• mindennapos fáradtság

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Jó napot kívánok! Arra lennék kíváncsi,hogy mitől lehetek így kibukva az utóbbi egy évben... Mindennap energiaitalt iszok, mert különben nem bírnám a munkámat (napi sokszor éjszakába nyúló 16 óra vendéglátó helyen). Sajnos muszáj ezt csinálnom. Gyakran már a szabadnapomon is ezt fogyasztom mert a felfogó képességem enélkül egyenlő a nullával és rendkívül gyengének érzem magam. Lehetséges hogy függő vagyok és másnap elvonási tünetek jelentkeznek rajtam, mert amikor megiszom normális embernek érem magam! A kávé is jó hatással van csak azt nem érzem meg annyira, abból minimum 1 liter kellene hogy jól legyek. Hosszú távon biztos megszenvedek érte hogy mindennap ezt iszom. Ezért is érdeklődök mert félek hogy tönkreteszem magam ezzel. Sokszor napi 1 litert is megiszok. Rengeteg.. De én ettől érzem magam fittnek. Reggelente alig látok, alig bírok felkelni még 10 óra alvás után is. Ugyan elég alacsony a vérnyomásom is, általában 90-95 körül van. Sőt mostanában még szédülök napközben is elég gyakran, főleg evés után. Nehezen gondolkodok ilyenkor és kicsit homályosan látok. Le kell pihennem, mert alig tudok állni a lábamon. Lehet kellene szereznem egy vércukorszintmérőt? Cukorbetegséget is alakíthat ki ? Szeretném tudni hogy hosszú távon mi minden fog bennem leépülni és tönkre menni ha ezt az életmódot folytatom... Az utóbbi időben elég keveset is mozgok, fáradt vagyok, és el is híztam. Szörnyű.. Vagy lehet hogy valami más betegségem van amiről nem tudhatok? Egy biztos, ez jóra nem vezet... :( Remélem tud valamit segíteni nekem, vagy tanácsot adni bármiben. Köszönettel: Mónika

        Dr. Veress Dóra válasza a energiaital témában

        Kedves Kérdező! Szerintem ön teljesen jól látja, hogy mi a gond. Az elhízás, a helytelen életmód, a kellő pihenés hiánya, a rengeteg energiaital és az elhagyásának a következményei, a megvonás. Valahol meg kellene szakítani ezt az ördögi kört, amibe belekerült. A rengeteg energiaital ugyan feldobja és megpörgeti, mivel az élénkítő anyagok mellett rengeteg cukor is van benne (egyébként hatalmas felesleges kalóriabevitelt is jelent). A cukor azonban hamar bekerül a sejtekbe és ekkor hirtelen esik a vércukorszint, ami szédüléshez, éhséghez vezet. A leszokás azért nehéz ezekről az italokról, mert nem csak az élénkítőanyagok okoznak függőséget, de a bennük lévő cukor is, amiről szintén le kell mondania a szervezetnek. Javaslom, hogy fokozatosan kezdje leépíteni az energiaitalok napi mennyiségét, és mozogjon, sporotljon egy kicsit többet. Szabadidejében válassza az aktív pihenést, felejtse el a tévét és a számítógépet. Menjen a friss levegőre és kezdjen tudatosan azon dolgozni, hogy jobban érezze magát.

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Kérdés: 2014. április 11., 14:22; Megválaszolva: 2014. április 18., 08:42

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Jó napot kívánok. Segítséget szeretnék kérni. 31 éves egyedülálló anya vagyok iker kislányokkal. Amióta megszülettek a lányok a szüleimmel éltünk egy két szobás lakásban.Elkezdtek nőlni a lányok,kinőltük anyukámék házát (3éves...
        Tisztelt Doktornő! A napokban tudtam meg,hogy 5 hetes terhes vagyok a páromtól. Páromnál évekkel ezelőtt nagyon kevés esélyt adtak arra,hogy gyereke születhessen. (alacsony spermiumszám miatt) Mind kettőnket nagyon meglepett ez a hír. A...
        Tisztelt Doktornő! Állandó szorongásos problémák miatt szedek gyógyszereket. Korábban két évig Cymbaltát szedtem, ami bevált ugyan, de szexuális mellékhatásokat tapasztaltam (a libidó jelentős csökkenését), ezért kértem orvosomat, hogy...
        Tisztelt Doktor/Doktor nő! Több problémával keresem meg önt. Nos én egy 28 éves fiatal férfi vagyok. Áprilisban volt egy kapcsolatom ami sajnos nem úgy sült el, ahogy terveztem, sajnos merevedési problémáim voltak, valamint ürességet éreztem....
        Tisztelt Dr. Pálvölgyi Rita! Olyan kérdéssel fordulok Önhöz, hogy valószínűleg pánikbeteg vagyok. Február elejére kaptam időpontot pszochiátriára, de addig is szeretnék megnyugodni, legalábbis szakember véleményét hallani, hogy ez...
        Kedves Szakértő! Kb 2 hete egy mélyebb, letargikusabb állapotba kerültem, mindenben csak a rosszat látom, fáradékony vagyok, kiborulok olyan dolgokon, amiken ezelőtt nem. Édesanyámmal fiatalon megromlott a kapcsolatom, több év után most hívott...
        Jó napot kívánok. Olyan kérdésem lenne hogy a Frontin mellé amiből napi 4*, 5* 1db 0.25 gyógyszert veszek be ,vehetek e be mellé STRESS B-COMPLEX-VITAKOINGET? (B1,B2,B5,B6,B7,B12 ÉS C-vitaminbol áll napi 1db kapszula) Köszönöm szépen a...
        Tisztelt Doktornő! Édesanyámnak keresek pszichológust ill. pszichoterapeutát, ebben szeretném a segítségét kérni. Ő 61 éves, nyugdíjas, de még otthon dolgozik a saját cégében. Több mint 10 éve van otthon, ezalatt lassan leépültek az...
        Tisztelt Doktornő. Pánikbetegségem van. Sajnos pánik rohamom is volt már 3hónap alatt 3*. A pánik rohamok max 30percesek voltak. Mellkas szorítás, nehéz levegő vétel,lábgyengeség, lábremeges. 2017.március óta 2*1db 0.25mg frontin, aztán...
        Tisztelt doktornő! 20 évet küzdöttem és most mindenem megvan. A kirakós utolsó darabját 1 éve értem el, a teljes mértékben kielégítő munkát. Azóta nem találom a helyem csak téblábolok. Ennyi volt? Míg korábban a küzdelem során...