• Lehet hogy hízok majd a Cipralextől?

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Kedves Dr Ur/Nő! Elmentem pszichiáterhez állandó szorongás, idegeskedés miatt.Ő szociális fóbiát diagnosztizált és cipralex gyógyszert írt fel.Azt mondta kb 8 hónapig kellene szedni közben havonta természetesen visszajárni 1 órás "terápiára". Most az interneten utána olvasgattam a gyógyszernek,de sok fórumon írták hogy híztak tőle.Valóban ennyire gyakori mellékhatása a hízás?Mert többek között azért is alakult ki bennem ez a fóbia mert nem tudom elfogadni magamat,mindig találok magamon hibát és ha most elhiznék a gyógyszertől akkor nem hiszem hogy az segítene a problémámon..:S A választ előre is köszönöm

        WEBBeteg szakértő válasza a szociális fóbia, szorongás, Cipralex témában

        Kedves Kérdező! A Cipralex egy nagyon jó gyógyszer, ami mellett néha előfordulhatnak mellékhatások. A hízás is ilyen, de nem törvényszerű, hogy Ön is hízni fog a szedése mellett. Ha elkezdi szedni, tudatosan figyeljen oda a táplálkozására, kerülje a nassolást, egyen sok zöldséget és kis zsírtartalmú húsokat, és nem lesz baj. Ha mégis hízni kezdene, akkor orvosa vezetése mellett abba lehet hagyni a gyógyszerszedést, vagy át lehet térni valamelyik másik szerre. A gyógyszer és a havi egy beszélgetés mellett kereshet Ön is olyan oldalakat a neten, ahol segítenek szociális fóbiával küzdőknek, tanulhat relaxálni, meditálni, jógázni. Ez utóbbi nem csak megnyugtat, de az alakot is formálja. Ha van lehetősége keressen fel egy pszichológust vagy pszichoterapeutát, akivel dolgozhatnak a probléma lelki hátterén.

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        WEBBeteg szerkesztőség

        Kérdés: 2011. augusztus 15., 18:45; Megválaszolva: 2011. augusztus 16., 13:34

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt doktornő! Azzal a kérdésel fordulok önhőz hogy pánikbetegség miatt több mint egy éve Escitalopramot szedek napi 10 mg-os adagban. Régen versenyszerűen sportoltam és most újra szeretnék versenyszerűen sportólni. Ehez azonban sajnos...
        Tisztelt Doktor úr/Doktor nő! Olyan kerdessel fordulok Önhöz hogy 14 évesen diagnosztizáltak nálam pánikbetegséget amit kezeltek,attaraxot kaptam illetve terápiát.Ezt akkor sikerült lekűzdenem. Majd 19 évesen kaptam egy aurás migrénes rohamot...
        Tisztelt doktorno! Az lenne a kerdesem, (kerem ne nevessen ki), hogy mostanaban sokat szurkal a szivemnel. Par masodperc alatt elmulik ugyan, de zavaro a dolog. Ma pl. ejszakas muszakban voltam a munkahelyemen es nagyon rosszul voltam, izzadas, halalfelelem,...
        Tisztelt Doktornő / Doktor úr! Tavaly nyáron kezdődött a problémám, ám akkor nem találtak semmit. Az első tünetem az volt, hogy a vérnyomásom hirtelen 140-re emelkedett, ami általában 120 körül szokott lenni. Ez a tünet összesen három...
        Jó napot! 8 hónapja megszűltem a 2.gyermekemet.Nagyon sok stresszen mentem keresztül a terhesség alatt és a szülés után is szinte napi szinten. Körülbelül 3-4 hónapja tart ez hogy állandó hányingerem van. Egy ideig féltem kimenni az utcára...
        Tisztelt doktornö nekem az lenne a kérdésem hogy elkesztem szedni a scippa10mg gyocert frontinal együt elöször egy hétig egy felet majd egy egészet csutörtöktöl de nem érzem magam jobban tegnapis volt erös szorongasi pánik rohamom ami asztán...
        Tisztelt doktornő/ doktor úr! Panaszom az lenne, hogy januárban volt egy rosszullétem, ami nem tisztázott pontosan, mitől következett be (vérnyomás, pánik, idegkimerültség, vagy ezek közösen). Azóta vegetálok, de ebből az ördögi körből...
        Tisztelt doktornő/úr! Vasárnap történt velem, egy kissé szokatlan eset. Kb. 17:00 felé beszedtem a szokásos gyógyszereimet (Xanax-ból 1 szem 0.5-ös, egy fél Lisonorm Forte, és egy szem Aerius, a másik Xanaxot reggel szedem, a másik fél...
        Tisztelt Dr. Nő. Nem tudom jó szakterületre írok e, ha nem kérném eljutottani a levelem a megfelelő szakterületre, köszönöm. Körülbelül 1 hete egyik este a számítógép előtt ülve olyan rossz közérzet jött rám gyomorból. Ilyen pánik...
        Jó napot Kívánok. Én egy 24 éves nő vagyok. A problémám az hogy 3 hónap alatt 3 ember vesztettem el egymás után először nagypapám agyvérzésben 1 hétre rá édesapám tüdőembólia aztán a testvérem doawn szindrómás meghalt...