Szívritmus

Kedves Doktornő! Pár nappal ezelőtt mindkét szemhéjam sarkában megjelent egy-egy sárgás színű apró folt. Azt olvastam, hogy ez egy szívroham előjele is lehet. Márciusban szívritmuszavar miatt már volt ablációm. A koleszterin és triglicerid értékeim egy kicsivel magasabbak. Szeretném megkérdezni, hogy valójában mitől lehetnek ezek a foltok? Eddigi válaszait köszönöm, sokat segítettek! Szeretnék Önnek Boldog Új Évet kívánni!

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Molnár Dóra válasza a koleszterinszint témában

Kedves Kérdező! A sárgás színű foltocska (xanthesma)összefüggésben állhat a magasabb koleszterin szinttel, és felhívja a figyelmet arra, hogy az erek falának károsodása is bekövetkezhet. Ezzel függhet össze a szív- és érrendszeri megbetegedés fokozott kockázata. Lipid csökkentő kezelésről érdemes lenne a háziorvosával beszélnie. Az ilyen bőrelváltozás önmagában speciális teendőt nem igényel! Én is boldog, sikeres új esztendőt, és hozzá jó egészséget kívánok! Tisztelettel: Dr. Molnár Dóra, kardiológus

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2015. január 02., 11:17; Megválaszolva: 2015. január 02., 15:49
Kérdések és válaszok: Szív- és érrendszeri betegségek
Volt pánikos
Tisztelt Doktornő/ Úr! Egy éve elég súlyos pánikbetegséggel és generalizált szorongással kerültem be a pszichiátriára! Gyógyszereket kaptam, de...
éjszakai ritmuszavar
Tisztelt Doktornő, közel egy éve éjszakánként vízszintes helyzetben gyakori erős bedobbanásaim vannak és csak a jobb oldalamon tudok jól aludni....
Otthoni Holter EKG kiértékelés
Tisztelt Doktornő! A mellékelt otthoni Holter EKG-val készült eredmény kiértékelésében szeretném kérni szíves segítségét. Véleménye...
Vízhajtó szedése
Jó estét kívánok! Azt szeretném kérdezni hogy egy héten hányszor lehet bevenni a furosemid vízhajtót. Tegnap vettem be de ma már megint nehezen...
erős szívdobogás
Jó napot! Olyan kérdéssel fordulnék Önhöz, hogy mi okozhatja a problémámat? A napokban tűnt fel a jelenség, hogy hirtelen minden előjel nélkül...