• Szorongás, alvászavar, vagy valami más?

        Legfrissebb cikkek a témában
         

        Tisztelt dr/nő/úr!

        2007 eleje óta generalizált szorongással kezelt beteg vagyok. Alvászavarral kezdődött, valamint pánikbetegséggel és attól tartás, hogy rosszúl leszek.

        2007 elején beállítottak egy pszichiátrián citapram 20 mg és 0, 5 rivotril reggel, este 3 mg rivotril és 15 mg mizapint. Ezzel stabil voltam múlt év októberéig, majd kicsattantam az örömtől, kedvem volt, jól voltam,  majd egyik napról a másikra visszaestem. Felkerestem egy pszchiáter szakorvost, aki a meglévő gyógyszerek mellé lendormin altatót írt fel és az esti mizapint 30 mg-ra emelte. Kicsit féltem az altatotól, de mivel elöző nap nem aludtam és az agyam azon járt, miért nem alszom, így segített a gyógyszer. Sikerült ismét 8-9 órát pihennem. 10 nap után elhagytam a lendormint és egy hónapig stabil voltam ismét, jól pihentem jól voltam.

        Sajnos megint visszaestem és lecserélte a pszchiáter a citapramot rexetinre és este zyprexa 5 mg-ot írt fel. Ezzel közel egy hétig jól voltam, de a rexetin kiválthatott belőlem rosszúllétet, rámjött a pánikroham az utcán, és azthittem majd meghalok.

        Éjszaka is arra ébredtem, hogy rosszúl vagyok, pánikrohamos halálfélelmes ébredés. 4 napig mivel csütörtökön jött rám, éjszakánként másfél órát tudtam nagynehezen aludni, mivel önkéntelenűl magamat tartottam ébren.

        Visszamentem az orvoshoz, aki azonnal elhagyta a rexetint és a zyprexat és cymbalta gyógyszert írt fel valamint lendormint ismét. December közepén.

        Azóta nappal 30 mg cymbalta 0, 5 mg rivotril este 3 mg rivotril és 15 mg mizapin valamint egy lendormin.

        2-3 nap kellett mire végre eltudtam lazulni és pihenni 3-4 órát, majd 5-6-ot.

        2, 5 hónapja szedem, de sokszor (fejsipolást létezik ilyen), fülzúgást, fejbúgást,  érzek, és sokszor szédelgek, fáj a fejem. Cymbalta, Lendormin okozhatja? (Anyám szerint bebeszélem, de én nem találok ki ilyeneket.) 

        Egyre többször kell bevennem fejfájás csillapítót is, amit régen nem kellett, valamint ilyen a citapramnál nem volt.

        Mi okozhatja a fejzúgást, zizegést, valamint nem érzem, hogy jobban lennék és az alvásom is azóta sokkal rosszabb, keveset tudok pihenni, sokszor nyügös vagyok, életkedv nélkül, étvágytalan, a lakásból alig merek kimozdúlni félve attól, hogy megint a rosszúllét rámjön...lendorminnak is a hatása már szinte nem érződik...

        Nagyon nehezen alszom el és hamar felébredek..., lassan értelmét sem látom...

        Rettenetesen fáradtnak érzem magam sokszor, a testem pihenni kivánna, de az agyam mintha nem illedelmeskedne neki...:(

        Cymbaltara is az volt ráírva 2 hét a beállás 2, 5 hónapja szedem, de mintha egy lépést sem haladtam volna előre.

        Milyen megoldást tudnak javasolni?

        Köszönöm válaszukat.

         

        WEBBeteg szakértő válasza a szorongás témában

        Kedves Kérdező!

         

        A Cymbalta lehetséges mellékhatásai között szerepel a szédülés. Általánosságban jellemző, hogy a mellékhatások általában a kezelés kezdetén jelentkeztek és többségük a terápia folytatása ellenére visszafejlődnek. A Lendormin kezelés során felléphet fejfájás, szédülés, szintén igaz, hogy ezek a panaszok zömmel a terápia kezdetén jelentkeznek és a gyógyszer további alkalmazása során általában megszűnnek.

        Úgy gondolom, szükség lenne egy fizikai-és laborvizsgálatra, mert panaszai hátterében organikus eltérések is állhatnak. Emiatt indokolt háziorvosának felkeresése.

