Betaloc

Tisztelt Doktorúr/nő! 27 éves vagyok, azzal kerestem fel a háziorvosomat, hogy 1 hete szédülök, ülve, fekve, néha homályosan látok, fáj a fejem, a tarkóm, néha érzem, hogy szaporábban ver a szívem, remegnek a kezem, és 2 napja nem bírok aludni, mert úgy érzem, hogy lüktet az egész fejem. Azt mondta, a vegetatív idegrendszerrel van probléma.Ez mit jelent? Vérnyomást mért, kikérdezett, és felírt 10mg-os Betaloc-ot, napi 2*1-et, valamint MagneB6-ot. Azt mondta, ha 10nap-max.2 hét után sem leszek jobban, menjek vissza és elküld kardilógiára. Várható, hogy jobban leszek ettől a gyógyszertől, és ha igen, akkor sokáig kell majd szednem? Válaszát előre is köszönöm! Erika

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Csuth Ágnes válasza a szívbetegség témában

Kedves Erika! A vegetatív idegrendszer a belső szerveket ellátó, akarattól függetlenül működő idegrendszer, ennek szimpatikus irányban történő túlműködése okozhat szapora szívverést, fejfájást, szédülést. Kövesse orvosa utasítását, szedje a felírt szereket, ha nem javul, kardiológushoz kell fordulnia.

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2010. szeptember 09., 11:19; Megválaszolva: 2010. szeptember 10., 09:32
Kérdések és válaszok: Szív- és érrendszeri betegségek
Otthoni Holter EKG kiértékelés
Tisztelt Doktornő! A mellékelt otthoni Holter EKG-val készült eredmény kiértékelésében szeretném kérni szíves segítségét. Véleménye...
Vízhajtó szedése
Jó estét kívánok! Azt szeretném kérdezni hogy egy héten hányszor lehet bevenni a furosemid vízhajtót. Tegnap vettem be de ma már megint nehezen...
erős szívdobogás
Jó napot! Olyan kérdéssel fordulnék Önhöz, hogy mi okozhatja a problémámat? A napokban tűnt fel a jelenség, hogy hirtelen minden előjel nélkül...
Hirtelen szív halál vagy infarktus...
Üdvözlöm Dr nő!!! Nevem Malaga Ferenc. Egy nagyon nagy kérdéssel fordulok önhöz. Ugyanis tavaly szeptemberben bekerültem kórházba szív ritmus...
Ritmuszavar béta-blokkoló
Kedves Doktornő! Az orvosom felírt, hogy szedjek Bisoprolol béta-blokkolót pajzsmirigy alulműködés okozta szívpanaszokra. Már 1 hete szedek 2,5 mg-ot...