• Lábfej dagadása

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Tisztelt Doktornő ! A jobb lábfejem erősen dagad, olyan mint egy felfújt lufi.A bal lábam nem dagad. A háziorvos napi 1 szem Amilorid vízhajtót és Panangint írt fel, állandó szedésre. Az a kérdésem, mi okozhatja az egyoldali lábfej dagadását és a megoldás a vízhajtó állandó folyamatos szedése? Vagy van más lehetőség is. A vérnyomásom rendben van, a magas pulzus szám miatt Betloc Zook-ot szedek, 57 éves nő vagyok. Ezen kívül mindkét lábamon az ujjaim zsibbadnak, illetve állandó bizsergést érzek. Ezzel a problémával hová forduljak és mit tudnak tenni ellene ?

        WEBBeteg szakértő válasza a lábdagadás témában

        Kedves kérdező!

        Vizsgálatok nélkül leginkább találgatni lehet. Egyoldali lábdagadást inkább helyi tényező, ízületi gyulladás, megerőltetés, vénás pangás (visszeresség, krónikus vénás elégtelenség, trombózis) okozhat, leginkább ez utóbbit kellene kizárni, ettől függ a kezelés is. A lábzsibbadás hátterében valamilyen idegérintettség, polyneuropathia állhat, emiatt neurológiai vizsgálat jön szóba.

        Üdvözlettel: Dr. Bene Orsolya

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.


        PharmaPlaza

        Kérdés: 2009-07-13 09:53:16; Megválaszolva: 2009. július 13., 09:53

        Tudjon meg többet: lábdagadás
      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Kedves Dr nő! Pár hónapja vettem észre öcsém lábain,hogy a boka és sípcsont tájékon,vöröses barnás pöttyök jelentek meg egyre több és sűrűbben!Arra gondolok,hogy vas rakódik ki (mint nálam,mélyvénás thrombózisom volt),de viszont nem...
        Tisztelt Válaszoló! Télen kaptam el egy vírusos gyomor-bélhurut fertőzést, ami belső aranyerességet okozott, kis is tapintottam, egy kis csomót a végbélnyílásnyál, azt mondták visszahúzodik magától, háziorovos nem küldött tovább...
        Tisztelt Doktornő! 37 éves, 73 kg és 160 cm magas nő vagyok. Kondícióm nem túl jó, ülőmunkát végzek. Egyáltalán nem sportolok, néha sétálni szoktam. Pár nappal ezelőtt intenzívebb testmozgást végeztem (ellpszis tréner), bár csak...
        Üdvözlöm! Szeretnék érdeklődni,hogy van - e bármilyen összefüggés vagy okozhat -e problémát Nootropil szedése visszeres "betegnek"? Mivel lehet erősíteni a visszérfalat? Köszönöm a válaszát/Üdv,
        Tisztelt Doktor Úr / Doktornő! A következő probléma miatt kérném a tanácsát. 37 éves, kimondottan vékony testalkatú, nem dohányzó, egészségesen élő nő vagyok. Kb. 5 éve vettem észre először egy forró nyári napon, hogy mindkét...
        Tisztelt Doktornő! 20 éves, egészségesen élő, túlsúlytól nem szenvedő, nem dohányzó lány vagyok. Másfél évig szedtem a Milligest fogamzásgátlót, melynek vége egy, sok ülve tanulással teli vizsgaidőszak utáni, trombózis lett. A...
        Tisztelt Doktornő! Leiden mutációt mutattak ki nálam 9 éve, azóta Astrix-ot kell szednem 3-szor egyet naponta. Volt vénaműtétem is vénagyulladás miatt 9 éve. Azóta panasz és tünetmentes voltam mostanáig. Sajnos két hete a jobb lábamon a...
        Tisztelt Dr.Nő! Bulgáriába utazok repülővel. Kell e valamilyen óvintézkedés az esetleges probléma elkerülésére. 2003-ban mélyvénás trombózis és tüdőembólia miatt élethosszig tartó véralvadásgátlót javasoltak. 2 éve Xalertót...
        Tisztelt Doktor nő! 18 éves vagyok és évek óta problémát jelentenek a combom külső felületén látható apró kis lilás erek, a combom hátsó részein is észlelhető a probléma. Sok helyen érdeklődtem, ezekre a seprűvéna kifejezést...
        Kedves Doktor Nő! Néhány napja kellemetlen feszülést érzek a vádlimban, ami nem fájdalmas, viszont rendkívül zavaró. Az lenne a kérdésem, hogy lehet valamiféle betegség ennek a hátterében? Viszonylag sokat mozgom, de nem sportolok, néhány...