A pánikbetegség és tünetei - Lehet, hogy már Önnek is volt

Lehet, hogy már Önnek is volt pánikrohama, csak nem tud róla. Sokan ugyanis úgy gondolják, hogy szívinfarktust kaptak és mentőt hívnak. Mások inkább megpróbálják elfelejteni a történteket és ezért nem jönnek rá, hogy valójában pánikrohamuk volt.

A fórumban írottak nem képezik a WEBBeteg orvosi tartalmának részét, azok igazság- és valóságtartalmáért portálunk felelősséget nem vállal. Orvos szakértőinknek szánt kérdését ne itt, hanem az Orvos válaszol rovatban tegye fel!

sziastok en egy 23 eves lany vagyok es kb

Hozzászóló: Vendég, 2010-04-12 13:50
sziastok en egy 23 eves lany vagyok es kb 3 eve vagyok panik beteg.az elso rohamom a kozmetikusnal vett elo nem tudtam a szekbe nyugottan fekudni mert feszengtem es ereztem hogy belulrol remeg a fejem belso reszketes vett elo es nem ertettem hogy mi tortenik velem mert elotte is voltam kozmetikusnal es hoza teszem hogy nyugottan vegig ultem mig be nem fejez tek a dolgot,persze azt is hoza kell tegyem hogy akkor reggel ideges alapotba indultam el othonrol mert egy veszekedesel indult a reggelem,asztan egyre surubben vettek elo ijen rohamok fej remeges,szedules,gyengeseg emejges,legszomj,nem mertem szolni senkinek de tudtam hogy ez csakis panikbetegseg lehet,eleinte nagyon rosz volt mert az utszara nem tudtam ki lepni feltem az emberektol,vasarolni szamlat fizetni,templomba,oszejovetelekre nem mertem sehova ki menni.az ota eltelt 3 ev orvoshoz nem mentem es senkinek nem beszeltem a betegsegemrol,dolgozni nem tudok parkapcsolatot nem tudok valalni ez okbol kifojolag.igy 3 ev elteltevel javult az alapotom mert mostmar tudok vasarolni emberek koze kimenni,de templomba meg nagy tomegbe meg mindig roszul vagyok,ma mar megtanultam egyut elni a betegsegemmel,es ha valamert be panikolok vagy ideges vagyok akkor italal konnyebitek a hejzetemen,nagyon sokaig nem ertetem mitol alakult ki ez a betegseg es csak egy valaszt talaltam.nekem 3 eve volt egy komoj szakitasom es nagyon megviselt plusz az ithoni csaladi eletem egy nagy kudarc volt mert a szuleim alandoan veszekedtek,en depreszios voltam barataim nem voltak es meg akartam halni,ezel mai napig igy vagyok nincsenek barataim,nincs munkahejem,parkapcsolatom,alandoan depreszios vagyok es meg akarok halni,de soha nem adom fel mert tudom az elet arol szol hogy kuzdjunk es harcojunk,remelem hogy egyszer sajat erombol le kuzdom ezt a betegseget es meg lehet egy sikeres eletem.

