darázscsípés allergia

aki hasonló betegségben szenved kérem írjon szeretnék kérdezgetni valakitől aki sajnos tapasztalt.

A fórumban írottak nem képezik a WEBBeteg orvosi tartalmának részét, azok igazság- és valóságtartalmáért portálunk felelősséget nem vállal. Orvos szakértőinknek szánt kérdését ne itt, hanem az Orvos válaszol rovatban tegye fel!

Kivizsgálás

Hozzászóló: cica35, 2012-04-17 06:37
Sziasztok Mi debreceniek vagyunk, ugyan szerencsém van mert a gyerekeimnek és nekünk sincs a darázscsípésre allergiánk. De allergológiai kivizsgáláson már voltunk. A gyermek immunológiát tudom ajánlani a debreceni klinikán. Maródi professzor tanszékét aki jártas itt a régi 3 pavilon. Több évig jártunk hozzájuk és nagyon jó tapasztalataim vannak róluk. Az ápoló személyzet is odaadó munkát végez. Az ilyen vizsgálatokat ambulánsan csinálják szakrendelés keretében.

inekciós kezelés

Hozzászóló: Adama86, 2012-03-20 19:31
Sziasztok! Tudja valaki,hogy Csongrád megyében ,hogy hol végeznek ilyen injekciós kúrát?Én Csongrádi vagyok egyébként,aki tudja hogy hol elérhető ez a kezelés ossza már meg velem.Köszi előre is!.

darázscsípés.

Hozzászóló: katus zsuzsanna, 2012-02-26 12:55
sziasztok.az én kisfiamnak,11 éves, most állapították meg hogy mérsékelten allergiás a darázscsípésre.ezt a kiskunhalasi kórház gyerekosztályán deítették ki egy allergia vizsgálattal.ezt a többi másik vizsgálattal ellentétben csak kérésre és csak indokolt esetben végzik el .tavaly ,azaz 2011-ben megcsípte a darázs amitől 3 napig teljesen feldagdt arca lett. mivel nem ment le a dagadás az orvos allergia vizsgálatot kért,persze én a csípés után azonnal egy ampulla calcimuscot adtam neki ,amit megivott. az segített ezt ismételtük 3 napig majd fenistil cseppeket adva lejjebb ment a pofija.most már tudom hogy figyelnem kell hogy ne menjen darázs fészkelő helyekre.ráadásul ahol lakom a lódarazsak letelepedési helyük.szóval nagyon óvatosan kell menni strandra is. sziasztok.

Hamupipoke

Hozzászóló: bottyannebetti, 2009-09-07 14:30
Köszönöm a válaszod már próbáltam de Szentesen nem végzik a tüdőgondozóban.Talán Szegeden a Klinikán!? Mégegyszer kösz.

darázs

Hozzászóló: Hamupipoke, 2009-09-07 13:36
Válasz erre: bottyannebetti, 2009-09-07 14:30
Szia! Akihez én jártam, budapesti, mivel itt lakom,de szerintem mindenhol végeznek ilyen kezelést. Alapvetően próbáld meg a körzeti tüdőgondozóban, mert úgy tudom, ott foglalkoznak az allergiásokkal is. Én azért jártam magánorvoshoz, mert így fért bele az időmbe, nem tudtam a munkahelyemről napközben elmenni.

hamupipoke

Hozzászóló: bottyannebetti, 2009-09-04 11:30
Válasz erre: Hamupipoke, 2009-09-07 13:36
Köszönöm még annyi hogy esetleg nem Csongrád megyében van ez a magándoki? És mennyibe került a teljes kezelés.

mellékhatás nélkül

Hozzászóló: Hamupipoke, 2009-09-04 09:23
Válasz erre: bottyannebetti, 2009-09-04 11:30
Szia! Nekem nem volt semmi mellékhatása. Több ampulla volt, egyre erősődő koncentrációjú és mennyiségű volt amit beadtak, így a szervezetem hozzászokott. Szúrás után mindig kb. 10 percet kellett kint várni az esetleges mellékhatások miatt, de ez nálam sosem jelentkezett.

hamupipoke

Hozzászóló: bottyannebetti, 2009-09-04 08:36
Válasz erre: Hamupipoke, 2009-09-04 09:23
szia! azt szeretném tőled kérdezni hogy volt e mellékhatása az inj.-ós kezelésnek?

injekció

Hozzászóló: Hamupipoke, 2009-09-03 20:27
Válasz erre: bottyannebetti, 2009-09-04 08:36
Sziasztok! Nekem is darázscsípés allergiám volt. A csípés után bedagadt az arcom is (a lábam csípte meg). Magán allergológushoz jártam kezelésre, hosszabb injekciós kúra volt. Elvileg már nem lenne allergiás reakcióm, ha megcsípne egy, de még nincs tesztelve :) Annyi bizonyos, ha közelít egy felém, akkor megáll velem szemben, hosszasan döng, majd elrepül :)