• Pánikbetegség

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Tisztelt Doktornő/ Doktor Úr! 27 éves vagyok, 10 éves korom óta állandó orvosi kezelés alatt állok. Legutolára a télen voltam kórházban, ahol levettek a Xanaxról, amiből 3 mg-ot szedtem naponta. Spitomint kaptam, Mizapint és Depakine-t. A Mizapine-tól meghíztam, a Depakine-tól fájt a gyomrom, úgyhogy ezeket egy jó hónapja nem szedem. Jelenleg Valdoxánt szedek. Egy hónap alatt 6 kg-ot fogytam, most 64 kg vagyok, a 177 cm-hez. De elég sok pánikrohamom van. Velaxint próbáltam, de attól begörcsöltek az izmaim, Mydeton injekciókat kaptam négy napig. A Cipralextől állandóan émelyegtem. Most a legfőbb panaszaim gyakran a megőrüléstől való félelem, sokszor úgy érzem, hogy elidegenedek a világtól, egy hete nagyon sokat fáj a hátam, és emellett refluxos vagyok. Vissza kellett vennem a Xanaxot, amit pánikroham kezdetén muszáj bevennem, és bevétel után átalgosan 40 perc után kezdek jobban lenni. Pedig muszáj jobban lennem, mert munkába szeretnék végre állni. Járok rendszeresen pszichiáterhez, viszont kíváncsi lennék az Ön véleményére is. Lehet, hogy másik antidepresszánsra lenne szükségem? És mennyire káros a Xanax? Válaszát előre is köszönöm!

        Dr. Diószegi Judit válasza a pánikbetegség témában

        Kedves Levélíró! A megőrüléstől való félelem, világtól elidegenedés érzése lehet pánikroham tünete. A hátfájás is szerepelhet szorongásos kórkép tüneteként, de azt ki kellene vizsgáltatnia. Nem írja, hogy legutóbbi gyógyszerét mennyi ideig szedte, mert az is lehetséges, hogy még nem telt el elég idő a hatásosság kialakulásához. Lehetséges, hogy másik készítményre vagy kombinációra van szüksége, de ezt pontosan megítélni csakis kezelőorvosa tudja. A pszichoterápia viszont mindenképpen javasolt. A Xanax veszélye a testi-és lelki függőség kialakulása, mely későbbiekben nagy mértékben megnehezítheti a gyógyszer abbahagyását. Illetve bizonyos testi betegségekben elővigyázatossággal adandó, ezért egyéb betegségeiről, szedett gyógyszereiről mindig tájékoztassa kezelőorvosát

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Dr. Diószegi Judit
        pszichiáter

        Dr. Diószegi Judit

        Kérdés: 2010. augusztus 07., 21:54; Megválaszolva: 2010. augusztus 10., 21:20

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt doktorno! Az lenne a kerdesem, (kerem ne nevessen ki), hogy mostanaban sokat szurkal a szivemnel. Par masodperc alatt elmulik ugyan, de zavaro a dolog. Ma pl. ejszakas muszakban voltam a munkahelyemen es nagyon rosszul voltam, izzadas, halalfelelem,...
        Tisztelt doktornö nekem az lenne a kérdésem hogy elkesztem szedni a scippa10mg gyocert frontinal együt elöször egy hétig egy felet majd egy egészet csutörtöktöl de nem érzem magam jobban tegnapis volt erös szorongasi pánik rohamom ami asztán...
        Tisztelt doktornő/ doktor úr! Panaszom az lenne, hogy januárban volt egy rosszullétem, ami nem tisztázott pontosan, mitől következett be (vérnyomás, pánik, idegkimerültség, vagy ezek közösen). Azóta vegetálok, de ebből az ördögi körből...
        Tisztelt doktornő/úr! Vasárnap történt velem, egy kissé szokatlan eset. Kb. 17:00 felé beszedtem a szokásos gyógyszereimet (Xanax-ból 1 szem 0.5-ös, egy fél Lisonorm Forte, és egy szem Aerius, a másik Xanaxot reggel szedem, a másik fél...
        Tisztelt Dr. Nő. Nem tudom jó szakterületre írok e, ha nem kérném eljutottani a levelem a megfelelő szakterületre, köszönöm. Körülbelül 1 hete egyik este a számítógép előtt ülve olyan rossz közérzet jött rám gyomorból. Ilyen pánik...
        Jó napot Kívánok. Én egy 24 éves nő vagyok. A problémám az hogy 3 hónap alatt 3 ember vesztettem el egymás után először nagypapám agyvérzésben 1 hétre rá édesapám tüdőembólia aztán a testvérem doawn szindrómás meghalt...
        Tisztelt doktor/nő! Gyermekkorom óta elő jönnek külön panaszok... Java részt ugyan az... Sok mindentől félek... Sétálni nem tudok az úton sokáig, mert rám jön olyan érzés mintha én nem én lennék... Mintha nem ezen a világon lennék......
        Üdvözletem! Azzal a kérdéssel fordulnék önökhöz, hogy én 7 éves korom óta pánikbetegség ellen küzdök, bár már kb. 1 éve nincsenek rohamok, de folyamatosan új problémák jelentkeznek. Jelenleg 3 órája próbálok elaludni, de nem megy. A...
        Üdv! 26 éves férfi vagyok! Voltam a panaszommal házi orvosnál többször is! Maszek kardiológusnál aki észrevette,hogy az egyik szívbillentyűm nem zar csak 95%osan! Viszont ezek a panaszok nem ezert vannak! Mindenki azt mondta semmi bajom! Panaszok...
        Jó napot kívánok. Köszönöm a válaszát. A Frontint 2017.aprilis óta szedem. Sajnos 2*1db 0.25mg indultam, mostmár 4*-5*/1db 0.25mg tablettanal járok. Igen érzem magamon h.hozzászoktam mert nem veszek be torokban folytó érzés jön vagy épp...