Sziasztok! Megvan a megoldás, ami nekem

Hozzászóló: Vendég, 2010-04-07 14:16
Sziasztok! Megvan a megoldás, ami nekem bevált és ez nem a reklám helye! Lenkei vitamin alap csomag.De ha kiegészíted Kalmag-gal annál jobb. Az én sztorim kb nyolc éve kezdődött. Nem is tudom már melyik volt az első, talán az mikor félúton voltam a busszal egy 100 km-es úton.Közben anyukámmal beszéltem telefonon, muszáj volt felhívnom, mert az a félelem, amit akkor átéltem...senki ismerős a buszon, bedobogott a szivem, azt hittem mindjárt elpatkolok, tipikus gombóc érzés a torokban, nem kapok rendesen levegőt, remegek stb egészen odáig, hogy majdnem elájultam, szédelgett a világ stb..Ezt átéltem egyszer vezetés közben is egy piros lámpánál.Ezek voltak a legdurvábbak, de tásaságba is menni kellett renszeresen rosszul lettem, hiába ismertem mindenkit, rendezvényre ha kellett menni, városi rendezvényre,a legkisebb baj az volt, hogy folyton szédültem.Aztán mikor elmúlt, olyannak éreztem magam, mint a gólyaf.s.Az orvosok vizsgáltak össze vissza, hol pajzsmirigy csökkenést, hol pajzsmirigytúltengést akartak megállapítani, hónapokig jártam orvosról orvosra és az lett az eredménye, hogy aludjak többet,táplálkozzak egészségesebben és ne idegeskedjek.Megjegyzem vizsgaidőszak volt, szüleim váltak és nagyapám hónapokkal előtte halt meg.Ma már tudom, hogy ha le tudtam volna győzni ezeket a lelki fájdalmakat önerőből, xanax és cipralex nélkül, akkor nem alakul ki a pánikbetegségem.Minden gyógyszerfüggőnek mondom, nem a nyugtató és a kedélyjavító fogja megoldani a problémáidat, azoktól csak rosszabbul leszel, rémálmaid lesznek és a pánikbetegséget csak növelni fogják, főleg ha már rászoksz és szabadulni akarsz!Még altatót is felírt a pszicgológus annó mikor anyukám meghalt.Szedtem háromnegyed évig a kedélyjavítót és nem lett jobb semmivel.Meg egyébként hogy lehet háromilyen szert egyszerre felírni?Na akkor egyszer azt mondtam itt vége!Ideje szembenézni a dolgokkal.Persze jöttek a rosszullétek, de mindig azt mondtam magamnak, ne aggódj, ha elájulsz valamelyik ember hívni fogja a mentőt és érdekes módon jobban lettem,rábeszéltem magam, hogy nincs mitől félni, legrosszabb esetben is elájulsz,ennyi!Meggyőztem magam.Aztán tavaly nyáron kaptam egy állást, bennem volt a karó az első naptól való rettegés miatt képzelhetitek, új hely, sok ember, idegen hely, ha rágondoltam kivert a víz.De rátaláltam a Lenkei féle vitaminra egy héttel a kezdés előtt!Hát ajánlom mindenkinek, hogy próbálja meg, egy próbát megér,nekem a legnehezebb helyzetben segített, azóta eltelt több mint nyolc hónap, köszönöm szépen úgy érzem magam mint gyerekkoromban, akár az energiámat, bátorságomat tekintve, rohammentesen!Merek újra vezetni egyedül is, tárgyalni is (mert egyszer tárgyalás közben is rosszul lettem)sokkal többet tudok otthon is dolgozni munka után, nincsenek depressziós napjaim, mikor fel sem akar kelni az ember, csak meghalni.Egy sem!Felejtsétek el a gyógyszert, azzal csak rosszabb lesz.Én tudom, nyolc év hosszú idő!Megtapasztaltam az elejétől a végéig.Ja, a tavaszi rosszullét, első melegek, vérnyomás a padlón, ájulási tünetek, szív szúrások stb...elfelejtve eddig:))Remélem sokan fogják olvasni még ezt az oldalt és segíthettem sok embernek a tapasztalataimmal.Nekem már minőségi életem van, kívánok mindenkinek legalább ennyi jót, mint ami velem történt!Egészségesnek érzem magam mint újkoromban!

Üdv mindenkinek! Én tíz éve vagyok

Hozzászóló: Vendég, 2010-04-05 16:34
Üdv mindenkinek! Én tíz éve vagyok pánikbeteg.Az első roham pont éjfélkor ért,és három órán keresztül tartott,s én is azt hittem szívrohamom van.Voltam mindenféle vizsgálaton s végül kiderült,hogy nincs szervi bajom,pánik beteg vagyok.Mára sikerült annyit elérnem,hogy együtt tudjak élni vele,és "csak"tavasszal vannak nagyobb rohamaim.Amúgy nekem a Rudotel nevű kedélyavító jött be,ami nem okoz függőséget sem.Mindenkinek sok sikert a gyógyulásban!!

