• felszíni trombózis

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Tisztelt Hölgyem/Uram! Anyósomnál felszíni trombózist állapított meg a szakorvosa, melyre kompressziós harisnyát írt fel a gyógyszer (érösszehúzó és hajszálérfal erősítő) és kenőcs mellett. A harisnyát 1 napig viselte, de nagyon fájt a homloka és tarkójánál a feje. Másnap Anyósom a szomszédjával, egy már nyugdíjas nővérrel beszélgetett és elmondta, hogy milyen panaszai vannak. A hölgy azt mondta, hogy azonnal vegye le a harisnyát, ha fájt a feje, mert egy ismerőse épp e végett halt meg, azaz kapott tüdőembóliát, mert a harisnya "felnyomta a vizet" a tüdejére. Anyósom azt válaszolta, hogy de ha nem hordja a harisnyát, akkor égő érzést tapasztal a lábán. Erre a hölgy azt mondta, hogy hűtse jéggel. Nos, Anyósom ezt olyan mértékkel vitte túlzásba, hogy szerintem károsította a sejteket. Én a szakorvos véleményére adok, de kérdezem: akkor miért fáj és lüktet a feje Anyósomnak, hogyha viseli a harisnyát? Másik tanács a szakorvostól, hogy lábnál 8-10 cm-el emeljük meg az ágyat, hogy a keringés éjszaka jobb legyen. Ezt is megtettük, remélem jól cselekedtünk. Várom válaszát és tanácsát! Köszönettel: P.Dorina

        Dr. Boros Miklós válasza a kompressziós harisnya témában

        Tisztelt kérdező! A hűtés normáliskeretek között valóban hasznos, az ágy megemelése is jó választás. A kompressziós harisnya viselése abban, az esetben jelent gondot, ha szívelégtelenség tünetei már korábban is voltak (lábdagadás, éjszaka több alkalommal pisilés). A megfelelő kompressziós fokozat kiválasztása is fontos. A fajfájás idején mérjék meg vérnyomását és jegyezzék fel. a lokális hűtés, krém használata és a mozgás a legfontosabb. Váltson kisebb kompressziójú hasrisnyára.

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Dr. Boros Miklós
        általános sebész

        Dr. Boros Miklós

        Kérdés: 2010. július 29., 13:04; Megválaszolva: 2010. július 30., 13:53

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt Doktornő A következőben szeretném kikérni a véleményét, tanácsát. Az elmúlt időszakban észrevettem, hogy megjelentek a seprűvénák mindkét bokám körül. Mintha mindig több lenne, ill. jobban láthatóvá válnának. Valamint, az...
        65 éves édesanyámat tavaly november végén operálták. Térdprotézisét kellett eltávolítani MRSA fertőzés miatt. Antibiotikumos (vankomicin, gentamicin) mozgó spacert ültettek be, valamint emelt dózisú ciprofloxacint kap (2x750 mg). 4 hétig...
        Kedves Doktornő. Kérem segítsen mert össze-vissza küldözgetnek és senki sem tud megnyugtató választ adni! Diagnózisom: CVI.Varicositas extr.Inf.I.u.és 2.5mg nebivololt szedek magas/110-120/pulzusomra amely készítmény a...
        Tisztelt Doktornő/ Doktorúr! Mióta aranyér párnát használok munkahelyemen ( kb 2 hete) egyre inkább kevesebb időt tudtam ülve tölteni és most már párna nélkül sem tudok ülni, mert úgy érzem fegyülnek az erek normális keringés...
        Tisztelt Doktor Úr/Nő! Tegnap kezdődött egy fura fájdalom a lábamban a combom hátulján a hajlat fölötti rész inkább bal oldalán, megis van ott dagadva egy ér talán vagy nem tudom mi, lehet csak simán a lábam. Amikor ez létrejött akkor egy...
        Kedves Doktor nő/úr! Fiatal korom ellenére a vádlimon és a combomon nagyon sok az elpattant hajszálér. Esztétikailag nem a legszebb, de ami inkább jobban zavar az az, hogy a végtagjaim mindig jég hidegek. Van amikor el lilul/kékül a lábfejem...
        Tisztelt Doktornő! Decemberben szapora szívverés és lábdagadás panasszal mentem kardiológushoz.Készült EKG és szívultrahang is.Kaptam gyógyszereket amiket azóta is szedek,de a boka,-és lábdagadásom nem szűnik.Mind a kettő lábam és a...
        Üdvözlöm Önt!Problémám a következő Férjemnek több mint tíz éve mélyvénás trombózisa volt.Azóta szedi a syncumart. Sokszor vérzik az orra, erős izületi fájdalmai vannak, napokig fáradt és levert. Mivel gépkocsivezetőként dolgozik ezek...
        Kedves Dr nő! Pár hónapja vettem észre öcsém lábain,hogy a boka és sípcsont tájékon,vöröses barnás pöttyök jelentek meg egyre több és sűrűbben!Arra gondolok,hogy vas rakódik ki (mint nálam,mélyvénás thrombózisom volt),de viszont nem...
        Tisztelt Válaszoló! Télen kaptam el egy vírusos gyomor-bélhurut fertőzést, ami belső aranyerességet okozott, kis is tapintottam, egy kis csomót a végbélnyílásnyál, azt mondták visszahúzodik magától, háziorovos nem küldött tovább...