• Mélyvénás trombózis

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        azt szeretném tudni,hogy a jelenlegi gyógyszer beállítások során amelyet a mélyvénás trombózisra kaptam a kórházi kezelés után ,az itthon szedendő gyógyszerek (syncumar,merckformin,valsartan sandos htc,doxilec,karegic)mellett,ha megfájul a fejem ,milyen fálydalom csilapítót vehetek be,illetve ha gyomorra is pdl,ha sok a sav?Mire kell nagyon oda figyelni,melyek azok a gyógyszerek amiket nem szabad alkalmazni, illetve étkezésnél is miket kell betartani,hogy a későbiekben ne okozon problémát.A problémám az hogy nagyon sokat fáj a lábam és sokat vagyok vele táppénzen az izületi gyuladások miatt,így az erre szedhető-e gyógyszer a syncumár és az előbb felsorolt gyógyszerek mellet,melyek azok?A teljes gyógyuláshoz mennyi idő kell?A későbbiek folyamán hajlamos leszek-e arra, hogy ismét előfordul, az menyire lesz veszélyes?Várom a választ.Köszönöm. Tisztelettel. Némethné D :E

        Dr. Szanyi Andrea válasza a Syncumar, fájdalomcsillapító témában

        Kedves Kérdező ! Mélyvénás trombozist követően egy évig javasolt a Syncumar szedése. Utána javasolt trombofilia irányában történő kivizsgálás, hogy nincs-e genetikailag fokozott trombozis hajlama. Ez esetben a Syncumar hosszu távon szedendő gyógyszer. A Syncumar mellett folyamatosan szedett gyógyszerek nem okoznak gondot, mivel a terápiás szint beállítása is így történt. Fokozott odafigyelés szükséges, ha új gyógyszer beállítása történik, vagy csak átmenetileg válik szükségessé más gyógyszer alkalmazása. Minden új gyógyszer felírásakor jeleznie kell az orvosnak, hogy Ön Syncumart szed. Fejfájásra Algopyrint nyugodtan szedhet, non szteroid gyógyszerek, így a diclofenac származékok (leggyakoribb képviselőik a Cataflam, Diclofenac, Voltaren ) nem javasoltak, mert fokozzák a Syncumar hatását. Egyes savcsökkentők is fokozzák a Syncumar hatását. Ha tartósan szükséges ennek szedése, akkor a gyógyszer beállítását követően néhány nappal javasolt kontroll INR vizsgálat elvégzése. A Syncumar hatását a K vitamin tartalmú ételek csökkentik, ez normál vegyes étrend esetén nem szokott gondot okozni, csak ha egyszerre nagyobb mennyiséget fogyaszt belőlük ( ilyen pl. a brokkoli, eper, spenót, zöld tea, káposzta, paradicsom ). Javaslom, kérjen háziorvosától betegtájékoztatót.

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Dr. Szanyi Andrea
        belgyógyász, háziorvos, geriáter Tőle szeretnék kérdezni

        Dr. Szanyi Andrea
        Tünetellenörző Laborértékek

        Kérdés: 2011. augusztus 26., 00:18; Megválaszolva: 2011. augusztus 30., 21:07

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt Doktornő A következőben szeretném kikérni a véleményét, tanácsát. Az elmúlt időszakban észrevettem, hogy megjelentek a seprűvénák mindkét bokám körül. Mintha mindig több lenne, ill. jobban láthatóvá válnának. Valamint, az...
        65 éves édesanyámat tavaly november végén operálták. Térdprotézisét kellett eltávolítani MRSA fertőzés miatt. Antibiotikumos (vankomicin, gentamicin) mozgó spacert ültettek be, valamint emelt dózisú ciprofloxacint kap (2x750 mg). 4 hétig...
        Kedves Doktornő. Kérem segítsen mert össze-vissza küldözgetnek és senki sem tud megnyugtató választ adni! Diagnózisom: CVI.Varicositas extr.Inf.I.u.és 2.5mg nebivololt szedek magas/110-120/pulzusomra amely készítmény a...
        Tisztelt Doktornő/ Doktorúr! Mióta aranyér párnát használok munkahelyemen ( kb 2 hete) egyre inkább kevesebb időt tudtam ülve tölteni és most már párna nélkül sem tudok ülni, mert úgy érzem fegyülnek az erek normális keringés...
        Tisztelt Doktor Úr/Nő! Tegnap kezdődött egy fura fájdalom a lábamban a combom hátulján a hajlat fölötti rész inkább bal oldalán, megis van ott dagadva egy ér talán vagy nem tudom mi, lehet csak simán a lábam. Amikor ez létrejött akkor egy...
        Kedves Doktor nő/úr! Fiatal korom ellenére a vádlimon és a combomon nagyon sok az elpattant hajszálér. Esztétikailag nem a legszebb, de ami inkább jobban zavar az az, hogy a végtagjaim mindig jég hidegek. Van amikor el lilul/kékül a lábfejem...
        Tisztelt Doktornő! Decemberben szapora szívverés és lábdagadás panasszal mentem kardiológushoz.Készült EKG és szívultrahang is.Kaptam gyógyszereket amiket azóta is szedek,de a boka,-és lábdagadásom nem szűnik.Mind a kettő lábam és a...
        Üdvözlöm Önt!Problémám a következő Férjemnek több mint tíz éve mélyvénás trombózisa volt.Azóta szedi a syncumart. Sokszor vérzik az orra, erős izületi fájdalmai vannak, napokig fáradt és levert. Mivel gépkocsivezetőként dolgozik ezek...
        Kedves Dr nő! Pár hónapja vettem észre öcsém lábain,hogy a boka és sípcsont tájékon,vöröses barnás pöttyök jelentek meg egyre több és sűrűbben!Arra gondolok,hogy vas rakódik ki (mint nálam,mélyvénás thrombózisom volt),de viszont nem...
        Tisztelt Válaszoló! Télen kaptam el egy vírusos gyomor-bélhurut fertőzést, ami belső aranyerességet okozott, kis is tapintottam, egy kis csomót a végbélnyílásnyál, azt mondták visszahúzodik magától, háziorovos nem küldött tovább...