• Súlynövekedés gyógyszertől

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        18 éves középsúlyos értlmli fogyatékos gyeremekem agressziv dühkitöréseire Hunperdal-Richter 1 mg-os gyógyszert kapott, napi 1x-i használattal. A hatása kíváló, teljesen jól van, a gyógyszer tökéletes. Ámde 3 hét alatt 8 kilót hízott és továbbra is kilónként szedi fel a további súlyfelesleget. Nem hízékony, inkább vékony típus, nem eszik sokat, ennek ellenére hízik. Kevesebb étel (normál adag napi 3x) nem jöhet szóba, mert nem tudom vele megértetni, hogy hiába éhes, nem adhatok többet és a mozgásszegény életmódot is él. 55 kilóról 64 kg lett 5 hét leforgása alatt. Kérem segítsen, hogyan tudnánk visszaállni eredeti súlyára, és tudna-e más gyógyszert ajánlani, ami nem hizlalja ilyen mértékben, de ugyanilyen jó hatásfokkal segíti betegségében.

        Dr. Varga Tamás válasza a hízás, risperidon témában

        Tisztelt Kérdező! Az ilyen típusú, hatékony gyógyszerek mindegyikénél előfordulhat súlygyarapodás, ha a HUnperdálnál előfordul vsz. a többinél is jelentkezne. Általában ez néhány hét szedést követően lelassul ill. megáll. Több mozgással és diétás megfontolásokkal ellensúlyozható.

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Dr. Varga Tamás
        pszichiáter

        Dr. Varga Tamás

        Kérdés: 2011. szeptember 06., 07:56; Megválaszolva: 2011. szeptember 07., 11:13

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt Doktornő ! Súlyos májbetegségem van (alkohol+gyógyszer). Mirzaten45(este 1), Frontin 0,5(2x1) tablettákat szedek.Az alkoholt elhagytam, de mit tegyek a gyógyszerekkel? A betegtájékoztatók szerint ezeket a gyógyszereket nem szedhetném,...
        Kedves Doktornő! Már évek óta jellemző rám,hogy nagyon könnyen felkapom a vizet. A legnagyobb probléma az,hogy ezt egyáltalán nem tudom kezelni annak ellenére,hogy évek óta próbálok változtatni rajta;a családom pedig egyáltalán nem...
        Édesanyámról lenne szó az elmúlt pár hónapban nagyon megváltozott, eddig otthon ülős volt könyvet olvasott sorozatokat nézett, nem érdekelték a kozmetikai dolgok amik a női léthez úgymond tartoznak. Pl. fodrász, szép ruhák, smink, egyéb...
        Tisztelt Dr. Nő/Dr.Úr! Azzal kérdéssel fordulok önökhöz hogy ha valaki a lent említett gyógyszereket szedi az kaphat-e hormonleállítás ,fogamzásgátlás céljából Depo Provera injekciót?Váltana-e ki bármilyen kereszthatást ,okozhatna-e...
        Tisztelt Doktornő! Szeretném megérdeklődni, hogy milyen lehetőségeim vannak. Gyerekkortól kezdve több lelki probléma következménye maradt feldolgozatlanul (iskolai kudarcok, évismétlés, szorongás) , ezeket követte a fiatal felnőttkorban...
        Tisztelt Doktor Nő! Már több,mint 1,5 éve küzdök szapora pulzussal,gyomorideggel,fejfájás,enyhe hányinger,szédülés(mint ha ittam volna),néha gomboc érzés a torokban,ájulásérzés,fura nyomás érzés a fejben,fáradtság,gyengeség..ezek...
        Tisztelt Dr. Pálvölgyi Rita! Előjáróban annyit szeretnék írni, hogy egy olyan családból származom, ahol a függőségek jellemzőek például: az alkohol, a kapcsolat vagy a szexuális együttlét iránt. Születésemkor váltak el a szüleim és a...
        Tisztelt Doktor Úr/Doktornő! A következőben kérném segítségét. Iszonyatosan el vagyok keseredve. Pár hónapja kezdődött egy vírusos megbetegedéssel, napokig fel sem bírtam kelni. Azóta rengeteget szédülök, nem bírok egy helyben állni,...
        Tisztelt Doktornő! Azzal a problemaval fordulnék önhöz,hogy mar lassacskán 2eve olyan problémával kuzdok ami megnehezíti a mindennapjaimat. Folyamatosan szorongok,es felek az új emberektol valo ismerkedestol,de mar betegesen ha lehet ki kerulom...
        Tisztelt Doktornő/Doktor Úr! Tanácstalan vagyok, nem tudom kihez fordulhatnék. Több mint 1 évvel ezelőtt véget ért egy majdnem 6 éves párkapcsolatom, ami nagyon megviselt, sajnos csak pár napig. Néhány nappal a szakítás után fura...