Tarivid richter terhesség alatt
Tisztelt dokor úr /hölgy! 15 hetes terhes vagyok, a nőgyógyászom tarivid richter antibiotikumot írt fel hüvelyfertőzésre.Sajnos nem kérdeztem meg, hogy milyen baktériumot tenyésztettek ki hüvelyváladékból, de 3 héttel ezelőtt staphylococcus baktériumra kaptam dalacin hüvelykrémet. A tarivid betegtájékoztatóján azt olvastam, hogy terhesség alatt nem szabad használni.Szeretném megtudni mi erről a véleménye! előre is köszönöm válaszát!
Legfrissebb cikkek a témában |
Dr. Csuth Ágnes válasza gyógyszerszedés témában
Kedves Hölgyem!
A jelenlegi gyógyszerleírás szerint a gyógyszer terhességben valóban nem adható, mert a fejlődő szervezetben porckárosító hatása lehet. Nem tudom, milyen kórokozót találtak, de másik gyógyszerrel kellene megpróbálniuk a kezelést.
Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

Dr. Csuth Ágnes
családorvos
Kérdés: 2010. január 25., 14:34; Megválaszolva: 2010. január 25., 14:34