Sziasztok!Én egy 27 éves 1 kisgyermekes

Hozzászóló: Vendég, 2010-03-24 15:05
Sziasztok!Én egy 27 éves 1 kisgyermekes anyuka vagyok.Nekem múlt héten csütörtökön kezdődtek a rosszulléteim.Hajnali kettőkor arra ébredtem hogy zsibbad mind a két kezem és annyira ver a szivem.Még a víz is levert,mert azt hittem szívrohamom van.A férjem kihívta a mentőket,bevittek a kórházba csináltak Ekg-t meg vérnyomást mértek.Ott mindent rendben találtak csak a púlzusom volt kicsit magas.Kaptam bent gyógyszert amitől jobban letem.Azóta már kétszer rosszul voltam most éjjel is.Este 9-kor kezdődött hajnali 2-ig.Nekem még konkrétan nem mondták meg hogy mi a bajom,de az orvosom szerint ilyenkor pánikrohamok törnek rám.Orbáncfű kapszulát szedek rá mert ez gyógynövény és a Frontint csak akkor veszem be ha újra előjönnek a tünetek.Nagyon remélem hogy hamarosan elmúlnak a rosszullétek mert félek elindulni bárhova.Köszi hogy elmondhattam!!!!!!baby

Sziasztok! Én 22 éves lány vagyok! Körübelül

Hozzászóló: Vendég, 2010-03-13 21:35
Sziasztok! Én 22 éves lány vagyok! Körübelül olyan 3hete, éjszaka aludni készültem és elkezdett zsibbadni az arcom és heves szivdobogásom lett! Azt hittem, hogy szivrohamom lesz és nagyon féltem, hogy meghalok! Akkor Anyukám segitett, meg egy vérnyomáscsökkentő! A vicc az egészbe, hogy elötte semmi stressz nem ért és üdülésből jöttünk haza! Azt hittem, hogy más napra elfog múlni! Ez volt 3 hete: azóta nehezen kapok levegőt és úgy érzem, hogy szúr a szivem! Persze voltam orvosnál, megnézte a szivem, vettek vért... Sőt még fül-orr-gégészetre is elmentem, hátha azért nem kapok levegőt! 2 hét mulva megyek kardiológiára, hogy komolyabban kivizsgáltassam a szivem, DE egyre jobban kezdek rájönni, hogy nem azzal van baj, hanem idegileg vagyok kiborulva! Éjszakánként én is felkelek zaklatottan és fulladva, de irtak nekem egy enyhe nyugtatót és azt beveszem és jobb! A doktornő azt mondja, hogy nem lehet pánikbetegség, mert éjszaka is fel kelek ezzel. De látom másnál is előfordul éjszaka! Sajnos 1 hete voltam moziba a barátaimmal és végig úgy éreztem, hogy megfulladok! Szóval már a zárt helyet sem birom... Nem tudom másnál is rendszeres az, hogy sir? Vagy csak én vagyok ennyire érzékeny? Szinte majdnem minden nap... Próbálom magambol kibeszélni, hogy nincs semmi bajom, nem vagyok beteg és hogy nyugodjak meg, kapok levegőt...stb.. de olyan nehéz!! Nem akarok nyugtatóra szokni! Párom nem ért meg, hogy miért van ez és már félek is neki elmondani, hogy nem javul... Lehet, hogy pchiologushoz kéne menjek? Csak elmulna már ez a szorongás, szivszurás erős dobogással és ha nem sirnék már ennyit... :( Jól esett leirnom ezeket! Köszönöm! És mindenkinek sok sikert kivánok leküzdeni ezt a szörnyü érzést!!!

sziasztok! Én 18 éves fiú vagyok. Az első

Hozzászóló: Vendég, 2010-02-26 22:01
sziasztok! Én 18 éves fiú vagyok. Az első rohamom idén januárban volt. Éjszaka tört rám, heves szívveréssel kezdődött. (iszonyú halálfélelem, légszomj mellkasi fájdalom stb.). Kezdetben csak éjszaka voltak rohamaim, majd egyre újabb élethelyzetekben is jelentkeztek a tünetek. ( iskolában,metrón,társaságban,egyedül) senkinek nem mertem szólni róla,majd orvoshoz fordultam,ahol megállapították,hogy pánikbetegségem van. Kezelésekre járok,de nem látom az eredményét. Mára "megtanultam vele együtt élni"

