HPV megelőzés

Mindent a megelőzésről.

A fórumban írottak nem képezik a WEBBeteg orvosi tartalmának részét, azok igazság- és valóságtartalmáért portálunk felelősséget nem vállal. Orvos szakértőinknek szánt kérdését ne itt, hanem az Orvos válaszol rovatban tegye fel!

műtét

Hozzászóló: zsóka, 2008-06-09 06:58
Szia! Nekem anyukámat műtötték meg pár éve, hasonlóképpen. Az oltáson én is sokat gondolkodom, főleg mióta van olyan, amit idősebbeknek is beadnak. Végül is ez a megelőzés, nem a szűrés. Az csak arra jó, hogy figyelmeztessen, ha már baj van. :(

a dokikról röviden

Hozzászóló: szempilla, 2008-06-04 09:43
Válasz erre: zsóka, 2008-06-09 06:58
Sziasztok! Sajnos nekem volt egy nagyon csúnya élményem a saját nőgyógyászommal kapcsolatban. A legjobb barátnőmet megműtötték, mert hiába járt évente szűrésre, most találtak nála valamit és meg kellett műteni. Emiatt nagyon megijedtem és rögtön, amikor tavaly a tv-ben ahlottam erről az oltásról, elmentem a dokihoz, hogy adja be. Engem nem érdekelt a pénz! És tudjátok mit felelt, hogy minek!!!!!!!!!! Járjak csak a szűrésre, azzal megelőzhető a baj! Mondja ezt nekem, aki együttjártam minden évben a barátnőmmel, rajta sem tudtak segíteni! Nem tudnak adni gyógyszert, meg semmit, ha már ott van a fertőzés! Nem tudom miért nem ajánlják inkább az oltást! Egyébként otthagytam a dokit azonnal, elmentem egy másikhoz. Ő beadta. Azt mondta, hogy igazán megelőzni a dolgot csak ezzel lehet. Szóval ennyit a dokikról, egy világ omlott össze bennem. Pedig a nőgyógyászok szerintem olyan bizalmi emberek.....

elhatározás

Hozzászóló: lkata, 2008-06-03 16:53
Válasz erre: szempilla, 2008-06-04 09:43
Igazából csak elhatározás kérdése, mindenkinek saját magát kellene rávennie, hogy elmenjen rendszeresen szűrésre. Gondolom (bár nem tudom mennyibe kerül egy oltás és hányszor kell ismételni, ki kaphatja..stb) ha kérem az orvost, hogy írja fel az oltóanyagot akkor minden további nélkül felírja. Vagy szükséges előtte vizsgálat? Nem tudom pl, hogy akinek a szervezetében jelen van a vírus, az kaphat-e oltást.

témaindító bejegyzés

Hozzászóló: andi82, 2008-06-02 09:30
Sziasztok! Ezt a topikot azért hoztam létre, hogy információkkal segítsem - ha tudom - a szexuálisan aktív női társadalmat. Felmerülhet az olvasóban a kérdés, hogy miért teszem! Egyszerű: A világon regisztrált összes daganatos betegség 6.9%-ért a HPV fertőzés tehető felelőssé. A rákkeltő HPV DNS-e a méhnyakrákok 99.7%-ban volt kimutatható. A HPV a leggyakoribb szexuális úton terjedő betegség, egy korábbi HPV fertőzés pedig nem alakít ki elégséges immunválaszt a szervezetben a későbbi fertőzések kivédésére. Mivel évente "csak" kb. 500 nő hal meg Magyarországon méhnyakrákban, a TB-nek nem éri meg támogatni, "reklámozni" a megelőző oltást (olcsóbb a műtét). A nőgyógyász is jobban jár anyagilag ha műt. Ezért gondolom úgy, hogy nekünk, nőknek kell összefogni, segíteni egymást információkkal, bíztatással, tanácsokkal. Remélem sokan látogattok majd ide és szóltok hozzá a témához! Üdv.: Andi