Visszér és túlsúly - Mi a megoldás?

Túlsúlyos fiatalember vagyok, gyakran terhelem a lábaimat és így sokszor fájnak. Csökkenteni szeretném súlyomat, tudna ajánlani valamilyen gyógyhatású szert vagy gyógyszert, ami segíti a fogyást? Édesapámtól örököltem nagyon csúnya visszereket a lábamon, ami a belső combomtól mind a két lábamon lefelé a vádlim felé terjed. Tudom, műteni kellene, de olvastam az egyik cikkben, hogy injekcióval is lehetne kezelni az ilyen jellegű betegséget, érdeklődnék, vajon nekem is hasznos lenne-e ez a módszer?

Legfrissebb cikkek a témában

WEBBeteg szakértő válasza visszér, túlsúly, injekció témában

A gyógyszerek csak, mint kiegészítő kezelés játszanak szerepet a fogyókúra esetén. Testsúlyán mindenképpen csökkentenie kell, ez pedig szakember segítségével a legsikeresebb.

Amennyiben testsúlya csökken, visszereire kisebb terhelés fog jutni. Injekciós kezelést csak a kezdeti stádiumú, vékony visszereken lehet végezni. Azonban a műtéti eltávolítás előtt célszerű lenne 25-30 kg-t fogyni. Ezzel tudja csökkenteni a műtét rizikóját és növelni a sikerességét.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
WEBBeteg szakértő
WEBBeteg szerkesztőség
Kérdés: 2009. július 19., 15:23; Megválaszolva: 2009. július 19., 15:23
Kérdések és válaszok: Visszérbetegség
vénák és hajszálerek védelme
Tisztelt Doktornő! Mindkét lábamon (comb és lábszár egyaránt) megjelentek apró hajszálér tágulatok, illetve kisebb értágulatok. 20-21 éves...
visszér, sport és fitoösztrogének
Tisztelt Szakértő Doktor! Azt szeretném megtudni, szedhetek e fitoösztrogén kapszulás készítményt (görögszéna, édeskömény, benedekfű...
hajszáleres láb
Kedves Doktor Úr/Nő! 19 éves lány vagyok. Mostanában észrevettem, hogy mindkét combom külső felén néhány vékony, pirosas-lilás színű, apró...
visszer fajdalma a kanikulatol
jo napot. a visszereim a labaimon a mostani kanikulaban nagyon fajnak. alig birok menni, olyan mintha ossze akarna csuklani a labam alattam nincs bennuk ero...
Lézeres visszérműtét után
Tisztelt Doktornő/Doktor Úr! Kb. két hete volt egy lézeres visszérműtétem mindkét lábamon. 1 hétig fáslit hordtam és igyekszem most is...