Betegellátással kapcsolatos panaszok

Betegellátással kapcsolatos panaszok

A fórumban írottak nem képezik a WEBBeteg orvosi tartalmának részét, azok igazság- és valóságtartalmáért portálunk felelősséget nem vállal. Orvos szakértőinknek szánt kérdését ne itt, hanem az Orvos válaszol rovatban tegye fel!

rasszista

Hozzászóló: edesb, 2020-02-23 12:57
A kecskemétiekkel évtizedek óta problémánk van, mert RASSZISTA és bűnöző némelyik orvos. Családnevünk miatt családomra és gyerekkorom óta nálam is „fajtámnál öröklődő genetikai betegségeket” próbálnak bizonyítani. Évek óta pereskedek a rasszista „orvosként” tevékenykedő (inkább Mengelének nevezhető) személyekkel. Egy fűtetlen lakás okozta vesegyulladás miatt háziorvos (illetve egy rasszista férfi) tévesen pszichológiai tesztre küldött, ami nem mutatott ki betegséget. (az évek során három teszt készült, egyik sem jelzett betegséget) A vizsgáló orvos magánéleti problémámra felírt antidepresszánst (Remeron) és iratokat kezdett hamisítani „fajtámnál öröklődő genetikai betegségekről.” Egy rasszista férfivel kapcsolatomat először „inzultálásnak” , később erotomán képzelődésnek hazudták. Azt, hogy egy rasszista, aki beköltözött lakásunkba, lopott tőlem és ezért kevés élelmiszert tudtam venni anorexiának hazudták. Az iratokon vegetáriánusnak neveztek, ami nem tünet/betegség. Az egyik „orvos” szerint azért kezelnek, mert nem szeretnék, hogy „szaporodjon a genetikai selejt fajtám”. Rendezett homályállapot nevű betegséget (tudatzavart) okoztak tíz évre, hogy ne tudjak ismerkedni. Azóta is zaklatnak, feljelentgetnek. Pár évig bíróság nem engedélyezte a kényszer sterilizációnak számító kezeléseket, annak ellenére gyakorlatilag elraboltak és illegálisan kezeltek. Egyik orvos sem hajlandó hozzám szólni származásom miatt, de adataimat felhasználják olyan iratokra, amelyeken fiktív történeteket írogatnak. Tüneteket az „orvos” találja ki és szerinte azért nem tudom a saját tüneteimet, mert tagadom. (nem lehet tudni akkor honnan derül ki) Az átlagos eseményekről összeszednek véleményt, feltételezést ismerősöktől, amiből szellem és démonos történeteket találnak ki és saját maguk által kitalált történetekkel igazolják a diagnózist. Azzal szórakoznak, hogy ki tud rólam betegebb képzelődést kitalálni. Általában egyedül lakom, de pontosan meg tudják mondani, hogy „az utcán idegenekkel beszélgetek”, „otthon meredezek és magam elé tekintek”, telepatikusan diagnosztizálták, hogy „gondolatban rászűkülök tartalmakra”. Amikor áram megrázott erotomániának diagnosztizálták, szociális helyzet miatti felfázást (Cystitis acuta) és vérnyomás problémákat „fajtámnál öröklődő genetikai betegségeknek.” A valós idegrendszeri, kardiológiai, hormonális tüneteket is evési betegség, erotománia tünetének nevezik. Gyakran elküldenek azzal, hogy menjek oda orvosi ellátást kérni, ahonnan származom, csak néhány orvos nem diszkriminál. Családnevem (Zakar) miatt külföldi származásúnak gondolnak és ezért „genetikailag öröklődő” mentális betegségekről szóló iratok hamisításához felhasználják adataimat. Ezekkel hamis vádas / hamis tanúzásos pereket kezdenek. Családomnál évtizedekkel ezelőtt egy ugyanilyen mentális betegség rágalmazásnál dr. Szűcs Attila visszavonta a képzelődés diagnózist amikor kiderült, hogy hazudtak. Már második rágalmazási pert kezdem, mert nem együttműködőek, a pert hátráltatják és válaszul hazugságon alapuló pereket kezdenek.

és hol legjobb az ellátás?

Hozzászóló: Bori25, 2009-10-15 14:00
Tisztelt Fórumozók! Önök szerint van olyan terület az egészségügyben, ahol a legjobbnak mondható az ellátás? És ahol a legrosszabbnak? Számít-e az, hogy hol helyezkedik el a járó vagy -fekvőbeteg rendelőintézet, a háziorvos rendelője, vagy az éjszakai és hétvégi ügyelet? Tisztelettel: Bori25

ésésés

Hozzászóló: hammarra, 2009-10-05 16:24
és arrol már ne is beszéljek h ameddig nincsen nagyon komoly bajom eszembe sem jut orvoshoz fordulni mert pl egy egyszerü labor is majd 1 napos móka...

baleseti

Hozzászóló: hammarra, 2009-10-05 16:20
sziaszok! A baleseti sebészet 1 vicc.Nemrég történt, hogy a fejemre sörösüveggel mért ütés miatt a fejem több helyen felhasadt és irdatlan mennyiségü vért vesztettem.Bekerültem a korházba ahol kb 7 órán keresztül nem kaptam orvost, nézték ahogy ájuldozok és további 2 óra tesztelés után varrtak össze..

hátfájás

Hozzászóló: timi0112, 2009-10-05 16:15
hát sajnos a magyar egészségügyben sokszor előfordult már, és elő is fog hogy az orvosok tévednek és nem tudják megoldani a problémáinkat. Sajnos nekem is van gerincferdülésem és nekem is szokott fájni a hátam. Remélem ez a tornagyakorlat majd segít ennek a kiküszöbölésében.

Szintén hátfájás...

Hozzászóló: Consuela, 2008-12-22 19:56
Válasz erre: timi0112, 2009-10-05 16:15
2 évvel ezelőtt beutaltak az ortopédiára, mert én is hátfájásra panaszkodtam, és csináltak is Röntgen felvételt, ami enyhe gerincferdülést mutatott. Az orvos azt "tanácsolta", hogy ne foglalkozzak vele. Nos, azóta eltelt 2 év, és a gerincemen egy 30 fokos görbület található...

Reumatológia

Hozzászóló: kzoli, 2008-11-05 14:24
Tapasztalataim: Hátfájásos és egyéb panaszokkal felkerestem az orvosom. "A háta mindenkinek fáj!", de ha akarja beutalom a Reumatológiára. Onnan a Dagályba küldtek masszázsra, melegvizes fürdőre, amelyek után továbbra is fájt a hátam. Ennyit a közgyógyellátásról. A kispesti egészségügyi napon találkoztam Kováts Árpád csontkovács, gyógymasszőrrel, az ő segítsége eredményesnek és tartósnak bizonyult. "Helyretette" a gerincemet és tornagyakorlatokat írt elő, amit napi 10-15 percben meg is csinálok. El is felejtettem szinte, milyen a nyakfájás, hátfájás, derékfájás. Mindenkinek bátran tudom ajánlani: kovatsarpad.extra.hu/ Üdvözlettel, KZ.