Szív és pánik?

Üdvözlöm! Van egy diagnosztizált szívritmuszavarom amire gyógyszert is szedek, több vizsgálatom volt már, elég körültekintő orvosokhoz kerültem így rendesen kivizsgálták mitől lehet, de az oka nincs meg. (Vizsgálatok: EKG, holter 24 órás, szívultrahang, cardy EKG, a tsh jó) Mivel vérszegény voltam így szedtem vasat, az javult. Ezzel kapcsolatban szeretnék kérdezni elsősorban pszichés gondokról. Az utóbbi időben éreztem többször is szorongást, nyugtalanságot, megmagyarázhatatlan ok nélküli rossz közérzetet, szédülést, hányingert, ájuláshoz közeli bizonytalanságot stb. Ezt mondtam a háziorvosomnak is aki frontin-t írt fel. 1 egészet éjszakára, de én csak felet szedek. Annyival kezdtem el nemrég. De úgy érzem nem elég. A kérdésem az lenne, érdemes ezt szedni? Szedjek többet belőle? vagy forduljak orvoshoz? Ez a probléma mitől lehet? Előre is köszönöm!

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Árki Ildikó válasza a szorongás témában

Tisztelt Kérdező! A gyógyszeres beállítást minden esetben kezelőorvosával kell megbeszélnie. Amennyiben a panaszoknak, tüneteknek nincs szervi oka, lelki eredet állhat a háttérben. Ebben az esetben kérje pszichiáter segítségét. Gyógyszeres és/vagy pszichoterápiás eszközökkel a szorongás kezelhető. (Még egy felmerült gondolat: esetleg terhes nem lehet? )Üdvözlettel.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Dr. Árki Ildikó
Dr. Árki Ildikó Rovatvezető, WEBBeteg vezető orvos szakértő
Kérdés: 2014. május 26., 11:38; Megválaszolva: 2014. május 27., 06:59
Kérdések és válaszok: Szorongás, pánikbetegség
Miként szokjak le a Frontinról?
Tisztelt Dr nő! 15 évvel ezelőtt lányom 2éves volt azzal a panasszal fordultam orvoshoz, hogy úgy érztem össze vissza kalapál a szívem. Kiderült ez...
Daganat vagy más gond lehet?
Üdvözlöm doktornő! Az utóbbi hetekben,napokban szinte állandóan kicsit szédülök és napközben hol a fejem egyik részén hol a másik részén...
Alacsony pulzus
Üdvözlöm! Voltam kardiológiai kivizsgáláson, meg még egyéb máson is. Helyeztek fel Holter ekg-t is. Az orvos azt mondta, hogy nincs semmi baj, van...
Utazás közbeni rosszullét
Tisztelt Doktor Úr, Doktornő, Olyan tüneteim vannak, hogy főleg utazás közben elkap a rosszullét, hányingerem lesz, a torkomban és a gyomromban...
Nyugtató gyógyszer hatása
Tisztelt DoktornőDoktor Úr! Sajnos mindig is "aggódós" típus voltam, így szerintem az átlagnál érzékenyebb vagyok a stresszre, illetve nagyon...