Sziasztok! En 25 eves vagyok es az elso rohamom

Hozzászóló: Vendég, 2010-02-25 19:20
Sziasztok! En 25 eves vagyok es az elso rohamom tavaly oktoberben volt. Almombol ebresztett fel a mellkasi fajdalom, hirtelen az az erzes tort ram, hogy meg fogok halni. Kapkodtam a levegot es kivert a viz, iszonyu volt. A korhazban azt mondtak, hogy gyomorsavtultengesem van. Aztan jott egy ujabb roham decemberben. Ujra ugyanazok a tunetek, ujra korhazba vittek ahol felirtak gyogyszert gyomorsavtultengesre. Azota is szedem a gyogyszert, a betegseget gastro reflux-nak hivjak. Mai napig nem tudom eldonteni, hogy panikbeteg vagyok-e vagy pedig csak a gyomorsavammal van baj ugyanis sok hasonlo tunet van a panikroham es a reflux kozott. Amit eszrevettem magamon, hogy estenkent ( a rohamaim akkor jottek) nagyon felek elaludni es a felelem okozza az ujabb rohamot. Majdhogynem eloallitom a panikrohamot. Le tudom allitani magam, meg. Viszont rettegek mindentol. Anyukamat 8 honapja nem lattam mert nem merek repulore ulni. Nem merek segitseget kerni mar az orvosoktol mert ugy erzem, nem vesznek komolyan. Teljesen ugy erzem neha, hogy begolyozok. Valamelyest viszont vigszt nyujt, hogy nem vagyok egyedul.....

sziasztok. 34éves vagyok, és 2002 április

Hozzászóló: somy75, 2010-01-26 17:53
sziasztok. 34éves vagyok, és 2002 április 24.e óta Pánikbeteg. Az a nap örökre bennem marad amikor az első nagy rohamot átéltem. Azóta 2 megszakitással még mindig gyógyszeren tudok csak élni, hogy elviselhető legyen, de legalább már kicsit hozzászoktam, bár lehetetlen hozzászokni, de elviselhetőbb. Egy hátránya van, hogy az ember sokszor nem mer az orvoshoz fordulni panaszaival, mert aki évekig minden apró jellel az orvoshoz rohant, azt egy idő után sajna nem veszik már (tisztelet a ivétel) eléggé komolyan.

Sziasztok.Én kb olyan 15ével ezelött 1éjszaka

Hozzászóló: Vendég, 2010-01-17 16:01
Sziasztok.Én kb olyan 15ével ezelött 1éjszaka arra ébredtem,hogy megfuladok ,nagyon remegtem és naon erösen vert a szivem.Kihivtuk az orvost aki megálapitota hogy pánik betegségröl van szó.Kaptam nyugtatot és atól jobb lettem. De nagyon szörnyü érzés halálfélelmem ,gomboc a torkomba stb... Akárhová mentem gyogyszer és viz nélkül nem mertem elindulni mert bármikor rámjöhet ez a tünet. volt is rá példa buszról lekelet szállnom.most kb 2hete megint rámjött ez az érzés naon rosszul voltam remegtem ,légszomjam volt,erösen vert a szivem halálfélelmem volt.Bevetem 1 sanaxot kimentem a levegeröre,és jobban lettem. Naon rossz ez az érzés aki még nem volt benne az nem tudja hogy mi ez.De nem is kivánom neki

sziasztok! én voltam az előző hozzászóló

Hozzászóló: Vendég, 2010-01-01 21:57
sziasztok! én voltam az előző hozzászóló azt még elfelejtettem megírni, ami lehet hogy fontos, hogy szoktam néha füvezni, de szernintem én már nem fogok vele élni mert már nem jó, csak a félelmeimet duzzasztja, nem olyan a hatása mint régen, akkor inkább a gátlásaimat oldotta. lehet hogy a fű a hibás azért hogy ilyen szarul vagyok mostanában?