• Szerotonin hatások

        Legfrissebb cikkek a témában
         
        Gyakori kérdések

        Kedves Doktornő! 2011. szeptember 12-én kezdtem el szedni a Sertralnin Zentiva (napi 1) nevezetű tablettát, mert a pánikbetegség klasszikus tüneteit produkáltam augusztusban (nehézlégzés, tömegben frusztráció és hőhullámok, izzadás, félelem a rosszulléttől, halálfélelem) és az ideggondozóban ezt állították be. Az első hét nagyon nehéz volt, mert olyan rosszul léáteim voltak, hogy szinte a kezemben fogtam a telefont, hogy bármikor hívni kell a mentőt... gondolom a tünetetek felerősödéséről volt szó, de nagyobn kellemetelen volt, ilyen érzéseim még sohasem voltak. figyelemzavar, erőteljesebb hőhullámok, szapora szívverés, nehezebb légzés. szó szót követ, mitagadás megilyedtem. Aztán az ideggobndozóban azt mondták, hogy ezek szokásos tünetek és az első két hét erről fog szólni. Hát az első hét szólt ezekről a rosszul létekről (bár a Xanax 0,5-s mindig segített ezekezt lekűzdeni). Aztán láss csodát ezek a mellékhatások elmúltak egy héttel a tabletta szedése után. Aztán 3 hétig nem is jelentkeztek ezek a tünetek, ritka volt amikor Xanaxot kellett bevennem ezalatt az idő alatt ,azt is inkább azért, mert alvászavar lépett fel, rosszul létes rohamok nem gyötörtek egyáltalán. Azonban kb 1,5 hete zsibbasztó érzéseim vannak a mellkasomnál (szív oldalán, a szívem is szúrkál) és a hőhullámos tünetek is jelentkeztek (ez inkább tömegben) kisebb mértékben. Továbbá ami még nagyon zavar, hogy amióta a gyógyszert szedem gyomorégés érzetem van (egyszer érzem 1 óráig, aztán magától elmúlik, majd ismét jelentkezik fél órára, megint elmúlik...). Hozzáteszem korábban soh nem volt ilyen problémám, nem nagyon tapasztaltam gyomorégést... ezért igondolom, hogy a gyógyszer hatása Elképzelhető, hogy a szerotonin gyomorvérzést okoz és ezt érzem? Mennyire vszélyes és miből jöhetek rá erre? Mostanában elkezdtem gondolkozni azon, hogy leállok vele, mert olyat is olvastam, hogy ez értágulatot is okozhat vagy akár infarktust is. Mennyire javasolja azt, hogy az említett tünetek ellenére elhagyjam a gyógyszer szedését? esetleg terapeutás beszélgetésre való átállást

        Dr. Veress Dóra válasza a szorongás témában

        Kedves Kérdező! A tünetek (hőhullám, gyomorégés) betudható a gyógyszer mellékhatásának. Ezek mellett kialakulhat még szívdobogásérzés, esetleg egy-egy hevesebb szívdobbanás, mellkasi fájdalom. Úgy a legkönnyebb kizárni a panaszok szív eredetét, ha elmegy a háziorvosához és csináltat egy EKG vizsgálatot. Ebből megmondható, hogy van-e oka aggodalomra. Ha nincs szívbetegsége akkor nem valószínű, hogy szívinfarktusa lenne a gyógyszertől. A gyomorégés is csak átmeneti jelenség, nem gyomorvérzés áll a tünetei hátterében. Ha nem múlnak néhány hét alatt a panaszai, akkor menjen vissza a pszichiáteréhez, és beszéljék meg a gyógyszerváltást, illetve a további teendőket. A betegség kezelésében szóba jöhet a pszichoterápia is, de ezt valószínleg saját erőforrásokból kell finanszíroznia.

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
        Tünetellenörző Laborértékek

        Kérdés: 2011. október 29., 08:22; Megválaszolva: 2011. október 30., 22:47

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Jó estét.. Minden nap rosszul vagyok. Félek hogy rám ez az érzés . Úgy érzem nem kapok levegőt ettől meg ijedek És elkezd gyorsan verni a szivem. A bal felemet gyengének érzem ilyenkor ki száradok nagyon volt hogy mentő vitt el mert azt hittem...
        Kedves Doktornő! Nem a saját betegségemről szeretnék kérdezni, hanem a 28 éves fiamról, aki velünk él /Négyen vagyunk egy család két felnőtt fiú és a szülők/ A kérdés: a 28 éves fiam kisiskolás korától nagyon szorongós volt,...
        Tisztelt Doktornő/ doktor úr! Kb. 1 hónapja hasi panaszokkal és hangulat ingadozással fordultam orvoshoz, aki elküldött laborvizsgálatra. Vérkép jó, széklet negatív, viszont talátak + feherjét a vizeletemben ami elvileg a magas vérnyomás...
        Üdvözlöm! Nem tudom mi lehet a bajom egyre több minden szerintem. sokáig kezeltek skizofréniával, aztán szóban áttértek a depresszió lehetőségre is, viszont közbe gyógyszereket kaptam ami után vért vettek, egyre rosszabb volt a vérképem,...
        Kedves Doktornő! Azzal a problémával fordulok Önhoz,hogy párommal kisbabát szeretnénk meg talán ebben az évben. Viszont én már 4 éve Frontint szedek,0,5mg 2-3x egy nap szorongásom miatt. Nagyon félek beteg lenne a baba a gyógyszerek miatt de...
        Tisztelt Doktor ur/Doktorno! A kovetkezo dolgoban szeretnek segitseget kerni.Egy 57 eves noi ismerosomnek szeretnek segiteni akinek napi szinten fajdalmai vannak a tarkojaban hatul erez fajdalmat a labai nagyon gyengek es folyamatosan zug a fule es...
        Kedves Doktornő! Tialera nevű gyógyszert szedek egy hónapja pánikbetegségre Elején frontint is szedtem 0,25mg, de azt már elhagytam, 1-2 hete teljesen jól voltam Most a napokban viszont a megőrüléstől rettegek egész nap, nagyon rossz ez az...
        Üdvözletem! Pánikbetegként 10 mg-s Cipralexet szedek napi 2x1-t. Azt szeretném megkérdezni, hogy a Bioxan nevű táplálékkiegészítőt és a Cipralexet alkalmazhatom-e egyszerre? Üdvözlettel Zoltán!
        Tisztelt doktornö.Panaszaim kb 5 honapja kezdodtek nehézlégéssel terhelésre fokozodik szinte egyfolytában sóhajtozom mert ugy érzem nincs elég levegőm.Akkor el mentem sbora ahol ekg vérvétel ki zárták az infarktust mellkasröntgen negativ.A...
        Tiszteletem panaszaim kb 4 honapja kezdodtek allando mellkas ill hat fajdalom nehezlegzes kohoges ez ido alatt 3 tudo rontgenem volt mind negativ kardiologusnal jartam ekg sziv uh negativ evek ota generalizalt szorongasom es szomatizacios zavarom van kb 9 eve...