Alacsony vérnyomás fogamzásgátló tablettától?

Tisztelt Dr. Nő/Dr. Úr! Olyan kérdéssel fordulnék a t. Címzetthez, hogy egy hete tapasztalom azt, hogy alacsony a vérnyomásom, ami azt jelenti, hogy 70/58/62 van mikor 110/75/60, általában e kettő érték között mértem a napokban többször. 2002 januárja óta szedek Betaloc Zok tablettát, szapora pulzus miatt, mert volt egy enyhének mondható szorongásom. A pulzusom realizálódott azóta, rendszeresen edzem (bicikli, görkorcsolya, edző terem, aerobik, futás, stb), igyekszem egészségesen táplálkozni, így ennek köszönhetően majdnem 10 kg-tól sikerült megszabadulnom az évek során, jelenlegi testsúlyom 56 kg, és 170 cm magas vagyok. (az eredményt 3 év alatt értem el) Régebben nem tudom minek tudhattam a magasabb vérnyomást (140/80 is volt már) és a szorongást is, mely részben megszűnt arra tekintettel, hogy elkezdtem edzeni és abba hagytam a triodena fogamzásgátló nevű gyógyszert, amit több évig sikerült sajnos szedni. A fentiekben említett alacsony vérnyomás „érzést” régebben is éreztem, de nem foglalkoztam vele, a Betaloc Zok szedésére hivatkoztam, mely részben vérnyomást is csökkent egyúttal. Erre tekintettel a tabletta szedését az orvos javaslatára lecsökkentettem és szépen lassan elhagytam. Egy hete új fogamzásgátló tablettát szedek (egy évet kihagytam, mert megszűnt a Trinordiol tablettám) Femoden a neve. Létezhető-e az, hogy ettől leesne a vérnyomásom? Az inkább emel! Várom megtisztelő válaszát.

Legfrissebb cikkek a témában

WEBBeteg szakértő válasza a alacsony vérnyomás témában

Kedves kérdező! Nem valószínű, hogy a fogamzásgátlótól csökkent a vérnyomás, inkább a meleg időjárás, a csökkent folyadékbevitel számlájára írnám. Fogyasszon több folyadékot, ill. ha az alacsony vérnyomás tartósan fennáll, és panaszokat okoz, belgyógyászati kivizsgálás jön szóba (pl. pajzsmirigy-alulműködés kizárása céljából).

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
WEBBeteg szerkesztőség
Kérdés: 2010. augusztus 23., 15:41; Megválaszolva: 2010. augusztus 27., 18:16
Kérdések és válaszok: Szív- és érrendszeri betegségek
Volt pánikos
Tisztelt Doktornő/ Úr! Egy éve elég súlyos pánikbetegséggel és generalizált szorongással kerültem be a pszichiátriára! Gyógyszereket kaptam, de...
éjszakai ritmuszavar
Tisztelt Doktornő, közel egy éve éjszakánként vízszintes helyzetben gyakori erős bedobbanásaim vannak és csak a jobb oldalamon tudok jól aludni....
Otthoni Holter EKG kiértékelés
Tisztelt Doktornő! A mellékelt otthoni Holter EKG-val készült eredmény kiértékelésében szeretném kérni szíves segítségét. Véleménye...
Vízhajtó szedése
Jó estét kívánok! Azt szeretném kérdezni hogy egy héten hányszor lehet bevenni a furosemid vízhajtót. Tegnap vettem be de ma már megint nehezen...
erős szívdobogás
Jó napot! Olyan kérdéssel fordulnék Önhöz, hogy mi okozhatja a problémámat? A napokban tűnt fel a jelenség, hogy hirtelen minden előjel nélkül...