsúly alakul ki. Ha nincs megtermékenyülés, akkor az épen érett tüsző nem tapad meg, de amíg bent van, progeszteront termel- készülve egy esetleges terhességre. Az ösztrogénszint a félidőben hirtelen és erősen csökken, a progeszteron 2 héttel később teszi ezt, ha nem lett terhesség. 2 hét alatt a petesejt bentléte alatt a progeszteronszint magas-kell legyen- majd amikor a pete elöregszik, a progeszteronszint hirtelen leesik- és ekkor jön a Megvonásos vérzés, amit Mensesnek nevezünk. PCOS-ben az ösztradiolszint magas, de a sok érő tüsző nem képes teljesen beérni, így elégtelen a progeszterontermelés- ez okozza, hogy a menses rendetlenné válhat, vagy elhúzódó, vagy késik, az elhalt tüszők nem érettek, nem ürülnek ki, tele lesz cystával a petefészek- és ha ezt nem állítják meg, korai petefészek-kiürülés lehet a következmény. A kezelés sokrétű, ahogy a vérvételnek is adott időben több dolgot fontos megnézni. Gyakori hiba, hogy a rendetlen mensest úgy rendezik, hogy ösztrogént adnak a betegnek, de ez nyilván nem oldja meg a dolgot- a saját ösztradiol szint eleve magas- a progeszterontermelődés még kevésbé indul be, a PCOS nem javul, hanem romlik. Vizsgálatok gyakori szereplője a petevezetők átfújása, ami a burjánzó méhnyálkahártyát a hasüregbe tolja, + a tüszők megrepedve szintén endometriózist segítenek elő. És sosem volt annyi lombikprogramos, mint manapság.

PCO betegség

Hozzászóló: marcsi001, 2011-01-03 00:33
Válasz erre: Idiklat, 2014-02-11 11:12
Szia Devi! Engem egy éve diagnosztizáltak PCO-val, de én nem mondhatom el, hogy a nálad fellépő tünetek jelentkeztek volna. Nem szőrösödtem, nem híztam. A menstruációm is csak maximum 1 vagy másfél hónapot maradt ki, amit mindig az stressz mellékhatásának tudtam be. Amíg 1 éve (fogamzásgátló abbahagyása után) 3 hónapra kimaradt. Azt hittem, terhes vagyok, de minden teszt negatív lett. Orvos, vérvétel, ultrahang és semmi.... Majd hüvelyi ultrahang és bumm... PCO! Nem műtenek, nem kapok gyógyszert, majd csak akkor, ha fél évig nem esek teherbe. Félek, hogy addigra már késő lesz... Üdv: Marcsi

pco meddőség

Hozzászóló: ecus, 2009-10-10 10:58
szia devi Nekem ezt a betegséget a nőgyógyász vette észre Pécsen.Nálam vérvétel és hormonszint alapján vették észre,hogy pco-m van.Engem is műtöttek,de a műtét nem ért semmit:-( sokan fordulnak evvel a betegséggel még endokrinológushoz is most szedek egy gyógyszert aminek mercformin a neve nézz utánna a neten írd be a keresőbe hogy pco mercformin nagyon sok mindent megtudhatsz róla. Még a gyógyszer melett aviva tornázom is és a ciklusom kezd helyreállni tőle. Nagyon szívesen ha még lenne kérdésed és tudok segíteni csak szólj. Üdv:ecus

pcos betegség

Hozzászóló: Devi, 2009-10-09 19:46
Válasz erre: ecus, 2009-10-10 10:58
Szia! Én ma hallottam erről a betegségről, és mivel a tünetek felével rendelkezem, gondoltam utána érdeklődőm. Műtöttek már cystával, most megint van egy, és megint műteni kéne... Viszont lehet, hogy nekem is ez a bajom?! Tudnál abban segíteni, hogy milyen orvosokhoz kell mennem kivizsgálásra? Nálad milyen vizsgálatokat csináltak? És hol? Van erre szakosodott rendelő? Mert én nem találtam ilyet. Válaszod előre is köszönöm. Devi

pco meddőség

Hozzászóló: ecus, 2009-04-18 10:00
Válasz erre: marcsi001, 2011-01-03 00:33
Sziasztok Mi 4 éve szeretnénk gyermeket,de sajnos nem jön össze:-( Mint kiderült pcos betegségem van.Mielöt diagnosztizálták volna nálam,soha nem halottam erről a betegségről.Mostmár látom hogy a tünetekre nem figyeltem oda eléggé,pedig nagyon jellegzetes tünetei vannak.Menstruáció kimaradása hosszan(nálam 1 évbe csak egyszer jött meg de az is gyógyszerrel),szőrösödés az arcon,elhízás,magas vérnyomás stb. Kérek mindenkit hogyha ezeket a tüneteket látja magán vagy akár valamelyiket is menjen minél elöbb orvoshoz mert ez nem vicc ez a betegség nem gyógyítható de nagyon jól kezelhető orvosi felügyelet melett!!! Mit gondolsz neked van pcos betegséged?? Mond el nekünk és segítsünk egymásnak tapasztalatokkal,kérdésekkel és véleményekkel!! Mindenkinek jó egészséget kívánok üdv:ecus