• Pulzus 2

        Legfrissebb cikkek a témában
         

        Tisztelt Doktornő!

         

        Köszönöm  válaszát. Én irtam a BISOCARD-os kérdést.

        20 éves vagyok jelenleg az 5 mg-ból felet szedek naponta. A gyógyszer elött 100-140 között volt a pulzusom amióta a gyógyszert szedem azóta nagyon ritkán megy 110 fölé, a vérnyomásom normális, az EKG-ra semmit nem mondott az orvosom papírom sincs róla. Kardiológusnál nem voltam nem ad a háziorvos beutalót.

        Reggelente ha felkelek - és még nem vettem be a gyógyszert - alig érezni hogy ver a szivem és vannak pillanatok amikor olyan furcsán bedobban olyan mintha egy szivacs felszivná magát eléggé furcsa érzés. A háziorvos azt javasolta hogy sportoljak ( a betegség elött sokat sportoltam) de én nem merek mert ha felmegyek a negyedikre akkor is ugy érzem h kiesik annyira ver, néha még a fejem is lüktet ilyenkor.

        A kérdéseim a következők lennének:

        Ön javasolja a sportot?

        Mi lehet az oka ennek a szapora szivverésnek ilyen fiatalon?

        Lehet ennek valami káros hatása hosszútávon?

         

        Előre is köszönöm a válaszát!

        Tisztelettel:

        F. Andrea

         

         

        WEBBeteg szakértő válasza a pulzus témában

        Kedves kérdező!

        Ennek fényében már értem, miért aggódik az életre szóló gyógyszerszedés miatt. A sport valóban jó hatású lehet (az, hogy a negyedikre felgyaloglás megterhelő, még lehet az edzetlenség következménye), egy kis kocogás, úszás, bicajozás javíthat az állóképességen. A legmegnyugtatóbb viszont az lenne, ha ki lehetne zárni a háttérben a szervi eltéréseket, ehhez pedig vérvételre (vérkép, pajzsmirigy), ill. kardiológiai vizsgálatra (ultrahang, Holter) lenne szükség. Valószínűleg nincs komoly gond, fiatal hölgyeknél gyakran szapora a pulzus (bár a nyugalmi 140/min már kissé sok), illetve sűrűn előfordul egy mitralis prolapsus nevű eltérés (a bal pitvar és kamra közti billentyű szerkezete lazább), amihez sokszor társul szaporább szívverés, illetve az Ön által említett bedobbanás.  Ez egy jóindulatú eltérés, csak kellemetlen tüneteket tud produkálni. A kezelés ilyenkor is többnyire béta-blokkoló (mint amilyen a Bisocard), magnéziumpótlás megpróbálható, de a sport ilyen esetekben is jót szokott tenni.

         

        Üdvözlettel: Dr. Bene Orsolya

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Dr. Bene Orsolya
        Orvos Itt kérdezhet További orvosok

         WEBBeteg Szakértő

        Kérdés: 2009-05-03 22:09:06; Megválaszolva: 2011. szeptember 29., 10:07

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Üdvözlöm Kedves Doktornő/Doktor úr! Szeretném megkérdezi, hogy amúgy is magas össz. koleszterin(6.7), magas LDL(5.3) koleszterin mellett, szedhető e a Concor tabletta? Gyakori extrasystolés panaszokra írták fel, napi félet, kardiológiai...
        Tisztelt Doktornő/Doktor Úr. Problémám az lenne ,hogy fél éve érzek extra szívütéseket.voltam vele háziorvosnál aki 24orás Ekgt tett fel nekem.Az eredmény az orvos szerint tökéletes lett. 24ora alatt 15 extraütés volt. Ebböl eggyet éreztem...
        Üdvözlöm ! Érdeklődni szeretnék az EKG eredményem után, mit jelentenek a leírtak:72/minSR,norm PQ,kp axis,keskeny QRS,V3-4-ben jelzett J pont emelkedés,egyebekben izoel ST-k,poz T-k,szab repol. Sürgősségin készült az EKG , szédülés,mellkas...
        Mia teendő ha 35 a pulzusom
        Kedves Dr.úr/nő Van, hogy melléütéseket érzek néha és ezt most sikerült végre elfogni ekg-n , erre szeretnék egy magyarázatot kérni! Évek óta hülyének néz minden orvos már, szerintük semmi bajom! Minden létező vizsgálaton voltan már...
        Tisztelt Doktornő! A tegnapi napon voltam kardiológiai vizsgálaton, ahol nyugalmi EKG-t és szívultrangot is csináltak, és minden rendben volt. A szívultrahangos leleten szűkszavúan annyit tüntettek fel véleményként, hogy :"Enyhe relax zavar,...
        Tisztelt Doktornő! Az utóbbi hónapokban megfigyeltem hogy időközönként (legtöbbször nyugalmi állapotban) 1-2-3 percen át tartó erős "szúrások" avagy olyan lüktetés szerű problémám van a jobb oldalamon mellkas tájékán Éppen a...
        Tisztelt Doktornő! Kb 2 hete kezdődött egy olyan érzésem,mintha hülye lenne a fejem. Balra fordultam,olyan volt,mintha szédülnék,de mégsem szédültem. Szedek vérnyomáscsökkentő gyógyszert,co petineva-t,és betalocot is.Elmentem ekg-ra mert...
        Kedves Doktornő, az alábbi kardiológia jellegű panaszom kapcsán kérném szíves segítségét, tanácsát. Panaszaim 8 hónapja kezdődtek, napközben és főleg nyugalmi hanyatt fekvő helyzetben jelentkező erős bedobbanás érzéssel, illetve...
        Tisztelt doktornő! Sokszor úgy érzem, hogy nem tudok elég mély levegőt venni, terhelésre kifulladok (pl. lépcsőn, dombon felfele menet), gondoltam, azért van, mert nem vagyok egy sportember. Néhány napja volt egy terheléses EKG vizsgálatom. A...