?

jo napot kivánok! a kérdésem még számomra is bonyolult! pár napja olyan szédülös vagyok, olyasmi mint amikor löknek az emberen egyet! a kezemen az ujjaimat mintha huznák, és a bokáim is feszitenek! általában a bal kezem olyan mintha nehéz lenne! emellé társul hányinger is közbe! a lábaim mintha gyengék lennének! ön szerint mi lehet ez? igazábol azt sem tudom hová kell ezzel fordulni, a háziorvoson kivül, mert ő szerint ez pszichés! 28 éves nö vagyok! köszönettel!

Legfrissebb cikkek a témában

WEBBeteg szakértő válasza szédülés témában

Kedves Kérdező!

Szerteágazó panaszok, nem vitás, és az is tény, hogy amikor ennyire

sokszínű panasz merül fel, a pszichés háttér (pl. szorongás) nem zárható

ki. Ennek kijelentése előtt ellenőriztesse vérnyomását, végeztessen

EKG-vizsgálatot, és vizsgáltassa meg magát neurológussal is, agyi

keringészavar kizárása céljából, bár életkora alapján a magam részéről

inkább pszichés tényezőkre tippelnék látatlanban.

Huszon-harmincegynéhány éves hölgyeknél gyakran jelentkeznek testinek

tűnő, ámde végül pszichésnek bizonyuló, somatisatios-conversios panaszok.

Ezek valamilyen lelki probléma testinek tűnő kivetülését jelentik. Nem

történt-e valami a napokban, ami kiválthatta mindezt? Például munkahelyi

problémák, párkapcsolati gondok? Ha igen, az szinte biztossá tenné a

pszichés háttér lehetőségét.

Ám mindennek kimondása előtt a biztonság kedvéért a tényleges testi okok

kizárandók.

Jó egészséget kívánva:   Dr. Dinya Zoltán pszichiáter

Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.
WEBBeteg szakértő
WEBBeteg szerkesztőség
Kérdés: 2008. június 17., 22:47; Megválaszolva: 2008. június 17., 22:47
Kérdések és válaszok: Pszichés betegségek
Szédülés, ájulásérzet
Tisztelt Doktor Úr/Doktornő! A következőben kérném segítségét. Iszonyatosan el vagyok keseredve. Pár hónapja kezdődött egy vírusos...
Szédülés, mitől?
Tisztelt Doktorúr/Doktornő! Édesapámnak tavaly augusztus óta szédüléses panaszai vannak. Járáskor egyensúlybizonytalanságot érez, majdnem...
Gyógyszer elhagyás!
Kedves Doktornő! Azzal a problémámmal fordulok önhöz, hogy szeretnék segítséget kérni, hogy milyen módon lehetséges a clonazepam nevű gyógyszer...
szedules
Szeptemberben kezdődött eggyik délután hogy el kezdtem érezni mintha valami miatt nem lennék egyensúlyban. Kívülről nem látszott de napi 24órában...
mit tehetek?
Üdvözlöm! Az egészségi állapotom kb.1 éve romlott meg.Korábban sok stresszért a munkában és gyakran szédültem, nem tudtam rendesen kialudni...