Kérdések zöme!

Tisztelt Doktor Nő/Úr! Egyik reggel kar váll lapocka és hátfájdalmat éreztem a bal oldalamon, ami szerdán szívdobogással párosult.Ezek után csütörtökön elmentem a háziorvosomhoz akinek ugyanezen panaszokat elmondtam mire ő rákérdezett volt e már ilyen én pedig erre neki nemmel válaszoltam. Megvizsgált a műszerével elöl hátul oldalt a bal oldalon volt mindez és a tüdőmet is. És vérnyomásomat is megmérte ami 120/80 volt ( ehhez hozzátenném hogy nekem ennél alacsonyabb szokott lenni 110/ 60 vagy ehhez közeli érték) amire azt mondta kicsit sok. Ezek után rákérdeztem mi volt ez mire gyanakszik mire ő azt válaszolta Tacyhcardia ami bárkinél előfordulhat. Ezek után felírt egy gyógyszert aminek a neve Bisoblock tabletta és hogy ezt szedjem de csak az adott gyógyszernek a felét minden reggel. Holott megnézve a gyógyszer papírját belül ezt alacsony vérnyomásúak nem szedhetnék ami nekem van vagyis furcsálottam. És még azt is hogy ezt a gyógyszert vizsgálatok nélkül írta fel és mondta szedjem tehát vér vizelet EKG és Szívultrahang nélkül. Aztán kiváltottam és szedtem és szedem mai napig is. Ezek után mikor meglett a vér és vizeletvizsgálat visszavittem a papírt a leletet és azt mondta ez nagyon jó kitűnő. Igaz három csillagom volt de azok ténylegesen minimális eltérésűek. És akkor megkérdeztem mi volt ez miért fájt a hátam a vállam a karom azt hozzátenném hogy zsibbadást nem éreztem a bal karomba. Erre azt válaszolta ízűleti probléma lehet de arra meg nem írt fel semmit sem csak javasolt egy gyógyszert amit ki is váltottam Megkérdeztem hogy a másik tablettával mi legyen szedjem vagy sem a továbbiakban erre azt válaszolta azt most már mindig szednem kell majd. Miért szedjem az orvos szerint továbbra is ezt a gyógyszert? Miből gondolja hogy ez ízületi probléma lehet csak és esetleg nem szív eredetű holott a hátamnál és bal oldalt ugyanúgy érzem a fájdalmat néha? Ön szerint nem lenne jó egy Ekg és egy szívultrahang ezek után? Ön mire gondol mi volt ez? Várom válaszát! Zsolt73

Legfrissebb cikkek a témában

Dr. Molnár Dóra válasza a szívbetegség témában

Kedves Zsolt! A panasz lehetett ritmuszavar is, de mozgásszervi eltérés is lehet a háttérben. Valóban szükség lenne egy EKG vizsgálatra, Önnek igaza van. A gyógyszer szedésének további szükségességéről érdemes lenne kardiológussal konzultálnia, kérjen beutalót a területileg illetékes kardiológiai szakrendelésre. A szakorvos eldönti, hogy milyen vizsgálatokra van szükség, és ezeket el is végzi. Tisztelettel: Dr. Molnár Dóra, kardiológus

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
Kérdés: 2012. március 07., 11:55; Megválaszolva: 2012. március 08., 19:48
Kérdések és válaszok: Szív- és érrendszeri betegségek
Terheléses ekg
Maszkban kerékpáron végzett terheléses ekg reális eredményt adhat-e.
Szívkatéterezés
Anyukám cukorbeteg, 4-szer ad be inzulint.Hétfőn szívkatéterezésre kell mennünk, mert a szív koszorúerei beszűkültek,nagyon elmeszesedtek.AZT...
SZÍVELÉGTELENSÉG
Tisztelt Doktornő! Állapotom megítélésében szeretném segítségét kérni, rosszullét, elgyengülés után júliusban sürgősségi ellátás...
Szívdobogás
Üdvözlöm. Régóta van panaszom. Fekvő helyzetben sohasem éjjel szívdobogás érzésem van rövid ideig tart (néhány össze vissza ütés)de gyakran...
TANÁCS KÉRÉSE
Tisztelt Címzett! Arra kérném tisztelettel, hogy adjon útbaigazítást mi tévő legyek, hova tovább, mire gyanakszik, mit kéne még kivizsgáltatni...