• Jó orvoshoz járok?

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Tisztelt Doktornő! Igyekszem tömören és röviden fogalmazni, de sajnos nem lesz könnyű. Kb 2 éve fordultam először kardiológushoz, mivel az extra és sokkal erősebb szívdobbanásaimtól alig tudtam elaludni. Azon kívül, hogy nyugtalanított és fáradékonyabb voltam/vagyok más gondot nem okozott. Megfordultam pár orvosnál, átestem több ultrahangon, terheléses vizsgálaton, MR-en, HOLTER, elvileg semmi szervi gond, de van 4-5 különböző ritmuszavarom. Régebben szedtem Ritmonorm-ot, haszontalan volt, de legalább szédültem, elrontotta a gyomrom, stb. Abbahagytam. Most egy jó év után kontroll. Egy másik orvos megállapította, hogy az egyik billentyű picit visszaenged azért két hete Metoprolol Z Hexal 25mg gyógyszert szedek, de eddig ennek is csak a rossz mellékhatásait érzem. És hogy ezzel miért pont Önhöz fordulok? Nem lehet, hogy nekem nem kardiológus, hanem pszichológus/pszichiáter kellene? Tény hogy elég sok minden összejött a magánéletben, amiket nem lehet olyan könnyen megoldani. Lehet, hogy ettől van a ritmuszavarom és a gyógyszerrel minden jószándék ellenére csak félrekezelnek? Elég sokat töprengek ezen és egyre gyakrabban teszem fel magamnak a kérdést: megbolondultam? (persze ezt jócskán túlzással) :) Nagyon fura, régebben nem tapasztalt dolgaim vannak. Sokszor indokolatlanul "rám jön a para", vagy úgy érzem szétvet a méreg, furcsa szédülések, bizonyos helyzetekben leblokkolok és még pár mondatot is nehezemre esik nyökögés nélkül összerakni. Nagy ingadozás van a rossz és a jó hangulatom közt és elég hirtelen tud változni és még sorolhatnám. Nem tudom, hogy csak beképzelem-e de a két hét óta, amióta ezt az új gyógyszert szedem erősödtek ezek a kellemetlen érzések. Nem tudom, hogy ezt okozhatja-e a gyógyszer. Ön mit javasol? Szedjem össze magam és keressek fel egy pszichológust? Kicsit attól is tartok onnan is csak a gyógyszert kapok... meg ugye az embernek magának kellene a gondjait megoldani, ezt is mondják. Előre is köszönöm a válaszát!

        Dr. Pálvölgyi Rita válasza a szívpanaszok pszichés alapon? témában

        Tisztelt Kérdező, A kardiológusok meg tudják állapítani, hogy a ritmuszavarok hátterében áll-e szervi elváltozás, ill. a billentyű elváltozás okozhatja-e a szívpanaszokat. A pszichés tünetek miatt érdemes kollégához fordulni, de nem biztos, hogy gyógyszert is kell szedni. Pszichoterápia, relaxációs módszerek is segíthetnek a problémán, és ha lelki eredetű a szívpanasz, akkor akár azon is. Üdvözlettel: Dr. Pálvölgyi Rita

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Dr. Pálvölgyi Rita
        pszichiáter, pszichoterapeuta Tőle szeretnék kérdezni

        Dr. Pálvölgyi Rita

        Kérdés: 2017. január 31., 22:00; Megválaszolva: 2017. február 02., 10:34

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Kedves Doktornő! 2015 elején kényszergyógykezelésre ítéltek. A történetnek ami ezt kiváltotta azt hiszem nincs jelentősége. Páromnak speciális munkája volt és belefutottunk egy "projektbe" ami "kifogott rajtunk". Három hétig tartottak bent....
        Tisztelt Doktornő! 2 hete szedek Coaxilt az előírt napi 3x1 dózisban. Azt szeretném kérdezni, hogy szedhető-e e mellé napi 1x1 Wellbutrin 150 mg SR gyógyszer? (A Wellbutrint elsősorban a dohányzásról való leszokást segítő hatása miatt...
        Kedves Doktornő! Erős szorongásos zavarok és emiatt kialakult depresszió kezelésére a pszichiáterem Rexetin szedését írta elő. 2 hete szedem a gyógyszert, az első 5 napban csak felet (10mg) majd, kb másfél hete már napi 20mg-ot. Sajnos az...
        Tisztelt Doktornő! Épphogy gimnazista gyermekem megismerkedett két évvel idősebb iskolatársnőjével. A lány számára a dolog addig volt érdekes, amíg fiam fülig szerelmes lett.A lányt már nem érdekli a dolog, mégis függésben tartja....
        19 éves vagyok és körülbelül 5-6 éve, amióta elkezdtem kozépiskolába járni remeg a kezem. Nem mondhatom, hogy stresszes életet élek és ha megszokott környezetben vagyok, akkor alig észrevehető, szinte mozdulatlan. Ha idegen társaságba...
        Tisztelt Doktornő! Pszichiátriai vizsgálaton ezt a pszichológusi véleményt kaptak:"Személyiségfejlődésében pszichopátiás tendencia jelentkezik, paranoid-szenzitív jegyekkel." Az lenne a kérdésem, hogy ez pontosan mit jelent? Csak ebből...
        Tisztelt orvos! Az lenne kérésem hogy pontosan leírná nekem a cián és az arzén pontos tüneteit és hogy mennyi ido alatt hatnak kicsit hipochonder vagyok és mostanában elkezdtem félni a mérgezésektől nem merek már sehol sem enni és...
        Tisztelt Dr. Pálvölgyi Rita pszichiáter asszony! A véleményét szeretném megkérdezni az alábbiakról: 54 éves, évtizedek óta pánikbeteg nő vagyok. Nagyon hosszú ideig (folyamatos gyógyszerszedés mellett) teljes életet éltem, már csak...
        Tisztelt Doktornő! A segítségét szeretném kérni mert sajnos már 4 éve több problémával is szembe kell néznem nap mint nap és ezek a problémák hatással vannak a mindennapjaimra és úgy érzem,hogy már nem bírom sokáig. 19 éves fiú...
        Tisztelt Doktornő! Nekem egy olyan problémám lenne, hogy nagyon stresszes volt az utobbi pár évem és nem is éltem nemi életet. Külföldön dolgoztam, nemrég hazajöttem és sjanos a libidom a béka segge alatt van. Nem is ment a kapcsolat sajnos...