• Alacsony testhőmérséklet, magas vérnyomás

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Tisztelt Doktornő / Doktorúr! A problémám, hogy pár napja 34- 34.5 C° a testhőmérsékletem. Emellett hidegek a végtagjaim, folyik rólam a víz, van mikor melegem van. Vernyomasom ingadozó 120 - 170/100 között, pulzusom a szokásosnál (60-70) magasabb mint szokott 80-100 között. 3 szteroid injekciót kaptam fagyott váll szindróma miatt illetve pár hónapja volt egy nephrectomiam. Kérdésem, hogy lehet-e valamelyiktől, befolyásolja a szteroid vagy a műtét utáni lábadozás a fent leirt panaszaimat? Hova forduljak a problemaimmal? Köszönettel: KT

        Dr. Szanyi Andrea válasza a hideg végtagok, szapora pulzus témában

        Kedves Kérdező! A szteroid injekció okozhatja a magas vérnyomást, a többi tünet nem hozható ezzel összefüggésbe. A szaporább szívverés, hidegebb végtagok hátterében állhat vérszegénység, javaslom, hogy csináltasson egy vérképet. A mért alacsony testhőmérsékletet egy másik hőmérővel is ellenőrizném, lehet, hogy nem volt pontos a mérés. Továbbiakban TSH (pajzsmirigyműködés) vizsgálatát is javasolnám, az alacsony testhőmérséklet hátterében a pajzsmirigy alul működése is állhat. Ezeket a vizsgálatokat háziorvosa is elvégeztetheti. Ha a leírtak nem igazolnak kóros eltérést, akkor felmerülhet, hogy panaszainak hátterében lelki eredet, feszültség áll.

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Dr. Szanyi Andrea
        belgyógyász, háziorvos, geriáter

        Dr. Szanyi Andrea

        Kérdés: 2017. március 02., 18:56; Megválaszolva: 2017. március 07., 19:07

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Tisztelt Dr.Nő Tisztelettel megkérném véleményezze a két kardiológiai leletem 160cm,70 kg nő vagyok,46 éves, nem dohányzom, nem iszom, laborleletek rendben, kivéve a koleszterin 6,2, diétázni kezdtem és szoba biciklizni. pajzsmirigy, hasi uh...
        Üdvözlöm! Kettő napja szúr a baloldalam, és ha megpróbálok aludni erős szívdobogásra, illetve erős izzadásra ébredek! A vérnyomásom 150/70 körül van! Éjszaka halál félelem fog el! Előre is Köszönöm válaszukat!
        Tisztelt Hölgyem! Magas vérnyomásra szedek gyógyszert azonban kb1-2 havonta kiugrik a vérnyomásom 160/90/82 és ezt általában arról veszem észre,hogy ha lecsukom a szemem mindkét szememben egy világos cikk-cakkos szélű kör tünik fel,ilyenkor...
        Tisztelt Doktornő/Doktor Úr! Terhesség előtt már volt emelkedett vérnyomásom és egy pánikbetegségem, ez utóbbi már megszűnt. A vérnyomásra napi fél Coverexet, terhesség alatt napi 2 Dopegytet szedtem. Vizsgálatok szervi problémát nem...
        Tisztelt Doktornő! 20 évvel ezelőtt lettem pánikbeteg Édesapám halála után. Több év küzdés után magamtól jöttem rendbe, magamtól hagytam el a Frontint, csak a magas vérnyomásra, és a szapora szívverésre való gyógyszert szedtem, a...
        Tisztelt Doktornő!Már több éve magas vérnyomással kezelnek.Ezen évek alatt 2-3 alkalommal történt gyógyszerváltás. A legutóbbi kb.5 hete.Előzőleg szedett gyógyszerek:coviogal 5mg 1xfél cardura 2mg 1x1 co-enapril hexal 20mg/12.5mg 1x1 ezeket...
        jonapot kivanok! kerdesem,;a triplixam melett meg kell vegyeem a furon, es kaliumtablettat? koszonom
        Kedves Doktor nő. Kardiológiai kivizsgáláson voltam két hete szívritmus zavar panaszával. Vérnyomás mérés,nyugalmi,ekg,holter,abpm,szív ultrahang vizsgálat volt! A várnyomásom akkor megfelelő volt 130/80 p:79,nyugalmi és a 24 órás ekg...
        Tisztelt Doktornő / Doktorúr! A problémám, hogy pár napja 34- 34.5 C° a testhőmérsékletem. Emellett hidegek a végtagjaim, folyik rólam a víz, van mikor melegem van. Vernyomasom ingadozó 120 - 170/100 között, pulzusom a szokásosnál (60-70)...
        Tisztelt Doktor úr /hölgy!! Egy olyan problémám lenne hogy fekvés pihenés közben meg emelkedik a vérnyomásom. Pl. Mai nap egyik eredménye pihenés után nem aludtam csak feküdtem és olvastam 167/86 öt mértem. Majd miután feleltem kB 15 percig...