Diane 35 és erek

Kedves Doktornő! Már irtam Önnek többször azzal kapcsolatban hogy a testemen (felsőtest, láb, karés ami számomra a legzavaróbb hogy a szemem alatt is ) kirajzolódtak az erek. Most voltam megint egy bőrgyógyásznál és nőgyógyásznál is. A bőrgyógyász azt mondta hogy nem a dianetól van de igazából nem tudta hogy mitől lehet és hogy vissza fog-e huzódni, halványulni. A nőgyógyász azt mondta hogy arra hajlamos egyéneknél a diane szedése okozhat vénás értágulatot hagyjam abba és vissza fognak huzódni. Még 4 szem van a levélből és abbahagyom.Kérdésem annyi lenne hogy Önnek mi a véleménye? A diane tényleg az okozó? És ha igen és abbahagyom el fognak halványulni az ereim? Mert sajnos már egyre inkább zavar...Nagyon szépen köszönöm a türelmét

WEBBeteg Szakértő válasza értágulatok témában

Tisztelt Kérdező!

Mint már korábban írtam, a Diane 35 hozzájárulhat ahhoz, hogy az erek jobban láthatóvá válnak. Ha abbahagyja a Diane 35 szedését, halványulhatnak az erek, de elmúlni nem fognak.

Dr. Bodnár Edina

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2008. december 16., 22:58; Megválaszolva: 2008. december 16., 22:58
Kérdések és válaszok: Visszérbetegség
Visszértágulat?
Lassan 5 hónapja van külső bokám környékén elszineződéses duzzanat, kisebb sebesedésel, még elviselhető fájdalommal. Két érsebészeti...
Időszakos érelzáródáés
Kedves Doktornő! Sokféle szerteágazó tünetem van, felsorolni itt lehetetlen, de keringési probléma mindent magyarázhat, a panaszok...
Vádli görcs
Tisztelt Doktornő! Pár nappal ezelőtt vettem észre, hogy a jobb lábszáramon, a térdem alatt (nem középen, a térdtől balra) van egy fél...
Nem gyógyuló thromboflebitis?
Tisztelt Doktornő! 2021. év szeptemberében erős hasfájás miatt belgyógyászati sürgősségi osztályra érkeztem, ahol jobb kézfejembe branült...
Kanül a vénában
Üdvözlöm Egy talán nem szokványos kérdéssel fordulok önhöz. Kettő hete császármetszéssel szültem,majd kórházi távozáskor a nővér...