Diovan HTC

Tisztelt Doktornő! Háziorvosom Diovan HTC 80/12, 5 -ös tablettát írt fel. A kérdésem az lenne, hogy okozhat-e az alsó ajamon a gyógyszer nyálkahártya hámlást? Ez belül van az alsó fogsorom előtt.. Időnként leválik, majd nagyon gyorsan begyógyul. A másik az lenne, hogy ennek a gyógyszernek az olcsóbb változata is ugyanilyen jó-e? Most azt javasolta a doktornő. Valzartan HTC-t. Köszönöm a válaszát: Edit

Dr. Csuth Ágnes válasza szívbetegség témában

Kedves Edit!

Nyálkahártya gyulladás, illetve a belső bélelő hám leválása lehet a gyógyszer következménye, de ez egyértelműen akkor mondhat ki, ha a gyógyszer abbahagyása hatására elmúlik. Az olcsóbb generikus verzió is ugyanazt tartalmazza, hatásuk megegyezik.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2011. március 24., 11:48; Megválaszolva: 2011. március 25., 13:46
Kérdések és válaszok: Szív- és érrendszeri betegségek
Kaphatok-e adókedvezményt a 335/2009....
Kórtörténetem 22 éve kezelnek magas vérnyomással. 2012. október 31-én szívinfarktust kaptam, a területi szívklinikán sikeres katéteres...
szív leállítása
Tisztelt Doktornő! Barátom szívbeteg, közben a tüdeje megtelt vízzel. Most hívott a rendelőből, azonnal kórház, leállítják a szívét és...
adókedvezmény
Tisztelt Hölgyem/Uram! A párom diagnózisa érkatéter után: I2590 idült ischaemiás szívbetegség k.m.n A zárójelentésén a következő: Scler....
Lyukas szívvel születtem.....
Tisztelt hölgy/úr! Azt szeretném kérdezni hogy mivel lyukas szívvel tényleg nem lehet tetoválásom (pici lenne és szalonba csináltatnám) és...
Lyukas szívvel születtem.. tényleg...
Jó napot Dr. Úr/Nő! Nyelv piercinget szeretnék de lyukas szívvel születtem..így tényleg nem lehet nyelvpiercingem és ha nem akkor miért? Most akkor...