Mitralis prolapsus

Tisztelt Dr. Bene Orsolya!

Szeretnék tanácsot vagy javaslatot kérni a mitralis prolapsus-betegséggel kapcsolatban!

Korábban beszéltem már a doktornővel erről a betegségről és a tünetekről és örömmel újságoltam, hogy sokkal jobban érzem magam mióta (több mint egy hónapja) szedem a Betaloc Zoc-ot.

Jelenleg azonban az aggaszt, hogy nem telik el úgy egy hét sem, hogy ne érezném a fáradságot, fizikai gyengeséget. Megfigyeltem azt is, hogy általában 3-4 napig nagyon jól érzem magam, aztán 1-2 napig megint fáradtabb, gyengébb vagyok és örülök, ha időben haza tudok érni a munkából. Sajnos, ilyenkor a közérzetem sem a legjobb, s előfordul, hogy amolyan mellkasi diszkomfort-érzésem van (olyan mint a nehézlégzés-érzés)! A pulzusom azonban egyáltalán nem szalad mióta gyógyszert szedek, viszont ezeken a gyengébb napokon meglehetősen nehezen tartom magam fizikailag.

Az utolsó e-mailem óta rendszeresen jógázom (heti 2x) , s próbálok nem annyit "agyalni" a tüneteken és nem figyelni azokra, azonban meglehetősen rosszul érint lelkileg, hogy nem érzem azt a nagyfokú előrelépést, mint várnám. Azt gondoltam, hogy elkezdem szedni a Betaloc-ot és majd megszűnik minden panaszom (ami nagyjából így is van) , de olyan mintha fizikailag nem akarnék erőre kapni és ez meglehetősen aggaszt. S véleményem szerint a kimerülés után már ideje lenne lassan összeszednem magam, hiszen annak már 2 hónapja.

Mit gondol Ön a leírtakról?

Válaszát előre is köszönöm!

Üdv.: Zsanett

 

 

Legfrissebb cikkek a témában

WEBBeteg Szakértő válasza Mitralis prolapsus témában

Kedves Zsanett!

Sajnálattal olvasom, hogy még mindig nem nyerte vissza az erőnlétét. Egyrészt arra gondolnék, hogy valamilyen belgyógyászati dolog van még a háttérben, bár visszaolvasva úgy látom, történtek vérvételek, eltérés nem volt. A másik tippem a Betaloc, ami mellékhatásaként jelentkezhet gyengeség, fáradtság, sőt, akár még légszomj is (szűkíti a hörgőket, bár ez inkább tüdőbetegségek során érvényesül) . Ha jól értettem, mostanában esedékes egy terheléses EKG, gondolom, ekkor kardiológiai kontroll is történik. Nem 100%, hogy a gyógyszer okozza a panaszokat, de esetleg a pulzuscsökkentő lecserélésével meg lehet próbálkozni.Üdvözlettel: Dr. Bene Orsolya

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2009. május 25., 22:08; Megválaszolva: 2011. október 04., 06:30
Kérdések és válaszok: Szív- és érrendszeri betegségek
Mitralis prolapsus jelzett mitralis...
Tisztelt Doktornő! Mellékelten csatoltam két leletem, az egyik 2018 októberében készült, a másik 2019 elején. Kérdésem az lenne, hogy 2018-hoz...
Szívbelhártya gyulladás
Mitralis prolapsus-om van, gyógyszert nem kell rá szednem. A tegnapi napon kihúzták az egyik fogamat, de előtte nem mondtam ezt a problémát az orvosnak....
Kéthegyű billentyű prolapsusa
Jó Napot Kívánok Dr.Nő/Úr! Nekem az a kérdésem lenne, hogy nem olyan rég voltam szív-ultrahangon, ahol kiderült, hogy kéthegyű billentyű...
Szívbillentyű Hiba
Tisztelt Doktornő! Máma voltam szívultrahang vizsgálaton és ezek vannak leírva: IVSd: 0, 8cm, LvDd: 4.1cm LVPWd: 0, 8cm LVDs2, 4cm EF=70% A mitrális...
Pszichés problémáim lehetnek?
A nyáron kétszer jártam kardiológián magas pulzus miatt. Csináltak ultrahangot és ekgt, szervi problémát nem találtak, enyhe mitralis prolapsus, de...