Van még remény, vagy lassan fel kell adnom? 2.

foly. A konkrét panaszom: sem a vízhajtó kezelés, sem a már kapott vérkészítmény nem segít az állapotomon. (Logikus lenne, hogy "friss vér" után átmenetileg javulni kellene, de semmi.) Ami elég ijesztő, és ezért is fordulok Önhöz, maga a tünet-együttes.50-100m megtétele után meg kell állnom, mert "elfáradok". (Ha piacról/boltból térek haza, a szatyrok súlya fokozza a problémát.) Metrón, buszon, ismerős kocsijában tapasztalható (most már itthon is) hogy nyugalomból, ülésből ha felállok, akkor a halántékom érverése, illetve a szívverésem pokolira felgyorsul, egyúttal egy pánik szerű légszomj-érzés is fellép. Ez a helyzetváltoztatást követő 15-30 mp után jelentkezik. Légzés-erőltetéssel (kifújásnál inkább) a jelenség aztán enyhül. Viszont, egy óvatlan és gyorsabb felállásnál eléggé drámai az élmény. Most mikor ezt írom, tettem egy kontroll-mérést, az eredmény: 96/60 Hgmm Utána percekig, ugyan helyreáll a szív ritmusa, de erős, agresszív ütésekkel jelzi, hogy "van".Gyógyszereimet szedem, kilátásba helyezve a cca. havonkénti transzfuzió (ami eleve nonszensz, hiszen végtelenségig nem lesz ez rentábilis Allam Bácsi számára sem.) Mivel ezek szerint sem a tüdő-eredet nem tűnik biztosnak, sem pedig a vérképző-rendszer tuningolása, megköszönnék bármilyen tanácsot, véleményt. Esetleg légzés-könnyítők, Diaphyllin, stb. segíthetnének? (A COPD-re kapott Foster inhaláció semmit nem segít) . Mint írtam, december óta, az invazív értágítási beavatkozás óta jelentkeztek ezek a panaszok. Előtt volt olyan, hogy lépcsőházban nem nagy sikerrel futhattam fel, stb. de most jelenleg 7-8 lépcsőfokos út megtétele után meg kell állnom, pihentetni) . A fentiekkel párhuzamosan, most jelentkezett egy olyan panasz is, hogy gyalogolva, sétálva nem csak a fulladás miatt kell megállnom, hanem a keresztcsont tájáról elinduló fájdalom a csípőbe, forgókba sugárzik, így a végén még járásképtelen is leszek.Köszönöm előre is a türelmét, és csak a remény éltet, hogy érdemi választ kapok, köszönettel

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Molnár Dóra válasza sok szervi betegség témában

Kedves Kérdező! A folytatás: Ne adja fel! A transzfúzión ne aggódjon, annyit és akkor kap minden beteg Magyarországon, amennyire és amikor szüksége van rá. Sőt szükség esetén trombocyta is adható. A leeső vérnyomás (lehet, hogy kevesebb vérnyomáscsökkentőre volna szüksége) okozhatja a pulzusszám emelkedését, mivel így próbálja meg a vérellátást biztosítani a szervek számára a keringési rendszer. Ha van szűkület jelenleg is valamelyik koszorúéren, akkor az vérnyomásesés illetve vérszegénység esetén is jelezhet angina, vagy csökkent terhelhetőség formájában.

Mint előzőleg említettem, a szívfunkció ismerete segíthetne megállapítani, hogy a szív megfelelően működik-e a körülményekhez képest, és ettől függően lehetne a gyógyszereket beállítani. Persze, ehhez a sok bajhoz bizonyára jelentős szorongás is társul, melyet jó lenne kezelni. Kitartást, türelmet és jobbulást kívánok! Üdvözlettel: Dr. Molnár Dóra, kardiológus

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2015. április 30., 09:54; Megválaszolva: 2015. április 30., 22:20
Kérdések és válaszok: Szív- és érrendszeri betegségek
Lad stent re-stenosis
Kedves doktornő, Szeretném meg tudni, hogy mit takar ezen megjegyzés: „Stent in LAD 20-30 % in stent restenosis.”? 17 hónapja kaptam az első...
Pitvarfibrilláció
Üdvözlöm Több éve pánikbeteg vagyok, ezért évente járok kardiológiai kivizsgálásra. Ekg, terheléses ekg, labor és ultrahang rendben, azonban...
Hirtelen szívleállás
Tisztelt Dr. Molnár Dóra! Köszönöm szépen válaszát az előző írásomra. Elnézést, ha fárasztom az üzeneteimmel. De a múltkor feltett...
Extrasystole vagy ritmuszavar?
Tisztelt Doktornő! Köszönöm az eddigi gyors,megnyugtató és részletes válaszait. Legutolsó kérdéseim a hosszú QT szindrómára vonatkoztak. Volt...