• Aspirin Protect/ visszeres láb

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Dr. Csuth Ágnes! Elnézést a kevés információért! Több mint féléve viszerek megjelenését keztem el tapasztalni a lábamon. És az egyik ismerősöm az Aspirin Protectet ajánlotta. Tudom hogy a viszereket nem lehet eltüntetni, de a vérrögök kialakulását csökkenti. pl. hosszabb utazás előtt állok, ahol nem biztos hogy megfelelő pozícióba tudom majd helyezni a lábam. Ezért gondoltam hogy megkérdezem, mert úgye vény nélkül is lehet kapni, de hogy idősebbeknek ajánlják. Mivel ismerem magam, valószínűnek tartom, hogy túl reagálom a viszereimet, ha érti mire gondolok...:--) ( a családom mindig nyugtat hogy nem olyan gáz a lábam.) De mindent megszeretnék tenni a lábaimért, még most amíg nem lesz rosszabb. Várom válaszát! Tisztelettel! Patkós Ibolya

        Dr. Csuth Ágnes válasza a visszér témában

        Kedves Ibolya! Az aszpirin nem a vénás, hanem az artériás oldalon hat, tehát a vénás trombózis nem kivédhető általa. Amennyiben hosszas repülőútra készülne, és súlyos a visszeressége, akkor beadhat magának előzőleg LMWH injekciót és befáslizhatja a lábát. (Háziorvos felírhatja az injekciót, de nem biztos, hogy az ön esetében szükséges.)

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Dr. Csuth Ágnes
        családorvos

        Dr. Csuth Ágnes

        Kérdés: 2011. április 05., 20:23; Megválaszolva: 2011. április 06., 12:47

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt Doktornő A következőben szeretném kikérni a véleményét, tanácsát. Az elmúlt időszakban észrevettem, hogy megjelentek a seprűvénák mindkét bokám körül. Mintha mindig több lenne, ill. jobban láthatóvá válnának. Valamint, az...
        65 éves édesanyámat tavaly november végén operálták. Térdprotézisét kellett eltávolítani MRSA fertőzés miatt. Antibiotikumos (vankomicin, gentamicin) mozgó spacert ültettek be, valamint emelt dózisú ciprofloxacint kap (2x750 mg). 4 hétig...
        Kedves Doktornő. Kérem segítsen mert össze-vissza küldözgetnek és senki sem tud megnyugtató választ adni! Diagnózisom: CVI.Varicositas extr.Inf.I.u.és 2.5mg nebivololt szedek magas/110-120/pulzusomra amely készítmény a...
        Tisztelt Doktornő/ Doktorúr! Mióta aranyér párnát használok munkahelyemen ( kb 2 hete) egyre inkább kevesebb időt tudtam ülve tölteni és most már párna nélkül sem tudok ülni, mert úgy érzem fegyülnek az erek normális keringés...
        Tisztelt Doktor Úr/Nő! Tegnap kezdődött egy fura fájdalom a lábamban a combom hátulján a hajlat fölötti rész inkább bal oldalán, megis van ott dagadva egy ér talán vagy nem tudom mi, lehet csak simán a lábam. Amikor ez létrejött akkor egy...
        Kedves Doktor nő/úr! Fiatal korom ellenére a vádlimon és a combomon nagyon sok az elpattant hajszálér. Esztétikailag nem a legszebb, de ami inkább jobban zavar az az, hogy a végtagjaim mindig jég hidegek. Van amikor el lilul/kékül a lábfejem...
        Tisztelt Doktornő! Decemberben szapora szívverés és lábdagadás panasszal mentem kardiológushoz.Készült EKG és szívultrahang is.Kaptam gyógyszereket amiket azóta is szedek,de a boka,-és lábdagadásom nem szűnik.Mind a kettő lábam és a...
        Üdvözlöm Önt!Problémám a következő Férjemnek több mint tíz éve mélyvénás trombózisa volt.Azóta szedi a syncumart. Sokszor vérzik az orra, erős izületi fájdalmai vannak, napokig fáradt és levert. Mivel gépkocsivezetőként dolgozik ezek...
        Kedves Dr nő! Pár hónapja vettem észre öcsém lábain,hogy a boka és sípcsont tájékon,vöröses barnás pöttyök jelentek meg egyre több és sűrűbben!Arra gondolok,hogy vas rakódik ki (mint nálam,mélyvénás thrombózisom volt),de viszont nem...
        Tisztelt Válaszoló! Télen kaptam el egy vírusos gyomor-bélhurut fertőzést, ami belső aranyerességet okozott, kis is tapintottam, egy kis csomót a végbélnyílásnyál, azt mondták visszahúzodik magától, háziorovos nem küldött tovább...