        Tudnia kell, hogy az antidepresszáns jellegű gyógyszerek hatásához valóban szükséges a 2 hét, de ez nem azt jelenti, hogy azonnal minden tünet elmúlik, hanem akkor indul a hatásosság. Terápia váltás megfontolásához 4-6 vagy több hetet szükkséges várni, hogy pontosan lássa a kezelőrvos, valóban nem megfelelő hatékonyságú-e a kezelés. Ugyanakkor előfordul, hogy bizonyos pácienseknél többféle kezelést (vagy azok kombinációját is) ki kell próbálni, hogy jelentősen csökkenjenek a tünetek. Az is lehetséges, hogy korábbi betegségeire újabb kórképek rakódtak rá, ezért nem megfelelő már a korábbi kezelés. Erről pontosan a kezelőorvos tud nyilatkozni. De mindenképpen fontosnak tartom, hogy kezdjen meg pszichoterápiát, mert annak alkalmazása (hosszú idő szükséges) nagy mértékű javulást tud hozni.

        Gondolja még át a lefekvés körülményeit, bizosítsa a zajmentes nyugodt környezetet, ne egyen-igyon közvetlenül előtte, kerülje koffein tartalmú italok fogyasztását.

         

        Figyelem! A válasz nem helyettesíti az orvosi vizsgálatot, diagnózist és terápiát. A kérdésben megfogalmazottakért portálunk nem vállal felelősséget.

        Kérdés: 2010-02-24 10:34:34; Megválaszolva: 2010. február 24., 10:34

      • Kérdések és válaszok a témakörben:
        Kedves Doktor Nő! Lassan 1 éve tart nálam ez az állapot. Még pedig az, hogy egyszerűen nem tudom élvezni az életem. Nem tudok örülni már semminek, aminek ezek előtt kiugrottam volna a bőrömből. Folyamatosan feszült vagyok, szorongok....
        Kedves Doktornő, Panaszaimat részletesen már feltettem önöknél, ahol Szappanos Doktornő válaszolt. https://www.webbeteg.hu/orvos-valaszol/neurologia/161532 Szerencsére az Angio MRI is negatív lett. Azóta gasztroenterológiai és fül orr...
        Tisztelt Doktor Nő/Úr! Több, mint három éve már párkapcsolatban élek, de ezalatt az idő alatt szinte soha nem volt a barátnőmmel egy komolyabb, mélyebb érzelmekkel/ről folytatott beszélgetésünk. De nem csak az érzelmekről, hanem úgy...
        Tisztelt Doktornő! Azzal a kéréssel fordulok Önhöz, hogy tanácsra lenne szükségem Öntől. 13 éve szkrizófréniával kezelnek, régebben volt több vissza esésem, de most stabil vagyok. Négy éve kezelnek Xeplion 100-as injekcióval,...
        Tisztelt Doktor Úr/Nő! Két éve kezdődtek a panaszaim, egyszeri alkalommal nagyobb mennyiségű alkoholt fogyasztottam rendszeresen szedett pszichiátriai gyógyszerek mellett (rexetin, aneptinex). Azóta fejzsibbadást tapasztalok, állandó...
        Tisztelt Dr. Nő! 1 éve napi rendszerességgel fogyasztok marihuannát. Kis mennyiségben 3x2 slukkot. De sajnos napi rendszerben szívom. Így ha nem szívok bele,hiány érzetet,sovárgást,ürességet érzek.Ezt még elis viselném! De sajnos nagyon...
        Kedves Doktornő! 18 éves vagyok pánikbeteg. 1 éve kezdődött újra a pánikbetegségem 12 evesen lette az 14 re kigyógyultam. Majd pszichiáter segitségével kigyógyultam. De most Olyan rohamaim szoktak lenni, hogy elfutok ha rámjön a roham és ez...
        Tisztelt Doktornő! 5 éve generalizált szorongást, pánikzavaros tüneteket diagnosztizàltak nálam. Több alkalommal szedtem különféle antidepresszànsokat, majd 1év szedès utàn, abbahagytam és fél- egy évig tünetmentes voltam...
        Tisztelt doktornő, doktor úr! Bipoláris affektív zavaral küzdök 6 éve, gátolt öngyilkossági gondolataim vannak. Márciusba voltam kórházba, suicid intenciok miatt. Sajnos a jelenlegi helyzetem se jó, sokszor gondolok a halálra, környezetem...
        Tisztelt Doktornő! Megkaptam válaszát,köszönöm. Egy kollégáját javasolja nekem ,aki antidepresszánssal segítene édesanyámnak leszokni az altatóról.Kérem küldje el nekem a kollégája nevét,és hogy hogyan tudom Őt elérni időpont...